Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, lehetséges ez? Megvonhatja a szabadságot, és lehetséges hogy nem fizeti az ünnepeket? Így is folyamatosan emésztem magam mindenen.

Figyelt kérdés
A párom ma elmondta hogy a főnöke bejelentette,az elképzeléseit. 12órát dolgozik,de 8-al van bejelentve minimál béren igaz többet kap. Most kitalálta hogy lecsökkenti négy órára. Így már esélyünk sincs a hitelre,amibe pár hónapja fogtunk bele/lakás/. Nem fogja fizetni a fizetett ünnepeket,és a párom nem fogja megkapni az 5 nap szabit ami a szülésemkor jár /32hetes vagyok/. Ha valaki szabira akar menni,előtte min 2héttel szólni kell. Nem tudom mi lesz így velem,mert a páromon kívül senki sincs a közelemben a szüleink nagyon messze laknak. Eddig is egyedül jártam minden fele,de már egyre nehezebben bírom.
2010. jan. 7. 21:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Örülök hogy van munkája,nem ez a gond lehet félreérthetően fogalmaztam!? De nem értem,vagy nem tudom lehet e olyat csinálni hogy megvonják a szülési szabit,mert olyankor mindent a férfinak kell intézni. Már írta valaki hogy a frissen szült nő erre nem igazán képes. A fizetett ünnepeket sem köteles kifizetni?
2010. jan. 7. 22:36
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Mint munkaadó elmondom ezt a szemszöget, bár már nagyjából leírták előttem.

Ha van mondjuk 10 alkalmazottam, és 100 ezer forintot adok kézhez bejelentve, akkor befizetek még 58 ezret, tehát nekem 158-ba van egy ember. Ehhez fel kell mutatnom szintén papíron a 10 ember fizetését fedező 1.580.000 Ft bevételt, plussz még a rezsiket fedező bevételt is... Tehát mondjuk 2.000.000 Ft-ot be kell vallanom. Ennek az ÁFÁ-ját be kell fizetnem mind, mert a fizetések nem ÁFÁ-sak!!! Tehát költségként elszámolhatom, de az áfát nem csökkenti... Ténylegesen 2 millás bevételnél tehát pont bezárhatok... (saját példát mesélek éppen)

Ha viszont adok neked 120-at kézhez, akkor te többet kaptál, mint ha bejelentenélek 160-ra, én jobban jártam, mert minimálbér után jóval kevesebbet fizettem be utánad. Nekem nem marad több pénzem, hanem pont nem halok éhen...

Van mondjuk 2.000.000 bevétel amivel már számoltunk, ha bejelentelek a valós fizetésedre, akkor lehúzhatom a rolót, mert nincs annyi bevétel. Ha minimálbérre, akkor meg éppen elkaristolunk valahogy... Ez van... Sajnos nem megy másképpen. Vagy feketén dolgozol ennyiért, vagy bejelentve kevesebbért. Nem azért mert zsarnok vagyok, hanem mert mondjuk 150 ezernél többe már nem lehet egy alkalmazott, mert akkor bezárhatok. Hogy ez a 150 úgy jön ki, hogy 120-at kapsz, és négy óra után befizetek 30-at, vagy bejelentelek 90-re, és befizetem a 60-at, nekem mindegy. Ezt mindenkinek elmondom, és mindenki a több pénzt kéri... Persze annyira korrektek, hogy néha utána meg feljelentenek két-három év múlva...

A számok nem voltak pontosak, de az arányok, és az eszmefuttatás remélem érthető volt...

2010. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötekedni akarok azt megértem, hogy baj, hogy nem fizeti a fizetett ünnepeket, mert ez tényleg nagyon rossz :( Azonban én is azt mondom örüljetek, hogy van munkája manapság ez is nagy kincs :( A másik, hogy mi a baj azzal, hogy egyedül mész? Biztos lesz, aki elvisz meg hazahoz. A kiságyat összeszerelitek hamarabb, stb. Nagyon kevés helyen adják meg ezt az 5 napot, hidd el tudom.
2010. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ez kb olyan hogy örüljek hogy élek! Az azért elég durva hogy azokban a pillanatokban a férjem nem lehet velem! (Ez úgy sem így lesz.) Azt nem tudom hogy majd a hivatalos dolgokat ki fogja intézni? Ugye azt senki nem várja el egy frissen szült nőtől hogy másnap már szaladjon a hivatalokba?! Így is veszélyeztetett terhes vagyok,állandóan feküdnöm kéne. A párom anyja rokkant,az enyém szegény folyton dolgozik,apukák már nincsenek de majd szólok egy vad idegennek hogy segítsen. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. jan. 7. 23:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én megértem, hogy elégedetlen vagy, jogosan, de tényleg kincs a munka. Nézd meg hány munka nélküli van :( Én őszintén sajnálom, hogy így alakult, de tény, ti még a szerencsésebbek közé tartoztok. Másnap ha akarnál sem rohanhatnál a hivatalba. Főleg ha veszélyeztetett vagy. Majd a férjed elintézi, szabadságon kívül, ha végez a melóval. Nem lesz semmi gond.
2010. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mit kénne a férfinak intézni a szülés után? Bízz mgadban nem lesz baj, amúgy ha szól bármelyik szomszéd néninek átmegy hozzád és segít. Egy kis időre anyud is oda költözhet hozzád, az anyós is ott lesz, egy testvér, barátnő nyugalom nem maradsz egyedűl. Probálj megnyugodni az idegeskedés nem tesz jót se neked se a kicsinek. Kitartás :)
2010. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igazad van,és nem tudok mit tenni de ez akkor is nagyon dühít. Munkán kívül nem hiszen hogy bármit is tudna csinálni,este 8után. A hétvége meg ugye megint kiesik.
2010. jan. 7. 23:43
 18/22 A kérdező kommentje:
360km-re lakunk otthonról,albérletben a szomszédokat nem ismerjük. Folyton változnak,legutóbb 2 külföldi lány lakott az egyik szomszédban.
2010. jan. 7. 23:46
 19/22 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy dühös vagy, de csinálni nem sok mindent csinálhattok, maximum ha vállaljátok, hogy a férjednek ezek után semmilyen munkája ne legyen. Amikor én szültem és utána intéztem a papírokat (igaz, mázlim volt, mert anyukám tudott vigyázni a kislányomra), sok anyukát láttam intézkedni úgy, hogy ott volt a pici baba is. Szóval ezzel sem vagy egyedül. Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak azt, hogy belásd, szomorú dolog, de meg kell oldani így.
2010. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért az elég durva, hogy manapság már annak is örülni kell, ha rabszolgaként élhet valaki. Én elhiszem, hogy a munkáltatók sincsenek könnyű helyzetben, de könyörgöm, ha valakinek vállalkozása, cége van, akkor azt is vállalta, hogy a munkáját törvényes keretek között végzi. A munka törvénykönyve rá is vonatkozik! Tudom, hogy nem sok mindent lehet tenni, de attól ez még felháborító.

Különben annak volt igaza, aki azt mondta, hogy menjetek külföldre, ebben az országban nem hagyják élni az embereket.

2010. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!