Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek az apának, hogy...

Engednétek az apának, hogy lássa a fiait több, mint 1 év kihagyás után? Mit mondanátok a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Három kisfiam van (5,5 3 és 2 évesek). Az apjuk több, mint egy éve fogta magát és lelépett. Voltak elõzmények persze, mikor a második gyereket vártam kezdett megváltozni (vagyis gondolom mindig ilyen volt, csak addig megjátszotta magát), kimaradozott, sokat veszekedtünk. Teherbeestem a legkisebbel, õ akarta megtartani, én akkor már gondoltam, hogy ebbõl válás lesz. Fogadkozott, egy pár hónapig mûködött is. Aztán kezdte elõrõl. 8 hónapos volt a kicsi mikor egyszer csak bejelentette, hogy elköltözik egy nõhöz. Még szerencse, hogy a lakás az enyém volt, bölcsiben volt ismerõs, fel tudtam vetetni a kicsiket. Szóval meg tudtam oldani, bár õt ez egyáltalán nem érdekelte. Míg a bíróság meg nem állapíotta, hogy fizetnie kell, addig egy forintot nem adott. Látogatni soha nem jött. Most jönne. Mit tennétek? Most jött egyenesbe az életünk, és amúgy is félek, hogy csak összezavarná a fiúkat, utána eltûnne ismét?

2014. máj. 22. 12:05
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Egyik oldal vagyok. Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, de nem rajtam múlt, hogy nem látta a gyerekeit. Haragudtam rá, de soha nem akadályoztam volna, hogy lássa õket. Mondtam neki, hogy ne csinálja, de utána láttam hogy nincs kivel beszélni, nem fogja megnézni õket. 100százalékosan tiszta a lelkiismeretem ez ügyben.
2014. máj. 22. 13:20
 42/52 anonim ***** válasza:
83%
Úgy hogy a 40-es példám alapján hányhatnékom van az olyan pasiktól is, akik verik a hisztit a tizenezer ft-os gyerektartasukkal és sokalják. akkor amikor egy gyerek jóval többe kerül. Ha csak azt vesszük alapul, hogy ha megbetegszik 7-8 ezer Ft csak a gyógyszer.1 hétre.
2014. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
73%
Szóval nyomhatod minuszoló bajnok. Akkor is ez a véleményem.
2014. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
8%

13:20!

A kérdező kommentje:


"de nem rajtam múlt, hogy nem látta a gyerekeit. Haragudtam rá, de soha nem akadályoztam volna, hogy lássa õket." - most mégis ezt akarod tenni...

2014. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 Bence_ ***** válasza:

Rizikó az van.

Tényleg beszélj vele négyszemközt. Hátha van valami hatása. Baromi nagy felelősség embereket hiú ábrándba kergetni. Van apa, nincs apa. Összes megérti ha elmondod neki, hogy lehet apa csak egyszer fog jönni.

2014. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

45


*Összes megérti ha elmondod neki, hogy lehet apa csak egyszer fog jönni.


a gyerekek nem értik meg. Mert jók, mert tiszták, mert jó lelkűek, naívak. Fel sem tételezik a rosszat, a felelőtlenséget, hanem a kis piciny életükből indulnak ki..


Jót várnak és mit kapnak cserébe egy felelőtlen embertől?

2014. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Sétálj be a gyámügyre vagy a bírósági panasz napra és érdeklődj a lehetőségeidről.

Első körben nem biztos, hogy teljesen el kellene tiltani apukát, de a korlátozott (vagyis, hogy csak a te jelenlétetben) láthatás indokoltnak tűnik. Idővel lehet tényleg jó apjuk lenne. Nem lehet tudni, de az esélyt érdemes lenne megadni.

2014. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
78%

45 Tudod a telefonban könnyű igérgetni egy gyereknek: hogy jövök majd a jövő héten, meg majd az azt követő héten..aztán sehol nincsenek.


De a gyerek attól a pillanattól fogva, hogy az igéretet megkapja, számolja a napokat, az órákat, hogy mennyit kell még aludnia, hogy az apuci jöjjön. És az nap mikor elérkezik a nap, el nem tudod az ablak mellől vonszolni.Addig mig jobb esetben meg nem .érkezik a fazon.De ha nem érkezik meg?

2014. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Bence_ ***** válasza:
28%
Gyerekek roppant értelmes emberek. Megértik. Ha nem jön apa akkor csalódni fognak,fájni fog neki. Anyunak marha rossz lesz mert latnia kell és nékik kell támogatnia őket. De csak ennyit tehet. Gyerekek meg rájönnek, hogy anyának fontosak vagyunk, szeret minket és bízhatunk benne. Mert szolt,(lehet) hogy fájni fog.
2014. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Ellene nem tudsz tenni mert az az ő joga. Megakadályozód a láthatást már börtönbe is zárhatnak az új családjogi törvény értelmében.
2014. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!