Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek az apának, hogy...

Engednétek az apának, hogy lássa a fiait több, mint 1 év kihagyás után? Mit mondanátok a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Három kisfiam van (5,5 3 és 2 évesek). Az apjuk több, mint egy éve fogta magát és lelépett. Voltak elõzmények persze, mikor a második gyereket vártam kezdett megváltozni (vagyis gondolom mindig ilyen volt, csak addig megjátszotta magát), kimaradozott, sokat veszekedtünk. Teherbeestem a legkisebbel, õ akarta megtartani, én akkor már gondoltam, hogy ebbõl válás lesz. Fogadkozott, egy pár hónapig mûködött is. Aztán kezdte elõrõl. 8 hónapos volt a kicsi mikor egyszer csak bejelentette, hogy elköltözik egy nõhöz. Még szerencse, hogy a lakás az enyém volt, bölcsiben volt ismerõs, fel tudtam vetetni a kicsiket. Szóval meg tudtam oldani, bár õt ez egyáltalán nem érdekelte. Míg a bíróság meg nem állapíotta, hogy fizetnie kell, addig egy forintot nem adott. Látogatni soha nem jött. Most jönne. Mit tennétek? Most jött egyenesbe az életünk, és amúgy is félek, hogy csak összezavarná a fiúkat, utána eltûnne ismét?

2014. máj. 22. 12:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Sajnos váláskor nem gondoltam erre. Az volt a lényeg, hogy kimondják, beadtam, közös megegyezés volt. Nem korlátozták benne a láthatást
2014. máj. 22. 12:26
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: Az 5,5 évesnek nyilván lesz fogalma, 4,5 éves gyerek már kötődik jó esetben az apjához, de amúgy a 3 éves is meg fogja ismerni (ugye ő 2 éves volt akkor, amikor apuka lelépett). Amúgy egyetértek.

Én azt javasolnám kérdező, amit már írtak neked, hogy készítsd fel a gyerekeket az ő nyelvükön arra, hogy apuka látni akarja őket, de az is lehet, hogy aztán megint huzamosabb ideig nem jelentkezik. Sajnos nem tudom, hogyan lehet ezt szépen, gyereknyelven elmondani, nehéz, de ezt kell tenned. Megtiltani nem lehet az apukának a láthatás jogát.

2014. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
12-es vagyok: bocs 5-ös benéztem, a két kicsiről írtad, tehát nem a legnagyobbról!
2014. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
46%

Fotón biztos mutattad nekik, hogy ő az apukájuk, és biztosan meséltél is róla. Biztosan el is magyaráztad, hogy miért nincs velük.

Én kerestem volna őt, hogy azért élőben is lássák. De a legkisebbet leszámítva még emlékük is van róla bizonyára.

szóval semmivel nem zavarná meg őket az, ha élőben is látnák.

Téged mi zavar ebben az ötletben?

2014. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Miért is ne lennék értelmes? Mert nem akarom odaadni egy mondhatni vadidegennek a három gyereket? Te odaadnád õket neki? Abban még benne lennék, hogy feljöjjön ide miután felkészítettem a fiúkat. Beszélgetünk róla, de nem rögtön ideállít. Majd ha a 4éves gyereked sírva kel fel minden éjszaka, hogy hol az apja, akkor mond, hogy nincs közöm hozzá,
2014. máj. 22. 12:31
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a kérdés, hogy van-e valamilyen külön indoka, amiért el akarod tiltani a gyerekeidtől? Ok, nem törődött velük, de te meg nem akarod engedni, hogy ezen változtasson.

A gyerekeidnek meg joguk van megismerni az apjukat, ahogy az apának is joga van a gyerekihez. Ez nem a te döntésed. Amíg az apa nem követ el valami durvát (pl. fizikai vagy szexuális erőszak), a jog sem támogat téged.

2014. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

15: Miféle ODAADNI? Ne drámázz már!

Eljön látogatóba hozzátok, és Te is velük vagy.

Persze, hogy nem adja az ember oda a kicsi gyerekeket!

2014. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Sokáig téma volt az apjuk, fényképen is láthatják, nem teszek úgy mintha nem létezne. De tényleg nehéz volt, a nagyfiammal, a középsõ is sokkal dacosabb volt. Nehé volt velük. Ezt nem akarom. Mert lelépni/visszajönni könnyü, én meg nézzem ahogy szenvednek, nem tudnak mit mezdeni a változással
2014. máj. 22. 12:36
 19/52 anonim ***** válasza:
93%
Ezért írtam, hogy én erőszakosabb lennék. Nem hagynám annyiban, hogy "nem jött magától", hanem akkor én mennék után, és venném rá, hogy úgy viselkedjen, ahogy kell egy apának. A 4 éves már telefonképes, megadnám a papa számát, mondja meg NEKI a papa, hogy szarik rá, ezért nem jön, ne hagyja rám a piszkos melót!
2014. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Nem akar feljönni. Mondtam neki, hogy átgondolom, egy játszón is találkozhatunk, ha úgy alakul. Erre azt felelte, hogy elsõ alkalomkotlr még oké. Visszakérdeztem, hogy mit gondol második alkalommal már elviszi õket? Erre nagy csend.
2014. máj. 22. 12:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!