Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16-17 éves korosztály! Nektek...

16-17 éves korosztály! Nektek mi az amit már, és amit még nem engednek meg a szüleitek? Gondolok itt cigi, alkohol, kimaradás, bulizás, együttalvás baráttal stb. Milyen a viszonyotok anyukátokkal? Szigorú, engedékeny?

Figyelt kérdés
Szeretnék képet kapni a mai 16 évesekről.Tényleg ennyire lazán élnek, vagy csak egymásnak lódítanak. Arra is kiváncsi lennék, ezekhez a dolgokhoz szülők mit szólnak, hogy állnak hozzá?
2010. jan. 3. 08:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Bulizni mehetek a barátnőimmel, ha a legjobb barátnőm apukája haza hoz kocsival. Csak ő általában rövid ideig maradhat, így általában taxival jövök, otthon viszont azt mondom, hogy hazahoztak. Inni szoktam, nem tud róla, cigizni szoktam, nem tud róla. Pasim nincs, így ez a probléma még nem merült fel. Így, hogy szinte nem tud rólam semmit, elég jól kijövünk. 17/L
2010. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:Én egy 41 éves anya vagyok,és egyszerűen nem tudok zöldágra vergődni a lányommal.Ő elvárná,hogy felnőttként kezeljem,pl.ott aludhasson a barátjánál, elengedjem buliba,itthon alig van, szinte csak aludni jár haza.Ha megkérem,hogy segítsen nagy kelletlenül,órák múlva megcsinálja, de nincs benne sok köszönet.Ezért szeretnék képet kapni más családokban hogy van ez. Nem hiszem,hogy túl szigorú lennék, de azért mindent én se hagyok rá...
2010. jan. 3. 10:03
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

Szia.

Én 23 éves vagyok, Anyukám 61.

Van egy Nővérem, aki 2 évvel idősebb nálam, így már 14 évesen eljárhattam Vele koncertekre, bulizni, stb.

Ahogy idősödtünk, annál tovább maradhattunk ki éjszaka. Azt hiszem, 16 évesen már rendszeresen a barátomnál alhattam.

Ittam Anyukám háta mögött és akkor vallottam be Neki, amikor már elhatároztam, hogy többé nem iszok.

Aztán egy darabig titokban cigiztem, aztán már Vele együtt. (Ez kb 17 éves koromtól volt megengedve)

Nagyon örültem, hogy ilyen engedékeny volt velünk mások édesanyjához képest. Jó a viszonyunk a mai napig.

2010. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szigorúak, de ezzel csak azt érték el, hogy nem bízom meg bennük, és 14 éves koromban már úgy hazudtam, mint a vízfolyás. Nem vagyok rá büszke, de legalább tudom, hogy hogy nem szabad "nevelni" egy gyereket. Általánosban végig kitűnő voltam, mégsem mehettem még a barátnőmhöz sem ott aludni, a suliban nem maradhattam bent tanítás után a KÖNYVTÁRBAN sem, és ha nekem lett a legjobb a dolgozatom 2 hibával, akkor lecsesztek, hogy miért nem hibátlan. Most 18 éves vagyok, másfél éve vagyunk együtt a barátommal, de nem aludhatok vele együtt. Azt mondták, h egyetem alatt majd havonta 1-2-szer itt aludhat. Jó fejek nem? Bulizni elengednek, főleg mióta megmondtam, h 1 hónap múlva (ha betöltöm a 18-at) költözök. Inni ihatok, de mértékkel, bár ezt ők nem látják, amikor buliban vagyok. Cigit nem lehet, de ebben igazuk is van, viszont ezt sem tudják ellenőrizni. Ha anyámon múlna, az esküvőmig nem veszthetném el a szüzességem. Most az ország legjobb gimnáziumába járok megvan két 5-ös érettségim (az egyik emelt), nyelvvizsgám, és 4-es az átlagom, de ez sem jó nekik. Szerintük semmire nem fogom vinni az életben.
2010. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
18éves vagyok.Tizenéves korom óta segítek itthon.Ma már a házimunka 50százalékát én végzem a másikat a testvérem. hármas voltam mindig is a suliban. kimaradhatok esténként ha szólok előtte és ha nem suliidőben van.
2010. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%

alkoholt engedik, még anya vesz is nekem, de persze csak alkalmakkor(pl szilveszter), és nem veszélyes mennyiséget :)

cigiről a fél családot én szoktattam le, szóval ez nem kérdés :D utálom már messziről is a szagát

buli? szilveszterkor mehetek barátnőmékhez, és onnan a helyi klubba, meg suliba szokott lenni farsangi buli stb.. máshova nem is akarnék menni, ide is csak a társaság miatt

előző barátom egy kicsit elhajtotta apum, szóval azt még fel kell dolgozniuk hogy ha vagyok valakivel

16/L voltam

2010. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Apámmal élek, anyámmal is tartom a kapcsolatot. 15 éves lány vagyok.

