Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz feleség lennék ha...

Rossz feleség lennék ha elvárom a páromtól hogy segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Nem vagyok feminista, sőt inkább konzervatív, ha megtehetném, már hozzámentem volna a páromhoz feleségül és rég otthon babáznék. De a mai világban ez nem így működik, nekem is dolgoznom kell hogy megéljünk, és amikor dolgozok, a párom pedig otthon van, és arra jövök haza hogy egy fűszálat nem tett keresztbe, az rosszul esik.

Ti hogy vagytok vele? Elvárjátok a segítséget, ha már egyszer nem vagytok eltartva?

Természetesen ha el lennék tartva, csillivilli lenne a lakás és neki csak rendre, nyugalomra és 3fogásos vacsira kéne hazaérnie.



2014. jún. 2. 13:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fel sem merült ez a kérdés. Kifogtam a világ legjobb anyósát, aki arra nevelte a fiát, hogy teljesen természetes dolog kivenni a részét a házimunkából. Nem is besegítésként fogja fel, együtt csináljuk. Persze vannak olyan feladatok, amiket inkább az egyikünk vagy a másikunk végez - én például utálok főzni, ezért azt ő szokott. Tegnap vendégség volt, néztek is nagyot a rokonok, hogy minden kaját ő csinált :D Ő viszont nem igazán ért a menütervezéshez, úgyhogy azt én csinálom.


Szerintem ott tartják ezt papucsságnak, ahol alapjáraton az a normális, hogy a nő megszakad, mert minden munkát ő végez, és ha a férfi átvállal egy mosogatást, már érzi, hogy nő a bojtja. És az a durva, hogy az ilyen pároknál általában a nő is!

Én azt gondolom, hogy amit mi csinálunk, az két egyenrangú fél egyenrangú kapcsolata. Ha meg bárki cikizne ezért, megvan rá az instant válaszom: "el tudsz képzelni annál szexibbet, mint amikor arra érsz haza, hogy egy félmeztelen izmos férfi süti neked az epres-csokis-tejszínhabos palacsintát? mert én nem igazán :)"

2014. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
50%

"Azért több trehány férfi van mint trehány nő!!"


Alá tudod támasztani ezt a vérig sértő, aljas általánosítást???


Ahány trehány nőt én már láttam, ha az mind a Te vendéged lenne!

2014. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

A férjem anyuci egyke pici fia. Gondolhatod... No, amikor már nem volt tiszta zoknija és kétségbesetten kérdezte, hogy hát nem mostam, akkor halál nyugodtan mondtam neki, hogy de igen, mostam, de azt, ami a szennyeskosárban volt. Az ágy alá rugott zoknit nem értelmezem mosnivalónak, mert az a mosnivaló, amit a szennyeskosárban találok. Egyszer megkértem, hogy én mosogatok, ő meg legyen szíves a tányérját a mosogatóba tenni. Nem tette. Másnap a piszkos tányérját tettem ebédkor elébe. Tudom, nagyon gonosznak tűnök, de mindketten dolgozunk, és ha már az elején a szertelemtől elvakultan nem tudatosítom benne, hogy minkettőnbk dolga kivenni a részt a házimunkából, akkor valószínűleg mára már jócskán a fejemre nőtt volna (ahogy az anyja fejére is nőtt, mert az anyja még 30 évesen is vitte neki a szendvicseket a tévé elé)

Úgyhogy a válaszom egyértelmű: nem vagy rossz feleség.

2014. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az ilyen "unortodox" megoldásokat mi nem is nagyon szoktuk mások orrára kötni. Az emberek kötelességüknek érezzék, hogy mindig jobban tudják, mi jó nekünk, mint mi magunk. Amikor kitaláltuk, hogy mosogatógép, anyós rögtön tudta, hogy az hülyeség, mert nem mosogat olyan szépen, meg egyébként is, a mosogatás nem olyan nagy munka. Persze neki nincs mosogatógépe. Ellenben nekem volt, és pontosan tudom, hogy milyen, ha van.

Véletlenül kottyantottam el, hogy ragaszkodom az egy, jól bevált mosópormárkámhoz, kiselőadást tartott a mosódióról, hogy az milyen jó és olcsó. Hiába próbáltam az elején leállítani, hogy tudom, kipróbáltam, használtam.

Azt, hogy robotporszívóban gondolkozunk, már inkább meg sem említjük :D Valahogy sokaknak az a normális, ha a háztartást kizárólag a nő vezeti, és kizárólag a 20. század végéig feltalált eszközökkel :D

2014. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Na az én anyám is ilyen, mosogatópépről hallani sem akar, merthogy mekkora pazarlás, mennyire fölösleges. De a konyha kb úgy néz ki nála mintha kismalacok ebédeltek volna benne.
2014. jún. 2. 16:09
 26/38 anonim ***** válasza:
Azzal mondjuk szerintem semmi gond nincs, az ő konyhája, azt csinál benne, amit akar. Csak ne erőltesse az ő elgondolását. :)
2014. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
67%
Elnézést szerintem mindenki megérti hogy sokszor nincsen kedvem rendet rakni abban a pillanatban de gondolom nem csak én vagyok így. Besegítek a házi munkába sokszor, mosok,mosogatok,főzök... tegnap este 8-tol majdnem 9:30-ig takarítottam a lakást. Imádom a párom és próbálok mindig a kedvében járni főleg hogy a munka nehezét le vegyem a válláról!
2014. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Jesszusom, te fel vagy ide regisztrálva???? XD
2014. jún. 2. 16:48
 29/38 anonim ***** válasza:
83%
Családi perpatvar szemtanui leszunk? ;)
2014. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Neeeem, tudtam hogy el fogja olvasni mert bejelentkezve maradtam a laptopon, és remdszeresen kémkedik utánam, csak azt nem tudtam hogy fel van regisztrálva.
2014. jún. 2. 17:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!