Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy autista?

Elképzelhető, hogy autista?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves és azt vettem észre az utóbbi 2 évben, hogy lelassult a szellemi fejlődése. Nagyon okos, de úgy viselkedik, mint egy 6 éves kisgyerek. Nem is az, hogy lelassult, hanem a kortársaihoz képest nagyon furán viselkedik. Néha csak úgy leül a földre és elkezd magában játszani 2 bármilyen játékfigurával, meg úgy beszél, mint egy kisgyerek. Azt is megfigyeltem, hogy nagyon zavart, mikor rajtam kívül bárkivel kell beszélnie, de már lassan velem is igen furán beszél, mert alig értem, amit mond. Mintha félne az emberektől vagy nem is tudom. Nem mer senki szemébe nézni, mindig rángatja direkt a lábát vagy a kezét, mert képtelen nyugodtan ülni egy helyen. Nem is nagyon figyel már arra, amit mondok, nagyon gyakran elkalandozik. Sosem volt valami mosolygós gyerek, de mostanában úgy vettem észre, hogy csak nagyon nagyon ritkán mosolyog, akkor is csak ha magától rájön. Én eddig ezeket a dolgokat annak tudtam be, hogy biztos megszokta, hogy egyke volt mindig is, az egész család mindig pátyolgatta, mikor kisebb volt és lehet, hogy ez hiányzik neki, mert nem akar felnőni. Felnőttes filmeket nem néz soha, csak meséket, bulizni nem jár, a barátaival nem barátkozik már, mert azt mondja rájuk, hogy felnőttesen viselkednek. Teljesen úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, nem úgy, mint egy kamasz. Más gyereke is viselkedik így? Tudom, hogy amiket leírtam, kicsit furának tűnnek, de egy teljesen okos lányról van szó, de mégis..ezt nem lehet elmagyarázni. Olyan, mint egy kisgyerek nagy tudással. Minden olyanról, ami a tudományokhoz vagy a filozófiához köthető, szörnyen okosakat mond, de ami úgy az élettel, meg felnőttes felfogással kapcsolatos, furán vélekedik. Sőt, nem is vélekedik, mert őt az nem érdekli. Ha hozzászólnak, mögém bújik vagy nem mer válaszolni, meg nem mer senkire ránézni. Mégis mit tehetek vagy ennek milyen okai lehetnek? Túl érzékeny? Nagy trauma nem érte soha, de mindig is érzékeny volt és már kicsit furcsállom a dolgait. Az autizmusról alig tudok valamit és felmerült bennem ennek a gyanúja is. Kérem Önöket, segítsenek azzal, hogy leírják a véleményüket.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. dec. 27. 00:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
De látom, az idézgetés jól megy. Legalább egyvalamiben tehetséges vagy.
2009. dec. 28. 13:29
 52/62 anonim ***** válasza:

"04:59 Hülyeségeket beszélsz és szövegértési problémáid vannak. Kár veled vitatkozni, hülyékkel nem érdemes."


"... lelassult a szellemi fejlődése"


"Nem is az, hogy lelassult, hanem a kortársaihoz képest nagyon furán viselkedik."


"Ha nem lett volna mindig is érzékeny, akkor furcsállanám igazán a viselkedését."


"Az elmúlt 2 év nem úgy zajlott, hogy behülyült és én nem értettem, mit miért csinál."


"...te egy érzéketlen idióta barom vagy, aki nem tudja, hogy miket beszél és nem érzi a dolgok súlyát. De igazad van, viccelj csak ilyennel, hisz nevetség tárgya az, ha valakivel ilyen tragédia történik a világban, ugye? A barom állatja."


"Ez egy első, felszínes lépés volt, hogy tájékozottabb legyek a témában, de egyértelmű, hogy nem itt fogom megtudni a pontos választ a lányom viselkedésének miértjére."


"Ezt nem lehet úgy megtenni, hogy "Na jó gyerekem, akkor most elmegyünk egy pszichológushoz".


"És nem, nem vagyok felelőtlen szülő, kikérem magamnak, mert soha nem kezeltem felelőtlenül a problémáit, az életét. Azt pedig nem tűröm, hogy egy anonim oldalon vonják kétségbe a jó szülői mivoltomat és megvádoljanak azzal, hogy sajnáltatom magam. "


Kedves felelőtlen szülő, talán Önnek kellene először elmenni a pszichológushoz.

2009. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

"04:59 Hülyeségeket beszélsz és szövegértési problémáid vannak. Kár veled vitatkozni, hülyékkel nem érdemes."


Bocsánat, kihagytam egyet, talán a legjobbat:


"Értem, de ha semmi baj sincs? Illetve tulajdonképpen fogalmam sincs már."

2009. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
Kedves idegbeteg egyén, nevetséges vagy. Azt javaslom, máshol éld ki az agresszivitásodat és a sikertelenséged miatt összegyülemlett feszültséget máshol vezesd le. Bár feltételezem, a környezeted sem vesz komolyan, illetve az ilyenek mellett általában nem áll senki, így nem lepődöm meg a magányodból fakadó rosszindulaton.
2009. dec. 28. 22:03
 55/62 anonim ***** válasza:
0%
"Nem, hiszem, hogy arra itt kéne választ adnom idegen embereknek, hogy miért nem mentem férjhez, ez abszolút a magányügyem. Talán azért, mert nem találtam megfelelő embert, akire rábízhattam volna magamat, meg a gyerekemet."
2009. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:
Jézusom, te beteg vagy.
2009. dec. 28. 22:21
 57/62 anonim ***** válasza:
51%
hát nem semmi ez az "idézgetése" azért xD
2009. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban autista lenne, az már kiskorában kiderült volna. Korábban nem voltak erre utaló jelek egyáltalán? Esetleg enyhe autizmusa van, talán Asperger-szindróma, ami általában az átlagosnál magasabb intelligenicaszinttel jár együtt és viszonylag jól kezelhető.

Ne ijedj meg, de az lesz a legjobb, ha elviszed valahogy szakemberhez.

2009. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
0%
"Könnyű a monitor előtt osztogatnia az észt, ugye? Magaddal legyél elfoglalva és ne itt fitogtasd a "nagy" tudásodat."
2009. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz úgy megy az ember ,hogy felveszi a kabátját,aztán azt mondja gyerünk lányom,megyünk.Elötte mondjuk nem árt telefonon időpontot kérni.Így megyünk a fogorvoshoz,nőgyógyászhoz is.

Az,hogy nem vagy hajlandó elvinni a lányod,mert akkor bebizonyosodhat,hogy valamit elszúrtál,na ez az egyik legnagyobb hiba amit a lányod életében elkövethetsz.Egy szerető szülő ezt nem csinálja a gyerekével,csak azért nehogy elbukjon a magáról alkotott nimbusza.

Más se tökéletes anya(és nem azért mert nem tud megvenni valamit a gyerekének),hidd el,ezen nincs mit szégyenleni.

Sőt,nincs tökéletes anya egy sem.Vidd már el azt a szerencsétlen gyereket egy szakorvoshoz.

2009. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!