Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek hogy...

Ti is észrevettétek hogy mennyire 2 táborra szakadtak, a 20-24 évesek? Ez mindig így volt?

Figyelt kérdés
Az egyik fél az egyetemista, főiskolás, akinek a legfontosabb a leendő karrierje, és a kötetlen bulizás, új dolgok kipróbálása, általában komoly párkapcsolat nélkül. A másik aki érettségi és szakma után dolgozik, a párjával együtt él, és már ennyi idősen babát vállalnak, otthon ülnek csak, a gyerekvállalás inkább a nőkre vonatkozik az említett kor szerint, nekik általában a párjuk már 30 feletti. A két csoport pedig nagyon nincs egy hullámhosszon, itt gyakorin is sok kérdésnél szidják, lenézik egymást.
2014. jún. 15. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

20 éves vagyok, egyetemen tanulok, vannak álmaim, hogy milyen irányú karriert szeretnék, mellette nem a leendő szakmámban, de egy igen jó helyen dolgozom, nem diákmunkásként. Több, mint 3 éves kapcsolatban vagyok a párommal, aki tavaly végzett technikumot, most a szakmájában dolgozik és ível felfelé a karrierje. Mindketten család-centrikusak vagyunk.

Bulizni ritkán, de megyünk együtt és külön-külön is. Biztos földönkívüliek vagyunk, hogy nem férünk bele egyik általad említett csoportba sem.

2014. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Hamarosan végzek az egyetemen, nagyon ritkán buliztam ez alatt (talán 4-szer mentem el...) és nekem minden álmom a kedves, átlagos, családi élet, annyi pénz, hogy ne kelljen vásárlásnál trükközni, és hogy évente egy nyaralás beleférjen.


Ez lenne a középosztálybeli lét.

Ez nem karrier, csak nyugodt, kényelmes élet. Ha tehetném, már rég szültem volna.

2014. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

ha jól néztem, én vagyok a harmadik 20 éves egyetemista 3 éves kapcsolattal :D

bulizunk, kipróbálunk új dolgokat, utazunk, és suli mellett mindketten dolgozunk, hogy mihamarabb vállalhassunk babát. na hoppá :)

2014. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit másként látom. Én most vagyok 27, nálunk két tábor van a régi osztálytársaim közül. Egyik, aki vidéken maradt (megyei jogú város, de Kelet-Mo-on), az házas már 30-on felüli pasival, kertes ház, kutya és gyerek. Egy év munkaviszony óta otthon dekkolás.


A másik: fővárosba költözött, karrier, munka, de attól még van párkapcsolat, csak utazgatás is, mozik, éttermek is.


Azt nem tudom, hogy egy hullámhosszon vagyunk-e, mert nem szoktunk érintkezni.


27L

2014. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez most sincs így.


Nekem csak érettségim van, de én is "karrierista" vagyok, csak amit tanultam, nem tanítják egyetemen, készség szakma. Szeretek új dolgokat kipróbálni, soha nem voltam bulizni, párom sincs.

2014. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én csak négy évvel vagyok idősebb (28), a mi korosztályunkban nem volt ilyen, totál vegyes volt a kép a húszas évek elején is.

Nem tanultam érettségi után, dolgozni kezdtem, buliztam, szórakoztam, lett egy összeköltözős kapcsolatom, de gyereket egyikünk se akart, viszont páran így éltek a főiskolás, egyetemista kortársaim is, más meg továbbtanulás nélkül munka mellett még a szüleinél lakott és bulizott.

Nálunk mostanában jönnek az eljegyzések, házasságok és a gyerekek így harminc felé. Van olyan is, ahol jön a gyerek, a srác meg most diplomázik.

Fura, hogy pár évvel fiatalabbaknál ennyire másmilyen lenne.

2014. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyetemet végeztem, jövőre folytatom tovább, mert fontos a karrierem, dolgozom, bulizunk is, gyereket is tervezünk pár éven belül. Akkor én nem tudom, melyik csoportba tartozom... 23/L
2014. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!