Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy autista?

Elképzelhető, hogy autista?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves és azt vettem észre az utóbbi 2 évben, hogy lelassult a szellemi fejlődése. Nagyon okos, de úgy viselkedik, mint egy 6 éves kisgyerek. Nem is az, hogy lelassult, hanem a kortársaihoz képest nagyon furán viselkedik. Néha csak úgy leül a földre és elkezd magában játszani 2 bármilyen játékfigurával, meg úgy beszél, mint egy kisgyerek. Azt is megfigyeltem, hogy nagyon zavart, mikor rajtam kívül bárkivel kell beszélnie, de már lassan velem is igen furán beszél, mert alig értem, amit mond. Mintha félne az emberektől vagy nem is tudom. Nem mer senki szemébe nézni, mindig rángatja direkt a lábát vagy a kezét, mert képtelen nyugodtan ülni egy helyen. Nem is nagyon figyel már arra, amit mondok, nagyon gyakran elkalandozik. Sosem volt valami mosolygós gyerek, de mostanában úgy vettem észre, hogy csak nagyon nagyon ritkán mosolyog, akkor is csak ha magától rájön. Én eddig ezeket a dolgokat annak tudtam be, hogy biztos megszokta, hogy egyke volt mindig is, az egész család mindig pátyolgatta, mikor kisebb volt és lehet, hogy ez hiányzik neki, mert nem akar felnőni. Felnőttes filmeket nem néz soha, csak meséket, bulizni nem jár, a barátaival nem barátkozik már, mert azt mondja rájuk, hogy felnőttesen viselkednek. Teljesen úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, nem úgy, mint egy kamasz. Más gyereke is viselkedik így? Tudom, hogy amiket leírtam, kicsit furának tűnnek, de egy teljesen okos lányról van szó, de mégis..ezt nem lehet elmagyarázni. Olyan, mint egy kisgyerek nagy tudással. Minden olyanról, ami a tudományokhoz vagy a filozófiához köthető, szörnyen okosakat mond, de ami úgy az élettel, meg felnőttes felfogással kapcsolatos, furán vélekedik. Sőt, nem is vélekedik, mert őt az nem érdekli. Ha hozzászólnak, mögém bújik vagy nem mer válaszolni, meg nem mer senkire ránézni. Mégis mit tehetek vagy ennek milyen okai lehetnek? Túl érzékeny? Nagy trauma nem érte soha, de mindig is érzékeny volt és már kicsit furcsállom a dolgait. Az autizmusról alig tudok valamit és felmerült bennem ennek a gyanúja is. Kérem Önöket, segítsenek azzal, hogy leírják a véleményüket.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. dec. 27. 00:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim válasza:
29%
Vagy szó szerint vette a vissza a természetbe jelszót és orángutánná változik. Vigyázz ha elkezd ürülékkel dobálkozni
2009. dec. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, te egy érzéketlen idióta barom vagy, aki nem tudja, hogy miket beszél és nem érzi a dolgok súlyát. De igazad van, viccelj csak ilyennel, hisz nevetség tárgya az, ha valakivel ilyen tragédia történik a világban, ugye? A barom állatja.
2009. dec. 27. 01:47
 33/62 anonim ***** válasza:
83%

Ne törődj a 01.43-as barommal!

Nyilván teljesen kretén,vagy be van szívva,vagy rossz helyre írta a választ,másvalakinek akart másik kérdésre válaszolni.

