Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek az apának, hogy...

Engednétek az apának, hogy lássa a fiait több, mint 1 év kihagyás után? Mit mondanátok a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Három kisfiam van (5,5 3 és 2 évesek). Az apjuk több, mint egy éve fogta magát és lelépett. Voltak elõzmények persze, mikor a második gyereket vártam kezdett megváltozni (vagyis gondolom mindig ilyen volt, csak addig megjátszotta magát), kimaradozott, sokat veszekedtünk. Teherbeestem a legkisebbel, õ akarta megtartani, én akkor már gondoltam, hogy ebbõl válás lesz. Fogadkozott, egy pár hónapig mûködött is. Aztán kezdte elõrõl. 8 hónapos volt a kicsi mikor egyszer csak bejelentette, hogy elköltözik egy nõhöz. Még szerencse, hogy a lakás az enyém volt, bölcsiben volt ismerõs, fel tudtam vetetni a kicsiket. Szóval meg tudtam oldani, bár õt ez egyáltalán nem érdekelte. Míg a bíróság meg nem állapíotta, hogy fizetnie kell, addig egy forintot nem adott. Látogatni soha nem jött. Most jönne. Mit tennétek? Most jött egyenesbe az életünk, és amúgy is félek, hogy csak összezavarná a fiúkat, utána eltûnne ismét?

2014. máj. 22. 12:05
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
24: én se elvált apa, se elvált anya nem vagyok, de ne felejtsd el, hogy csak egyik oldalról ismerjük a történetet.
2014. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
22%

Teherbeestem a legkisebbel, õ akarta megtartani, én akkor már gondoltam, hogy ebbõl válás lesz.


de azért megszülted, hogy megtartsd a pasit...

2014. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Õ is normálisnak tûnt nagyon sokáig, így mentem hozzá, vâllaltam gyereket, szóval engem már nem érdekelnek a "rendes pasik". Persze tudom, hogy léteznek, ismerek jópárat, csak én nem fogok kísérletezni velük. De ez egy másik történet :)
2014. máj. 22. 13:06
 34/52 anonim ***** válasza:
54%

28 Felesleges egyszer is találkozniuk. Minek, hogy a nagy megint reménykedjen? hogy lesz apja? meg álldogálni fog az ablak előtt a maga majd 6 évével, hogy hátha jön az apukám, hátha.És hát apuka nem jön, mert ippeg bólingozik az ujszerzeményű nőcijével. A gyerek meg majd úgy éjfél felé álombasírja magát. És következő nap ujra lecövekel az ablak előtt. Aztán egy idő mulva már nem fog. Csak nem felejtett el engem? és ezt a kérdezőnek végig kelljen nézni?


Erre senkinek nincs szüksége.

2014. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Azért szültem meg, mert hittem, hogy megváltozik, akkor azt láttam rajta, hogy akarja a családot, ezt elõtte már nem láttam rajta. Szóval igen, azt hittem megtartom, vagyis olyan lesz mint elõtte. Tévedtem. Ez már nem is lényeg, örülök, hogy így alakult, megszületett a mini
2014. máj. 22. 13:09
 36/52 anonim ***** válasza:
61%

31 Lehet, hogy csak egy oldalról ismerjük a történetet, de én nem vagyok kíváncsi olyan oldal szövegére, aki képes volt nem ellátni a gyerekeit.Nem gondoskodia róluk. Hanem meg kellett várni, míg egy vadidegen ember(bíró) nyökögjön egy itéletet, és csak azután volt hajlandó fizetni.


Hát ne is haregudj, engem az ilyen ember véleménye nem érdekel.

2014. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
84%
31 tudod vannak helyzetek, amikor a cselekedetei egy embernek beszédesebbek mint bármit is mondana.
2014. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

34: Az én szüleim 7 hónapos koromban váltak el, és párhavonta egyszer láttam az apámat, aki mint számomra idegen ember, elmente után egyáltalán nem úgy hiányzott nekem, mintha a velem élő apukám lett volna, sőt, egy távoli ismerős volt aki egyáltalán nem hiányzott.


Nem értem, mért feltételezitek a két végletet: jaj, mi baja lesz a gyereknek attól, ha egy vadidegennel kell találkozniuk - ugyanakkor: jaj, egyszer találkozna vele (igen, egy vadidegennel), de másfél óra múlva úgy fel lesznek ettől zaklatva, mintha az eddig velük élő legközelebbi hozzátartozójuk menne el...


Egyik elképzelés sem reális, pláne együtt nem valósulhat meg a kettő.

2014. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
34: Ezt nem akarom. Végignéztem. Nem tudom miért szól le akárki. Nem mondom, hogy menjenek át ezen, mert egy kisgyereknek sem kívánom, de csak egy pillanatra álljanak ott és ne tudjanak mit mondani mert nem lehet. Utána mondják, hogy én vagyok a sz.r
2014. máj. 22. 13:14
 40/52 anonim ***** válasza:

31 Nézz meg egy 4 éves egyedülálló szülő gyerekét, akinél mondjuk nincs egy nagyszerű napgypapa, vagy nagymama. A nő éjjel-nappal melózik, ha nagy ritkán kijut a játszótérre a 4 évers kisfia mindenkiben az apját keresi. Minden pasiben akit lát. Te vagy az apukám?


Hozzám volt már olyan, hogy kisgyerek oda jött és megkérdezte, hogy: te vagy az anyukám? szerencsétlen gyerek apja majd elsülyedt és a fájdalomtól kettőig nem látott.Végtelenül sajnáltam őket.

2014. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!