Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon szeretne egy...

Párom nagyon szeretne egy gyereket tőlem. Bele merjek vágni?

Figyelt kérdés
Párom havi 98000 forintot kap, de ha én elmennèk gyedre akkor csak havi 50000 forintot kapnék. Jelenleg a tesómmal lakunk abban a házban amit örököltünk. Ti ilyen körülmények között vàllalnátok babát?
2014. máj. 11. 15:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%

NE!


150.000-ből hogy a büdös p*csába akartok megélni, amikor az étel 2 főre min. 60.000 ft havonta, feltételezem a rezsi is megvan egy 30.000 legalább, és akkor talán még benzin/bérlet is kell, na meg a kicsi dolgai...


NEM VÁLLALNÉK ilyen utolsó, nyomorult körülmények közé gyereket! Előbb továbbképezném magam munka mellett és próbálnék előrébb jutni az életben, hogy jobbat nyújthassak a babának is.

2014. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

11-es! Két főre nem lesz feltétlen 60ezer forint a kaja, ez azért túlzás. Legalábbis aki ésszel vásárol, és nem nagy igényű.

De attól még én sem tartom valami soknak kisbabához ezt az összeget.

2014. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem a 11es vagyok,de ha megengeded reagálnék arra,hogy túlzás a 60 ezer két főre.

Ez napi ezer forint fejenként. Reggeli,ebéd,vacsora. Gondold át mennyire túlzás ..szerintem nem túlzás,sőt,ha valaki egészségesen akar táplálkozni,minél kevesebb fehérlisztes pékárút,tésztát,és nem minden nap paprikáskrumplit szertne fogyasztani,akkor ennél többet is el lehet költeni könnyedén élelmiszerre.

2014. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

13! El lehet, de nem muszáj. Mi is akarnánk egészségesen étkezni, és akkor tudom, hogy ennél többet is elkölthetnénk kajára.

Viszont ha az ember kis fizetésből él (mi ketten 200 körül keresünk), és félre akarunk rakni albérlet mellett, áldozatot kell hozni. Nálunk az, hogy ritkán van főtt étel. De mikor régebben napi szinten főztem, és változatosan, némi odafigyeléssel sem került napi 1000 ft/fő-be az étel.

Nekünk azért fontosabb egyelőre, hogy ne kelljen 20 évig hitelt nyögni, ha egyszer lakást akarunk, és ne jelentsen problémát egy váratlan kiadás.

2014. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
67%
Ez komoly? És a pelenka,tápszer,orvosi ellátás,ruhák,babakocsi....stb. Ne vicceljetek már!!! Maga csak a szülés egy vagyon.
2014. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

"Maga csak a szülés egy vagyon."


A szülés tudtommal teljesen ingyenes egy állami kórházban, ha a kérdezőnek van tb-je. Mivel dolgozik, van. Az egy dolog, hogy állítólag szokás adni, de nem kötelező. Én sem fogok.

2014. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

12, 14:


Persze, lehet ennél kevesebből is, ha jó kis zsírban, keményítőben, koleszterinben és minden szarban gazdag étrendet állítotok össze, finom kis párizsiból meg "sajtkészítményből" meg "vaj jellegű kenyérre kenhető vacakból".


Egy egészséges, teljes étrendhez kell ennyi. Akinek pedig arra nem telik, hogy magát normálisan élelmezze, az ne is gondolkodjon azon, hogy gyereket szül és azt is jól megtömi hulladékkal!

2014. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

"Egy egészséges, teljes étrendhez kell ennyi. Akinek pedig arra nem telik, hogy magát normálisan élelmezze, az ne is gondolkodjon azon, hogy gyereket szül és azt is jól megtömi hulladékkal!"


Ha gyereket akarnék, változtatnék az étrendünkön, de egyelőre a spórolás van a terítéken, ami nem fér össze azzal az étrenddel, hogy mindennap friss alapanyagokból ebédet és vacsorát főzzek. Telne rá, de akkor nem tudnánk az egyikünk fizetését megtakarítani.

Ha már lesz elég önrészünk lakást venni, és hozzá valami vállalható feltételű hitelt felvenni nem túl hosszú futamidőre, akkor úgyis engedünk a nadrágszíjon. Addig nem. De addig gyereket sem vállalnék, hisz tisztában vagyok vele, hogy jelenlegi étkezési kultúrámmal veszélynek tenném ki őt a terhesség alatt is, és utána is.

2014. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hmm... átlag 20-at költök egy hónapban élelmiszerre. 1 fő és egészségesen táplálkozom.
2014. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Igen. Főleg, hogy majd nem kell albérletet fizetnetek. Jelenleg neked mennyi a kereseted?
2014. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!