Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy autista?

Elképzelhető, hogy autista?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves és azt vettem észre az utóbbi 2 évben, hogy lelassult a szellemi fejlődése. Nagyon okos, de úgy viselkedik, mint egy 6 éves kisgyerek. Nem is az, hogy lelassult, hanem a kortársaihoz képest nagyon furán viselkedik. Néha csak úgy leül a földre és elkezd magában játszani 2 bármilyen játékfigurával, meg úgy beszél, mint egy kisgyerek. Azt is megfigyeltem, hogy nagyon zavart, mikor rajtam kívül bárkivel kell beszélnie, de már lassan velem is igen furán beszél, mert alig értem, amit mond. Mintha félne az emberektől vagy nem is tudom. Nem mer senki szemébe nézni, mindig rángatja direkt a lábát vagy a kezét, mert képtelen nyugodtan ülni egy helyen. Nem is nagyon figyel már arra, amit mondok, nagyon gyakran elkalandozik. Sosem volt valami mosolygós gyerek, de mostanában úgy vettem észre, hogy csak nagyon nagyon ritkán mosolyog, akkor is csak ha magától rájön. Én eddig ezeket a dolgokat annak tudtam be, hogy biztos megszokta, hogy egyke volt mindig is, az egész család mindig pátyolgatta, mikor kisebb volt és lehet, hogy ez hiányzik neki, mert nem akar felnőni. Felnőttes filmeket nem néz soha, csak meséket, bulizni nem jár, a barátaival nem barátkozik már, mert azt mondja rájuk, hogy felnőttesen viselkednek. Teljesen úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, nem úgy, mint egy kamasz. Más gyereke is viselkedik így? Tudom, hogy amiket leírtam, kicsit furának tűnnek, de egy teljesen okos lányról van szó, de mégis..ezt nem lehet elmagyarázni. Olyan, mint egy kisgyerek nagy tudással. Minden olyanról, ami a tudományokhoz vagy a filozófiához köthető, szörnyen okosakat mond, de ami úgy az élettel, meg felnőttes felfogással kapcsolatos, furán vélekedik. Sőt, nem is vélekedik, mert őt az nem érdekli. Ha hozzászólnak, mögém bújik vagy nem mer válaszolni, meg nem mer senkire ránézni. Mégis mit tehetek vagy ennek milyen okai lehetnek? Túl érzékeny? Nagy trauma nem érte soha, de mindig is érzékeny volt és már kicsit furcsállom a dolgait. Az autizmusról alig tudok valamit és felmerült bennem ennek a gyanúja is. Kérem Önöket, segítsenek azzal, hogy leírják a véleményüket.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. dec. 27. 00:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, elviszem legelőször neurológiára.
2009. dec. 27. 00:51
 22/62 anonim ***** válasza:
30%
Tehát kedves kérdező: két éve látja, hogy lelassult a gyermeki szellemi fejlődése és csak most fordul "véleményért" az internet közösségéhez? Ez nagyon rossz nevelői magatartás.
2009. dec. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján szerintem nem autista.

De Te most komolyan itt lévő ismeretlen laikus emberektől vársz választ a problémádra?

Mittudomén kérdezz meg erről egy pszichológust, pszichiátert, orvost, vagy valakit, aki ért hozzá!


Ez szerintem egy mentális betegség/probléma, és azért ez nem olyan, hogy várjunk, csak biztos kinövi majd. Mik is a tünetek?


- Nagyon zavart, mikor rajtam kívül bárkivel kell beszélnie, de már lassan velem is igen furán beszél, mert alig értem, amit mond.


- Nem mer senki szemébe nézni, mindig rángatja direkt a lábát vagy a kezét, mert képtelen nyugodtan ülni egy helyen.


- Felnőttes filmeket nem néz soha, csak meséket


- Ha hozzászólnak, mögém bújik vagy nem mer válaszolni, meg nem mer senkire ránézni.


Azért ne ringassuk már álomvilágba magunkat, hogy ezek normális jelenségek. Ez egy betegség jele, akár tetszik, akár nem.


De mondom, először mindenféleképpen kérd ki egy szakember véleményét! Azért szerintem valamilyen szinten a lányod is érzi, hogy ez így nagyon nincs rendjén.

Szerintem rosszul nevelted (túlzott pátyolgatás), de önmagában az nem okoz ilyen problémákat, ez annál sajnos sokkal komolyabb!


Egyébként pedig egy pszichológus senkinem sem árt, én is járok már több éve, pedig komolyabb bajom nincs, de teljesen megváltoztam. Úgy értem bátrabb, magabiztosabb lettem, stb.

2009. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez végre egy jó ötlet!

Sok sikert!


Bár nem tudom kell-e oda beutaló, először jobb lenn a háziorvoshoz menni, majd ő elküld oda, ahova ő jónak látja. De valószínűleg ő is elsők között neurológiára küld, plusz vérvétel (hátha szervi oka van).

2009. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Kedves 00:54-es, már részletesen leírtam, hogy ez nem arról szól, hogy 2 éve bekattant és azóta nézem, ahogy hülyén viselkedik, természetesen akkor már rég cselekedtem volna, mint ahogy akkor is tettem, mikor már 3 napnál tovább tartott a fejfájása. Természetesen nem az történt, hogy ma reggel felkeltem, ránéztem a lányomra, s hirtelen bepattant az agyamba, hogy itt kéne segítséget kérni. Ha nem lett volna mindig is érzékeny, akkor furcsállanám igazán a viselkedését. Véleményekre voltam kíváncsi, esetleg értékelhető tanácsokra, nem pedig számon kérő megjegyzésekre.
2009. dec. 27. 01:04
 26/62 A kérdező kommentje:
Több, mint 2 hete szédül erősen, néha gyengébben, így már ezért is akartam elvinni kivizsgáltatni. Háziorvostól kérhetünk beutalót a neurológushoz. Reménykedem abban, hogy még a szünetre kapunk időpontot.
2009. dec. 27. 01:08
 27/62 anonim ***** válasza:
75%

Azért szerintem a szíve mélyén mindenki tudja, hogy egy ilyen kérdésre EGY TANÁCS adható csak:


Sürgősen vidd el orvoshoz, maximum, kiderül, hogy nincs semmi baja! Bár egy pszichológus mindenféleképpen kellene, mert ez így nagyon nem oké!


Szerintem ez a tökéletes válasz:)!

2009. dec. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Mondom, először neurológus, hogy megnézzék, nincs-e idegrendszeri elváltozása, aztán ő már konkrétabb dolgokat tud mondani és esetleg elküld pszichológushoz.
2009. dec. 27. 01:14
 29/62 A kérdező kommentje:
Igazából erre nyilván nem laikus emberektől kapok magyarázatot, de az autizmus kérdése is felmerült bennem és arra voltam kíváncsi, hogy más (aki esetleg érintett a témában), hozzá tudna-e szólni a kérdésemhez. Ez egy első, felszínes lépés volt, hogy tájékozottabb legyek a témában, de egyértelmű, hogy nem itt fogom megtudni a pontos választ a lányom viselkedésének miértjére.
2009. dec. 27. 01:18
 30/62 anonim válasza:
23%
Lehet h megerőszakolták és megölték.
2009. dec. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!