2009. dec. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező. Én vagyok a 00:54-es. Szerintem vagy a problémád képzelet szüleménye vagy nagyon felelőtlen szülő vagy. Jó lenne, ha elolvasnád a történetedet (ami súlyos problémákat mutat be) és az alapján reagálnál a tehetetlenségedet számonkérő reakciómra. Különben ne lepődj meg a "vicces" reakciókon, ha érződik, hogy Te is bagatellizáltad ezt a súlyos problémát (ha egyáltalán létezik) 2 éven keresztül. Ha komoly problémáról lenne szó, már csináltál volna valamit, nem? Vagy csak magadat akarod sajnáltatni? Valószinüleg.
2009. dec. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem autista, az autizmus korábban, 3 éves kor körül jellemző, hogy kialakul, illetve ekkor már meg szokott nyilvánulni. Sajnos inkább a skizofrénia tünetei ezek...nem vagyok szakember, csak tanultam róla (csak fél évet, ez nem jelent mély tudást!) de sajnos egy ismerősömről, aki pont így viselkedett, nemrég derült ki a baj, mára antipszichotikumokat szed. A lány iszonyat okos, 1 évvel előbb diplomázott, mint mi évfolyamtársai, mindig mindenből 110%-ot teljesített, tagja volt az egyetemi újságnak, honlapot szerkesztett, nagyon sok idejét ez vette el, de ha beszélgettem vele, mintha egy 7 évessel ültem volna le...tévképzetei voltak a tanárainkkal kapcsolatban, elméleteket gyártott, amik először viccesnek tűntek, gyermetegnek, de látva rajta, hogy teljesn komolyan hiszi, amit mond, és a szellemi viszafejlődését a társas kapcsolataiban, komolyan megrémített. Nem szép tőlem, de a végén már menekültem tőle, nem akartam egy busszal menni vele, mert az egyórás út alatt végig ilyeneket mesélt, már nem tudtam, mit mondjak, hogy reagáljak. Barátja sosem volt (22 évesen se), motyogva beszélt (amikor referált, vagy előadást tartott, vagy vizsgázott, nem!) és senkivel nem láttam 10 percnél tovább beszélgetni.

Nagyon fontos, hogy elmenj a lányoddal szakemberhez, vagy te elmenj egyedül, tanácsot kérni, ő tudni fogja, mi a teendő, hogy vedd rá a lányod egy kötetlen beszélgetésre, akár az otthonotokban! Akár skizofrén, (ami szervi elváltozás következménye, tehát gyógyszerrel kezelhető, szinten tartható, anélkül viszont romlik) akár más lelki oka van, sürgős segítségre van szüksége!

2009. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem autizmus, annak már jóval elöbb tüneteinek kellett volna lennie. nekem depressziónak tünik, fél a felnövéstől és tényleg valami trauma utohatásásnak tünik

mindeképp beszéld meg vele, hogy szakember segitségére szorul ...és vidd orvoshoz

2009. dec. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Volt osztálytársam is ilyen volt, de teljesen. Félt velünk beszélgetni, ha mégis válaszolt, akkor nem nézett a szemembe és "idegesen rángatózott". Ő autista volt.

Mindenképpen keress fel egy orvost, vagy beszélj előbb a háziorvosoddal, mond el neki amit tapasztalsz és ketten már könnyebb lesz dönteni.

Amugy én is autizmusra gyanakodtam a párom fiánál. Lelassulva beszél, nem tudja rendesen fogni a kanalat (marokra tartja) és fél beszélni. Ő 7éves. ÉS az anyja nem tesz semmit. :(

2009. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
83%

Autizmus nem 17 évesen alakul ki, annak már korábban, egészen kicsi gyerekként vannak jelei. Más problémája viszont lehet. 17 éves, hamarosan érettségi, azt írod, okos, de szerintem nem ismered elég jól. Lehet, hogy más, mint a társai, én se vagyok tömeggyártmány, de attól még beteg nem vagyok, bár néha rámondja a kedves család. Valószínűleg érhette valami, amit nehezen dolgoz fel, gondold végig, mi történt az elmúlt 2 évben, ami veszteségként érinthette? Bármi. Vannak barátai? Befogadta egyáltalán az osztályközösség a suliban? Mik az álmai, a tervei a jövőre nézve? Továbbtanulás, hol? Te mit terveztél neki, és ő biztos, hogy ugyanazt akarja?

Az orvos csak a legvégső megoldás legyen, mert lehet nagyon káros is, előbb neked nyíljon meg, és ne direktben kérdezősködj, kezdjetek el beszélgetni bármiről.

2009. dec. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
szia! anyósom szakember a témában ha érdekel elküldöm a telefonszámát privátba
2009. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmust az iskolába rég kiszűrték volna.

Neorológus is felesleges.

Viszont egy jó pszichiáter igenis kellene.


Még az érdekelne,hogy hogyan lehet kedves kérdező,hogy 15 év elteltével is kettesben él a lányával?Már rég férjzez kellett volna menni és gyermekeket szülni.Valahol itt kezdődik a probléma.Ezt a lánya el is mondja.Nem akar felnőtt lenni.Csak éppen nem tudja milyen az igazi felnőtt.Ő csak egy mártírt látott eddig maga mellett.

Tessék ismerkedni,kimozdulni otthonról.Elöszőr nem lesz kellemes dolog,de a lánya megismeri a "másik"világot,rendbejön.

2009. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!