Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így elmennétek?

Ti így elmennétek?

Figyelt kérdés
Van egy nagynéném,és 2nővérem, a nagynénémnél van 3 fiú,így 6an vagyunk unokatestvérek. Én augusztusban férjhez mentem, május 19-re vagyok kiírva az első babánkkal,külön élünk, egy fizetésből a tb-met is a párom fizeti, de megvagyunk. Egyik nővérem a párjával és a 3éves lányukkal pont 1 hete költöztek külön,ők is albérletbe. A nagynéném, így hogy külön család vagyunk,mindannyiunknak külön adott meghívót az unokaöcsém(2.ballagására)és az unokabátyám (3.ballagására). A mamám már célozgatott is rá a szüleinknek,hogy mennyit viszünk, és édesanyám mondta,hogy most egyikünknek se megy jól,attól,hogy nem rohangálunk kölcsön kérni-erre a mamám annyit mondott: "kár így a lánynak ballagást tartani"-mármint a nagynénémnek-én ezt úgy értelmezem,felesleges a kajáért amit megeszünk.. Édesanyám ad nekik pénzt, annyit amennyit a nagynéném adott nekünk a mi ballagásunkkor, a legidősebb unokabátyám is dolgozott már mikor mi összeházasodtunk,de eszünkbe se jutott hogy kellett volna tőle kapnunk pénzt-ezt anyu mondta nekik,erre az volt a válasz, hogy de ő még otthon élt,nem külön család-ez a pláne, otthon él semmit nem kell fizetnie, se albérlet, se család semmi,tőlünk meg elvárják :/ Nagyon rosszul érezném magam így leülni az asztalukhoz, ilyen előzmény után. Viszont a hálapénzre félretett pénzünket sem adnám nekik. :( Nem tudom mi legyen, gondolkoztunk,hogy csak a ballagásra megyünk el gratulálni egy-egy üveg borral. Viszont akkor a ballagási ebéden elmondanák az összes rokonnak-hogy azért nem vagyunk ott mert nincs pénzünk.
2014. ápr. 29. 09:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:45

Szerinted aki szakmát végzett az nem ballag? Az nem érdemli meg a ballagási ebédet??

Kedves kérdező.

Pénzt adni nem kötelező. A legnagyobb tragédia az lesz, hogy megsértődnek.

2014. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy nem érdemli meg, hanem ilyet még nem hallottam, hogy ezt ünnepelni kell. a 8.osztályból és az érettségi után szoktak ballagást tartani amit én láttam eddig.
2014. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, én élek a holdon, de nálunk sosem volt olyan, hogy ballagási ünnep, meg nagy ebéd meg pénz??? a ballagásért :O

Elballagtam, kaptam egy csokor virágot, készült pár fotó, és hazamentünk, átöltöztem, kész.

Amikor az egyetemmel végeztem, akkor kaptam nagyszülőktől egy jelképes ajándékot, mert én voltam az első diplomás a családban, és nagyon örültek nekem, hiába mondtam hogy ne adjanak semmit, mégis kaptam...viszont ezt a hűdeflancolunk dolgot nem értem, nekem is vannak gyerekeim, de nem tervezek ilyet, ha elballagnak suliból.

2014. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ebből ti nem tudtok jól kijönni. :(

Ha nem mentek el-sértődés lesz

Ha csak a ballagásra mentek-sértődés lesz.

Ha elmentek de nem visztek semmit-sértődés lesz.

2014. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem ezt a ballagási mizériát. A ballagás talán valami pénzbegyűjtő akció?


Mi virágot kaptunk, meg kisebb apróságot (édesség, ilyesmi), pedig nem vagyunk szegények. Volt még persze családi ebéd, ahol nyilván nem volt elvárás, hogy a rokonok valamilyen formában visszajuttassák a kaja árát. LoL.

2014. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
ha össze tudsz szedni egy kis pénzt menj el de egybe vidd a meghívót a te babaváróbulidra ahol persze te is pénzt vársz el mindenkitől és sértődés lesz ha nem jönnek el...:)
2014. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#14 éppen ez az, amit le kellene tudni sz/\rni, te meg még itt ráteszel egy lapáttal. Így nincs és ezért nincs vége az ilyen idióta családi kötelezvényeknek, mert JAJJ, SÉRTŐDÉS LESZ. Nem, változtatni nem hülyeség. Behódolni, sértődéstől félni a végtelenségig hülyeség. Üveg boros elgondolás tényleg jó, arany középút, ennyi. Miért kell görcsből állnia a családi életnek? Erről kell, hogy szóljon? Nem kicsit butaság, ha erről szól. Úgyhogy lehet kijönni jól, kérdés, kinek a szemében mi jó vagy mi nem jó és annak a jó vagy nem jó érzületnek mennyi értelme van.
2014. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én csak a szüleimtől kaptam pénzt ballagásra,meg talán a nagymamámtól. Bár ő már szenilis volt,szerintem anyu kért tőle pénzt,amit nekem adott az ő nevében :D nem is emlékszem.


Némely nagynénitől kaptam vmi kisebb ékszert,többnyire ezüstöt,vagy vmi nagyon miniatűr aranygyűrűt. Szerintem abban az időben ezek 2-3ezer ft-os tételek voltak.


Én a legjobban virágnak örültem.És egyáltalán nem érdekelt volna,ha virágot sem kapok.


Kérdező,én a helyetekben vennék 1 üveg italt,és sütnék valami finomat. Mondhatod a nagynéninek, hogy beszálltok az ebédfőzésbe és kész.

2014. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!