Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a mai...

Miért nem akarnak a mai fiatalok összeházasodni?

Figyelt kérdés
Van aki évek óta együtt él papir nélkül, család is van, de mégis gyakran mondják azt, hogy jól el vannak papír nélkül is. Talán az elkötelezettségtől vagy nem biztosak az érzéseikben, miért jobb így, az én nézetem szerint ez nem az igazi családalapítás. Talán nehéz kimondani a "BOLDOGÍTÓ IGENT"

#boldogitóigen
2014. júl. 2. 10:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
27%
Na hát egy házassági papir még senkit nem mentett meg attól,lelépjen egy jobb nővel.Aki menni akar az megy,papirral vagy anélkül.Persze nagyon szépen hangzik egy éltre vele akarok lenni,mert általában mindenki szerelemből megy férjhez,vagy nősül.Csak az elmúlik.Meg az évek is...Aztán rájön az ember hopp tévedtem..Ha jó egy kapcsi,jó ha nem úgy sem jó.Ezen a papír semmit nem változtat.
2014. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
79%

De én ezt még mindig nem értem,mit érdekel titeket ? Én 20 éve házas vagyok,felnőtt gyerekeim vannak és SOHA nem foglalkoztam vele ,hogy :


1.ki házas,ki nem.és ha nem miért nem

2. ki szül gyereket,és ki nem.és ha nem miért nem



ezen az oldalon ez a 2 vesszőparipátok van,nem tudom mi lehet az alapja,talán kisebbségi komplexus ? Neketek az volt az egyetlen életcélotok,hogy megházasodjatok és szüljetek,pedig elárulom ez mind nem nagy kunszt,egy majom is bármikor megcsinálja .


"Bezzeg a mai fiatalok" .. rosszul vagyok ettől a szövegtől,pedig már kezdek öregedni :-(

2014. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó: A majom is bármikor megházasodik? Ez igen, ezt így még nem hallottam... XD
2014. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
29%

:D:D Lényegében,ha adsz a kezébe egy tollat ,igen.

Csak arra akartam utalni ezzel,hogy ez még nem jelenti azt,hogy "leraktam valamit az asztalra" .

És a kérdező szerint nem igazi családalapítás,ha nem házasodnak össze a fiatalok ?Szerintem ez őszintén,senkit nem érdekel.

2014. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
29%
25-ös: Családalapításnak családalapítás szerintem, meg hát mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Én csak leírtam, hogy én tuti nem vállalnék gyereket élettársi kapcsolatba, hogy más mit csinál, az nem érdekel. De arra azért kíváncsi lennék, hogy akkor úgy összességében pl. te miben különbözöl említett majomtól?
2014. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jól látod, nagyon általánosítassz. Az elmúlt félévben 5 volt osztálytársam, évfolyamtársam ment férjhez. Voltam idén már vagy 6 lakodalomban, még megyek vagy 4-re. Mind velem egyidősök.

Mi is házasodunk, jöő nyáron. Szóval ránk sem igaz a feltételezés.

Az, hogy évek óta papír nélkül élünk együtt azért van, mert legalább a szűk családot szeretnénk vendágül látni a nagy napon...


24-N

2014. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy az idősebb nők számára a családalapítás egyenlő azzal hogy találnak egy gazdag csávót akivel elvetetik magukat hogy kitartsa őket. De manapság ez már nem így megy. A nők is dolgoznak karriert építenek így nem szorulnak rá hogy valaki eltartsa őket. A házasságnak meg csak annyi a lényege hogy ha szétmennek akkor meg lehet kopasztani a párjukat. A mai fiataloknál pont ezért nem divat. Ez kb annak a jelzése hogy nem érdekből vannak a párjukkal. Bár ez utóbbi tudom az idősebb nők számára kvázi felfoghatatlan."


Ez azért elég durva általánosítás....

Én is dolgozom, átlagos fizetésem van, a férjemnek is, nem vagyok rászorulva, hogy eltartson, mégis hozzámentem, még csak megkopasztani sem tudnám, mert összesen jelenleg 5000 Ft van a számlánkon. Én nem a papírért mentem hozzá, és nem is érdekel, hogy ki hogy éli az életét, de azért az ilyen hozzászólásoknál felmegy a pumpa. Azért mert valaki házasodik, már kitartott kell, hogy legyen?

2014. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

26os ,nem értem ,én a kérdező kommentjére reagáltam ,nem a tiedre. Az teljesen rendben van,ha valaki nem vállal gyereket házasság előtt,mert így érzi jónak. Én azt nem értem,miért kell másokat megszólni,mert máshogy élnek . Valószínüleg azért,mert semmi más dolga nincsen,unatkozik ,azt hiszi ő attól lesz valaki ,hogy megházasodik,és ezért szúrja a szemét ha más nem akar férjhez menni.

Aki rendben van magával,nincsenek komplexusai ,az nem fog ezen a témán lovagolni,mert nem izgatja más mit csinál .Tehát férjhez menni se nem karrier,se nem valamilyen különlegesen nehéz teljesítmény,lévén,egy óra alatt le lehet tudni körülbelül . A majmoktól pedig valóban nem sokban különbözünk,de azok legalább nem cseszegetik egymást éjjel-nappal.


Másrészről nem tudom milyen reprezentativ felmérést végzett a kérdező , de ilyet nem lehet ,és butaság is kijelenteni,hogy a mai fiatalok nem akarnak összeházasodni . Rengetegen házasodnak ma is .olyanok mindig voltak és lesznek akik nem szeretnének,de had döntsék már el,lévén felnőtt emberek,azt csinálnak amit akarnak. Azt nem értem ez miért zavar más,IDEGEN embereket ? Én is férjnél vagyok 20+ éve,és a lehető legőszintébben mondom SOHA,DE SOHA nem érdekelt ki házasodik meg !!!

2014. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
49%
29-es: Persze, hogy nem igaz, hogy nem akarnak házasodni. Nagyon is akarnak, de hát mindenkinek magánügye. Az viszont k¤cs¤gség volt a részedről, hogy az embereket a majmokhoz hasonlítottad, ezért kérdeztem azt, hogy te miben látod a különbséget közötted és a majom között.
2014. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen hidegenhagy, hogy ki hazasodik vagy ki nem.

En hazassag parti vgyok, abban is elek mar regota.

Mar valaki elottem leirta, a hazassagban teljesedik ki egy kapcsolat, az teszi fel az i-re a pontot.

Lehet, hogy azert, mert nem vagyok mai gyerek, de az elettars szora mindig a regi kekfeny cimu musor jut eszembe, abba voltak a szereplok szinte minden esetben elettarsak. Na ez nem igazan emelte a szo hasznalatanak a szinvonalat. A parom meg olyan gyerekes tini kifejeyes, szamomra fura ha egy 40-50 eves ugy szoltja a kedveset, hogy parom. A bartno-barat kifejezes megincsak tinik kozt hasznalt, meg van mas jelentese is. Annal megtisztelobb kifejezese a szemelynek akivel megosztjuk az eletunket, hogy felesegem-ferjem nincs. A gyerek is az oviban majd azt mondja, hogy apa baratnoje az edesanyam, vagy apa felesege azert van nemi kulonbseg szerintem. De tovabbmegyek ha semmifele papirt nem adtak volna akkor is hazasodtam volna.

2014. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!