Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16-17 éves korosztály! Nektek...

16-17 éves korosztály! Nektek mi az amit már, és amit még nem engednek meg a szüleitek? Gondolok itt cigi, alkohol, kimaradás, bulizás, együttalvás baráttal stb. Milyen a viszonyotok anyukátokkal? Szigorú, engedékeny?

Figyelt kérdés
Szeretnék képet kapni a mai 16 évesekről.Tényleg ennyire lazán élnek, vagy csak egymásnak lódítanak. Arra is kiváncsi lennék, ezekhez a dolgokhoz szülők mit szólnak, hogy állnak hozzá?
2010. jan. 3. 08:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
97%

Nemrég töltöttem a 18-at, de engem a mai napig nem engednek el bulizni.

Az idei Szilveszter volt az első, amit nem itthon töltöttem. Pároméknál voltunk kettesben.

Cigit csak anyu tudja, nem szól rá semmit. (Anyu + Apu is cigizik...)

Az alkoholért egyik sem szól, bár Apu az akit egyáltalán nem zavar. Ha iszok is, csak nagyon kicsit.

Nem szólnak, ha a Párom itt alszik. Igaz, a másfél év alatt csak párszor fordult elő... Nem szeretünk itt lenni, állandóan csak úgy benyitogatnak, meg minden nap ordibálás van, stb...

Nem engedik, hogy Nála aludjak.

Egyszer aludtam Nála úgy, hogy "osztálykirándulásra" mentem. + Most Szilveszterkor.

Régebben anyám azt se díjazta, ha szombat délelőtt (!) elmegyek a Barátomhoz, pedig csak 10 perc sétára lakik, ismeri Őt is meg az Anyukáját is...

Apum pedig rosszabb... Ha szombaton dolgozik, csak akkor tudok átmenni Páromhoz. [Ha nem tudok, akkor Ő jön át - de fentebb említettem, hogy nem szeretünk itt lenni.. :S]

Anyummal nem jó a viszonyom. Mindig csak ordibál... Kevés a pénz és mindig rajtam akar spórolni [Apámnak megveszi az italt+cigit, Hugomnak is mindent..]. Ha megyek Páromhoz, mindig azt mondja, hogy b@$zni megyek...

Anyuval semmit sem tudok megbeszélni. Egyszer kiszakadt nálunk a gumi, azt is Párom Anyukájának (!) mondtam, Tőle kértem tanácsot!!

2010. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
nekem is bármi bajom van, inkább a barátom anyukájához megyek, mint a sajátomhoz. Ha beteg vagyok, akkor is neki szólok, mert itthon csak lecsesznek, h miért nem vigyázok magamra...pedig tényleg nem ezen múlik, soha nincs kinn a derekam, vastag talpú, bélelt bakancsban járok, mégis mindig felfázok...már nem is merek itthon szólni. Múltkor is csak úgy tudták meg, h haza kellett jönnöm a suliból, annyira rosszul voltam...:S csak egyet tanácsolhatok: bízz meg a lányodban, és ha bármi baj van, és hozzád fordul, ne szidd le, hanem segíts neki. A legjobb barátnőm múltkor detoxban kötött ki, és őt sem leszidta az anyukája, csak annyit mondott, hogy ebből talán már tanult, így a lány továbbra is megbízik benne, és nem a háta mögött dugatja magát valami bokorban...
2010. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
100%

Én 17 éves vagyok. Szinte minden buliba elengednek, de csak ha tudják kivel megyek és hova.

Inni szoktam bulikban persze mértékkel ezt tudják is. Otthon alkalmakkor velük is iszom.

Cigit biztos nem engednék meg, de én nem is akarok, szal ez nem gáz.

8 hónapja van barátom, szeretik a szüleim, de ottalvást még nem engedik( ezzel nem nagyon értek egyet, de ez van )

Egyébként eléggé jól tanulok kb 4,5 az átlagom. És főleg a továbbtanulásról mennek a viták.

2010. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
17 éves lány vagyok és anyum a cigire azt mondta vele egyszer kipróbálhatom, hogy megmutassa nemjó (unokabátyámmal próbáltam ki, aztán rá is szoktam meg le is:D, nem jött be) alkohollal úgy vagyok hogy nem szoktam inni, egyszer haverokkal berúgtam és nagyon rossz volt, azóta sem iszom sokat. A barátom egyszer itt aludt mert lekéste a buszát, azért meg is kaptuk a "magunkét", azóta mindig szólok ha ilyen történik, pl. most szilveszterkor ők mondták hogy maradhat.:) Segíteni legtöbbször akkor szoktam ha anyu megkér, de ha egyedül vagyok itthon akkor ki szoktam takarítani a lakást szó nélkül(mert unatkozom). Buliba nem járok, viszont szerintem néha nekem is nagy a szám dehát tinédzser kor... Ha a lányoddal jobb viszonyt szeretne kialakítani szerintem kezdjen barátkozni vele. Ne feltétlenül az anyát lássa. Nekem anyukám a legjobb barátnőm és nézhettek nagyot, le is pontozhattok, ez így van.:) Mindent megbeszélek vele, megbízok benne. És ez oda-vissza működik.
2010. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

