Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a mai...

Miért nem akarnak a mai fiatalok összeházasodni?

Figyelt kérdés
Van aki évek óta együtt él papir nélkül, család is van, de mégis gyakran mondják azt, hogy jól el vannak papír nélkül is. Talán az elkötelezettségtől vagy nem biztosak az érzéseikben, miért jobb így, az én nézetem szerint ez nem az igazi családalapítás. Talán nehéz kimondani a "BOLDOGÍTÓ IGENT"

#boldogitóigen
2014. júl. 2. 10:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom ha nehéz a felfogásod és nem tudod értelmezni ,hogy a majom hasonlat azt volt hivatott megértetni,hogy nem kell mást lenézni és megszólni,azért mert te megházasodsz/szülsz más meg nem.Mivel semmivel nem leszel több ,szülni meg házasodni bárki tud akinek lyuk van a lába között,ennyi. Felnevelni egy gyereket és dolgozni egy párkapcsolaton,legyen az élettársi,vagy házasság,az már munka. De az sem jogosít fel senkit arra,hogy non stop másokat kritizáljon.


Ha így sem érted,akkor növessz agyat .

2014. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
30%
32-es: Te pedig növessz lelket magadnak, mert ezek szerint nincs, ha ennyire könnyen lemajmozol másokat.
2014. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

#33


Te meg direkt megsértődtél, miután a beszélgetőpartnered elmagyarázta hogy mire gondolt.


Már csak azért is végig fogod vinni a sértett hercegkisasszony szerepét?

2014. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
50%
32-es: Amúgy csak azért kérdeztem, hogy mi a különbség a majom és teközted, mert szinte mindent meg tud csinálni a majom, amit te is, szülsz, a majom is ellik, házasodsz, a majom is tud szerinted, ha a kezébe adnak egy tollat, sőt, még festeni is tud, megtanul kommunikálni a jelnyelv segítségével, tehát miben különbözöl tőle? Én pl. abban, hogy nem hozakodok elő hülye példákkal, amiket mások sértőnek vehetnek.
2014. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem vagyok sértődött hercegkisasszony, csak vegye leltárba azt, hogy miben különbözik a majom az embertől, ha már ekkora baromságokat irkál ide.
2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Én akarok házasodni. A közeljövőben fogok. És még akkor is így lennék vele, ha a híd alatt laknék, inkább erre áldoznám az utolsó pennyimet is. Azt akarom, a gyerekeim családban nőjenek fel, ne legyen wilde ehe.
2014. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez egy összetettebb dolog, mint hogy most számít e a papír, vagy sem. Régen jobban beleszóltak ebbe a dologba a társadalmi elvárások, hagyományok, vallás, a nők helyzete a társadalomban. Ma ezek a kötöttségek lazultak, az értékrendek változtak, ennyi. De nem lehet általánosítani, sok fiatalnak teljesen természetes, hogy lesz esküvője, elveszi a szerelmét, hozzámegy a szerelméhez. Azt se felejtsük el, hogy érzelmileg, önállóság szempontjából később érnek a fiatalok, így akik pl a 20-as éveikben járnak, még úgy gondolják, nem kell házasság (régen ilyenkor már családalapításon gondolkodtak a fiatal házasok), 30 után pedig megváltozik a véleményük.

Én nem tartozom már a mai "fiatalok" közé. Van két testvérem, mindkettő megnősült, nekem van a párommal két gyermekem, és nem vagyunk házasok, sosem éreztem késztetést rá, ennyi.

2014. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a témában viszonylag hagyománytisztelő vagyok. Nagyon szeretnék egyszer majd férjhez menni és már házasan gyereket szülni és majd életem végéig kitartani a választottam mellett. Nálam a házasság szent dolog,úgy gondolom,hogy ha egyszer meglépem,az maradjon is egyszeri.


Más téma,hogy nem bízok abban,hogy egyáltalán eljön-e ez a nap,mert csak úgy random bárkivel nem akarnám összekötni az életem,csak mert férjezett akarok lenni:D És kicsit elkeserít a körülöttem látott férfiak hozzáállása a nőkhöz.

23L

2014. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Házas vagyok, de ennek ellenére nem látom azt a nagy különbséget a kapcsolatra nézve. Az esküvő óta nem szeretem se jobban, se kevésbé a férjemet, a kapcsolatunkon nem változtatott.


De arra emlékszem, amikor lakáshitelt vettünk fel és jöttünk ki a bankból a szerződés aláírása után (akkor voltam kb félidős terhes), a férjem megsimogatta a hasamat: "Na, EZEK kötelékek, nem a házasság!" - és maximálisan egyetértek vele. Sokkal nagyobb felelősségnek, köteléknek érzem a közös gyereket, közösen vállalt adósságot. Ezekhez tényleg kell bizalom.


A házasságnak szerintem főleg vallásos körökben nagy az ázsiója. Ott fontos, hogy isten előtt is kimondják az igent.

Nem vallásos körökben inkább az "így szokás, nem tudom miért, de akkor így kell" az indíték.

2014. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Utolsó,ha másért nem,hát jogi szempontból azért elég fontos lépés a házasság.
2014. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!