Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

12 éve váltunk el, 3 közös gyerek most 12,15,17 évesek. Az apjuk a válás utáni 8 évben nagyon keveset foglalkozott a gyerekekkel. Gyerektartást fizetett ugyan, de egyedül én neveltem őket. Az utóbbi 4 évben lett neki egy komoly kapcsolata (már felesége) és azóta a gyerekekkel rohamosan javult a kapcsolata, a gyerekek is mindig menni akarnak hozzájuk. Én viszont nem akarom, hogy menjenek. Utálom, hogy az említett 8 év után most ugyanúgy szeretik az apjukat amikor az szinte nem is volt jelen az életükbe. Utálom, hogy nagyon kedvelik az új feleségét és az is a gyermekeimet. Akkor hol volt az exem a válás utáni években? Az lenne a legjobb ha nem is tartanák a kapcsolatot, ha a gyerekek nem szeretnék őket.

Miért érzem ezt? Hogyan tudok hatni a gyerekekre? Más is van hasonló helyzetben? Ezt hogy lehet feldolgozni?


2014. jún. 4. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Igen, a gyereknek szüksége van apára. Pont ez az, hogy hol volt az elmúlt 4 éven kívül? Agglegény életet élt, egyik nő jött neki a másik után és annyiba kimerültek neki a gyerekek, hogy hétvégente felugrott 1-2 órára. Telefonon beszéltek, az igaz. A mostani felesége hatására javított a kapcsolaton és nem magától. Ezért idegesítő. Egyedül neveltem őket, én tanultam velük, én vittem őket különórákra, én vittem őket orvoshoz, az exem meg sokszor azt se tudta mi van velük. Szoktam mondani a gyerekeknek, hogy ne menjenek, vagy akkor csak 1-2 órát, de nagyon jól érzik ott magukat és már rajongásig imádják az apjukat (mondjuk ez mingid így volt, csak korábban tudtam rájuk hatni). Az én munkám van benne, ő meg learatja a babérokat?



MOST VESZTED EL A GYEREKEIDET, NEM ÉRTED???

2014. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Próbáld más oldalról megközelíteni. Legyél végre NŐ és ne csak anya. Használd ki a szabadidőd, amíg a gyerekeid az apjukkal vannak, nem kell aggódnod, mert tényleg jól érzik magukat. Menj kirándulni, feltöltődni, ismerkedni. Fedezd fel, hogy rajtuk kívül is van élet.
2014. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ő nem anya? Ez a válaszoló nem tudom mit érzett vagy milyen világban él, de ne hogy már ő legyen a szemét, mert zavarja, hogy 8 évig semmit nem foglalkozott az apa a gyerekekkel. Ha az anya csinálta volna ezt, itt pattognátok, hogy milyen anya az ilyen. És milyen apa az ilyen, aki képes évekig mellőzni a gyerekeit? Pff... nem semmik vagytok. Abban az egyben van igazság, hogy nem szabad a gyerekeket tiltani az apjuktól, mert nem fogják megérteni. De én megértem a kérdezőt, tényleg nagyon rossz érzés lehet ez neki. Ellene tenni viszont nem tud, majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek és jobban átlátják a dolgokat, akkor nem fogják ennyire bírni az apjukat.
2014. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as, szerencsére tévedsz! Ahogy nőnek a gyerekek, annál inkább az apjukhoz fognak húzni! Egyikük nemsokára már felnőtt lesz!
2014. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek és jobban átlátják a dolgokat, akkor nem fogják ennyire bírni az apjukat"


Te miről beszélsz? Szerintem te sem tudod!

2014. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

8 kérdező: Az én munkám van benne, ő meg learatja a babérokat?


Szobrok ezek a gyerekek? Nem. Érző különálló lények,hamarosan önálló emberek. Milyen babérokról beszélsz? Te az anyjuk maradsz, szeretnek téged.

Attól még örülhetnek, hogy apjukkal is lehetnek.

Jót tesz nekik, hogy apjuk is foglalkozik velük. Ne foszd meg tőlük ezt. NEM HÜLYÉK, fogják tudni, hogy te küszködtél,bajlódtál a nevelésükkel, apjuk otthagyta, majd megtalálta őket.

Találj magadra! Olyan szép a világ!

2014. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Magyarán te féltékeny vagy a gyerekeid apjára, hiszen neki rendeződött az élete, új párja van, boldog, a gyerekek is szeretik. Ellenben neked nincs senkid és az emiatti frusztrációd a gyerekeiden vezeted le, kisajátítod őket, mintha egyszerre több embert nem lehetne szeretni... Ha nem működik másképp keress fel egy szakembert, mert nem egészséges a gondolkozásod és ennek az lesz a vége, hogy a gyerekeid elfordulnak tőled.
2014. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!