Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy autista?

Elképzelhető, hogy autista?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves és azt vettem észre az utóbbi 2 évben, hogy lelassult a szellemi fejlődése. Nagyon okos, de úgy viselkedik, mint egy 6 éves kisgyerek. Nem is az, hogy lelassult, hanem a kortársaihoz képest nagyon furán viselkedik. Néha csak úgy leül a földre és elkezd magában játszani 2 bármilyen játékfigurával, meg úgy beszél, mint egy kisgyerek. Azt is megfigyeltem, hogy nagyon zavart, mikor rajtam kívül bárkivel kell beszélnie, de már lassan velem is igen furán beszél, mert alig értem, amit mond. Mintha félne az emberektől vagy nem is tudom. Nem mer senki szemébe nézni, mindig rángatja direkt a lábát vagy a kezét, mert képtelen nyugodtan ülni egy helyen. Nem is nagyon figyel már arra, amit mondok, nagyon gyakran elkalandozik. Sosem volt valami mosolygós gyerek, de mostanában úgy vettem észre, hogy csak nagyon nagyon ritkán mosolyog, akkor is csak ha magától rájön. Én eddig ezeket a dolgokat annak tudtam be, hogy biztos megszokta, hogy egyke volt mindig is, az egész család mindig pátyolgatta, mikor kisebb volt és lehet, hogy ez hiányzik neki, mert nem akar felnőni. Felnőttes filmeket nem néz soha, csak meséket, bulizni nem jár, a barátaival nem barátkozik már, mert azt mondja rájuk, hogy felnőttesen viselkednek. Teljesen úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, nem úgy, mint egy kamasz. Más gyereke is viselkedik így? Tudom, hogy amiket leírtam, kicsit furának tűnnek, de egy teljesen okos lányról van szó, de mégis..ezt nem lehet elmagyarázni. Olyan, mint egy kisgyerek nagy tudással. Minden olyanról, ami a tudományokhoz vagy a filozófiához köthető, szörnyen okosakat mond, de ami úgy az élettel, meg felnőttes felfogással kapcsolatos, furán vélekedik. Sőt, nem is vélekedik, mert őt az nem érdekli. Ha hozzászólnak, mögém bújik vagy nem mer válaszolni, meg nem mer senkire ránézni. Mégis mit tehetek vagy ennek milyen okai lehetnek? Túl érzékeny? Nagy trauma nem érte soha, de mindig is érzékeny volt és már kicsit furcsállom a dolgait. Az autizmusról alig tudok valamit és felmerült bennem ennek a gyanúja is. Kérem Önöket, segítsenek azzal, hogy leírják a véleményüket.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. dec. 27. 00:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
15%

mi az hogy autistaO:

am szerintem beszélgess vele erről el:)

2009. dec. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%

A főbb tünetek a következők:


* autisztikus magány: ez egyfajta szellemi egyedüllét

* feltűnően korlátozott tevékenység és érdeklődés

* a kommunikáció speciális károsodása:

o általában

o a szociális interakcióban

o a képzelőerőt igénylő tevékenységekben


Jellemzők még az állandósághoz való ragaszkodás, az egyszerű, ismétlődő mozgások (mint például a test előre-hátra ringatása, vagy a kézfej rázása stresszhatásra), az állandóan visszatérő gondolatok, a kényszeresnek tűnő, de látszólag céltalan és körülményes foglalatosságok és a végletesen beszűkült érdeklődési kör, valamint az érzékelés normálistól eltérő működése (például csökkent vagy túlzott érzékenység bizonyos egyszerű vagy összetett ingerekkel: hangokkal, érintéssel, vizuális mintázatokkal vagy szociális gesztusokkal szemben).



háááááááát előfordulhat:S

2009. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
De már beszélgettem vele nem egyszer és nem mond semmit, azt mondja, jól van, de nem igazán tudja kifejezni.
2009. dec. 27. 00:09
 4/62 A kérdező kommentje:
Azokat a tüneteket már átolvastam, de ebből még semmi konkrét nem jött le.
2009. dec. 27. 00:10
 5/62 anonim ***** válasza:
21%

igazából az ilyen dolgokat nem nagyon értem még:D

az baj hogy autista?

2009. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Persze, hogy baj.
2009. dec. 27. 00:13
 7/62 anonim ***** válasza:
90%
Az autizmusnak ezerféle tünete és szintej van. Erre ne itt várj választ, hanem szakemberhez vidd el, itt csak megijesztenek vagy elbagatellizálják a problémát, viszont egyikkel sem lesztek előrébb. Vannak autista ismerőseim, az egyik önmagát sem tudja ellátni, a másik az egyetemen volt tanárom, szóval a skála elég széles....
2009. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
88%

"igazából az ilyen dolgokat nem nagyon értem még:D "


Drága, akkor miért szólsz hozzá ilyen kérdéshez? Pont az ilyen válaszok miatt írtam az előbb, hogy nem a legjobb helyen vársz választ:(

2009. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

És az nem lehet, hogy a suliban, vagy máshol történt vele valami nagyon rossz dolog?

Elképzlhető, hogy az van, amit mondasz...

Szerintem a háziorvossal kéne beszélned, hogy ő mit gondol és milyen vizsgálatokat javasol.

2009. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Értem, de ha semmi baj sincs? Illetve tulajdonképpen fogalmam sincs már. Egyedül nem mer elmenni sehova, mindig hozzám bújik csak szó nélkül, aminek persze nagyon örülök, de mindig olyan, mintha félne valamitől és nálam találna menedéket vagy nem is tudom ezt pontosan leírni.
2009. dec. 27. 00:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!