16/L vagyok. Anyum olyan közép osztály...nyáron egy csomót eljártunk nővéremmel (mozi ilyenek, nem pasizás nővéremmel nem is lehet-.-') év közben csak szünetekkor mehetek el, de akkor is meg van szabva h 6-ra otthon legyek. (úgy hogy 50 perc a vonat csak oda). Alkohol...nem szereti, volt olyan h kértem tőle vegyen nekem csokilikőrt. Azt mondta h amíg kiskorú vagyok, nem. Itthon is csak nagyon ritkán ad és nagyon keveset. Barátom jelenleg nincs, de mindig mondta h feltétel h ne rontsak mellette. Az egymásnál alvás is szóba került, egyáltalán nem engedné.

Bulizás, szilveszteri osztálybbuliba 10-ig engedett volna, kinevettem, nem mentem. Szerintem ez röhej. Már csak azért is mert nem vagyok se piálós, se cigizős fajta, se olyan aki leáll osztálytársával erre-arra vagy ilyenek, szóval nem értem a dolgot...ez van.

Valamikor túl soknak érzem a szigort (13-14 éves koromban az is volt,de kellett mert ha nem akk ma már egy ká lennék, szal azért hálás vagyok), de mostmár bízhatna bennem...a visszafogó szigorával csak azt éri el h elhatároztam h az ország másik felébe megyek egyetemre és koleszos leszek.

Valahogy találd meg a középutat. A házimunka elvártható, mindenkinek van egy két órája a hétvégén amikor takarítani lehet, vagy hétköznap egy-egy félórára és ezt meg is kell követelni, mert rendetlen felnőtt lesz.

Ha megbízol a lányodban h rendes és nem káskodik akkor én engedném bulizni meg ilyenek de ha már romlanak a suliban a jegyei akk visszább fogni.

Ha szigorú vagy vele az csak a visszájára fordulhat.

Sok sikert:)

2010. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%
Azért engem érdekelne, hogy melyik az ország legjobb gimnáziuma... :)
2010. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
66%
eddig csak a negyedik volt, a legújabbak szerint már az első, egyébként az Apáczai.
2010. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 20 múltam. Engem elengedtek, kivéve ha minden hétvégén akartam menni, akkor szóltak, hogy elég lesz :) Mindig hazajöttem időre, sosem haragudtak, ha egy kicsit ittam, tényleg minimálisat, miért haragudtak volna érte? Most persze már nem mondják meg mikor menjek, már magamtól szoktam mondani, hogy mikor jövök. Sosem volt ebből konfliktus, mindig mindent meg tudunk beszélni. 16 évesen elmondtam, hogy dohányzom. Ők azt mondták tudták, de azt várták bevalljam és próbáljak leszokni, teljesen normálisan kezeltek engem. Testvérem 17 éves, neki viszont idő nincs megszabva, viszont sosem kellett csalódniuk benne, szóval nálunk minden rendben, megengedték, ami normális határokon belül megengedhető. Szerintem ez így korrekt :)
2010. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
mindent mértékkel
2010. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka!


17 éves lány vagyok, az én szüleim elég furcsák. 15-16 évesen szinte minden szabad volt, egyszer elkéstem elég csúnyán (1 óra), szántam-bántam, de egy szót sem szóltak érte. Elég keveset vagyok itthon, két éve van barátom, vagy vele vagyok itt, vagy vele megyek mindenfelé, hozzájuk, Budapestre, szóval ritkán látnak itt. Minden hétvégén itt alhat a barátom, vagy én nála, nagyon kedvelik, és nagy segítség, úgyhogy semmi kifogásuk. Cigizni nem szoktam, inni néha, de sosem kell hazacipelni. Segíteni mostanában nem szoktam, mert nálunk a segítség általában a megterhelőbb fizikai munkákra vonatkozik, és most volt két műtétem, úgyhogy most ilyeneket nem kell csinálnom, de nyaranta nagyon sokat segítek. Viszont most hogy lassan betöltöm a 18-at (fél év), egyre szigorúbbak... Nem értem. Esetleg ebben Te tudnál nekem segíteni, hogy miért ilyenek. :)

Arról, hogy mit engedj... Neked kell ismerned a gyermekedet, nekem szerencsére nagyon normális baráti köröm van (idősebbek is nálam), és a szüleim ismerik őket, így ezért is engednek el talán (illetve ez inkább már múltidő...). Ha tudod, hogy megbízhatóak a barátai, engedhetsz neki kicsit többet, ha eleinte egy-két órával megtoldod a kimenőidőt, Te leszel a legjobb fej anyuka, akkor és ott nem fogja zavarni, hogy bezzeg a Jancsika első buszig maradhat, stb. Legalábbis nálam így volt. Remélem segítettem!

2010. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!