Házimunka nagy részét itthon én végzem, persze apa is segít, ha ráér. Sokat dolgozik, teljesen természetes, hogy én csinálom. Mondjuk én is 6-7 körül érek haza suliból. De van itthon kaja, azt ő csinálja/hozzá, ő vásárol be, a többit én csinálom.

Bulizni nem enged, csak ha előtte felhívja a szülőket. (így meg én nem akarok, kínosnak érzem). Azt engedte már meg, hogy itthon bulit tartsak, úgy, hogy ő nincs itthon. Most szilveszterkor elengedett bulizni is, de inkább anyámnál tartottam egy kisebb bulit. Nem engedi, hogy alkoholt igyak, dohányozzak. Dohányozni nem fogok soha, ezt tudja ő is, mert utálom a szagát, amikor ő dohányzik mondom is neki. Inni néha szoktam, nem viszem túlzásba, de ő nem tud róla. Drogokat nyilván tiltaná, de nem akarok élni velük. Füvet próbáltam, nem tudja. Nem fogom többször, nincs rá szükségem.


Anyám elengedne bulizni, de csak ha apám tud róla, és beleegyezik. Engedi, hogy igyak, csak mindig figyelmeztet, hogy tudjam, hogy mennyit bírok stb. Tudja, hogy nem fogom túlzásba vinni. Nem dohányzom, de nem is engedné. Füvet vele együtt próbáltam, nem volt ellene kifogása, bár mint mondtam, ez engem nem vonz.


Emellett tanulok, osztályelső vagyok, számomra ez nagyonf ontos, szeretnél elérni valamit az életben, meg hát imádok versenyezni:) Ebben én leszek a legjobb. Szerencsére elég jó agyat örököltem, ezzel nincs gondom.


Hát most így ennyi jutott eszembe, ha érdekel valami, kérdezz nyugodtan:)

2010. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Barátom 9 hónapja van, nem aludhat nálam, én sem nála.
2010. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!

ne aggódj ez a mostani fiataloknál mindig igy van.. az én anyukám túl szigorú, örülhetek ha elmehetek valahova... 14/f

2010. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Anyuka!

Az előbbi 15 éves lány vagyok. Most olvastam csak, hogy mi a helyzet:)

Ne engedj meg mindent, csak azért, mert másoknak megengedik. Én nagyon sokáig őrülten fel voltam háborodva, hogy én mért nem járhatok el, mért nem maradhatok lent késő estig. Aztán eltelt pár év (nem is olyan sok), és rájöttem, hogy a szüleimnek köszönhetem azt, hogy ilyen ember lettem, és nem elzüllött, drogos, vagy éppen minden este mással szexelős tizenéves.

Szerintem te ismered a lányod. Ha eléggé megbízol benne, engedhetsz pár dolgot, de esetleg köss ki konkrét dolgokat. PL. ha elengeded valahova, akkor meg kell mondania, hogy hova, kikkel megy, meddig marad, mikor jön haza. Plusz legyen nála elérhetőség, hogy bármikor fel tudd hívni. Ha változik a programja értesítsen stb. Így mégiscsak elmehet, de te is tudod, hogy hol van, kikkel, esetleg ha gond lenne, tudod, hol keresd. Néhányszor ki is próbálhatod, hogy trényleg felveszi-e a telefonját. Így megláthatod, hogy megbízható-e. De ha kiderül, hogy nem az történt, amit mondott, akkor vond felősségre.

És köss ki más szabályokat is, ha már szórakozni engeded, pl. egy hónapban csak egyszer mehet el bulizni, nem mehet a tanulás rovására ilyenek.

Alkoholnál is jobb, ha otthon isznak, mint az utcán. Próbáld a normális alkoholfogyasztás felé terelni. Pl. hogy ha már isznak, akkor legalább üljenek be valahova, ahol normálisan tudnak inni.

A barátját ismered? Ha nem, akkor itt az ideje. Kezdetben az is jó, ha ő alszik nálatok. Így azért néha rájuknézhetsz.

Ez az a kor, amikor már nagyon nem tudsz tiltani semmit, mert ha máshogy nem, hát a hátad mögött teszi meg. Viszont talán sikerült jobb irányba terelgetned. Azt pedig igenis várd el, hogy segítsen neked. Ossztátok fel a házimunkát, elég nagy már, nem kell, hogy beleszakadj.

2010. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!