Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy 9 éves fiam ne nézzen "keresztül" a 2 éves lányomon?

Figyelt kérdés

Nem köszön Neki(egyáltalán nem szól hozzá), nem tudunk leülni játszani hármasban, mert fiam nem partner benne, közös programokon tudomást sem vesz róla, de a kislányom szólongatja, simogatja, zokog ha elmegy a fiam.

Fiam édesanyjával nevelkedik, féltestvérek. 2hetente van láthatás, sajnos folyton ez zajlik.( 3 éve váltunk, volt feleségem párjának szintén van gyereke, együtt élnek)


2010. jan. 11. 15:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
csak féltestvér, nem kötelező szeretnie. én sem szerettem a féltestvéremet, sőt utáltam. ha már most nem szereti, szerintem nem is alakul ki a kötődés, ez van.
2010. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Első. Azért a fiú tekintettel lehetne, hogy egy 2 éves kislányról van szó, ő nem tudja mi a helyzet.


Kérdező. Nem sokat tudsz tenni. Esetleg a volt feleséged véleményét kikéred, hátha ő tud valamit mondani, hisz mégis csak vele él.

2010. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Igazából bármivel, amiből azt érzékeli, hogy neki kötelező szeretni a másik "porontyot" csak ellenállást váltasz ki belőle, és még jobban utálja majd. Esetleg még téged is, mert akkor úgy érzi, hogy nem fogadod el őt, úgy ahogy van, nem fontosak neked az ő saját érzései, nem veszed komolyan, csak erőlteted, hogy szeretni kell.


A másik meg az, hogy egy 9 éves meg 2 éves miért játszon együtt? Én egész kiskoromban utáltam a gyerekeket, és azt is utáltam, ha rám akarták őket erőltetni. Vannak olyanok, akik szívesen játszanak velük, meg dajkálják őket, vannak, akik meg egyszerűen nem tudnak és nem is akarnak mihez kezdeni velük. Jó, hát a féltestvére, de ha egyszer ő ilyen? Ne erőltesd.

2010. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:):D:D:D
2010. jan. 11. 16:05
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a korkülönbség is elég nagy.A kislányod még kicsi,ráadásul lány,nem sok közös játékot tudnak játszani,ami mind a kettőjüket érdekli.Emellett szerintem a fiad féltékeny is egy kicsit vagy nem is kicsit.Ne erőltesd szerintem és főleg ne szajkózd,hogy szeretnie kell és hogy foglalkozzon vele.Majd megbékél és idővel a kislány fogja megszerettetni magát vele.Ő lesz az erős báty,aki megvédi a húgát.Csak sose varrjátok a nyakába.Akkor legyen vele,amikor szeretne.
2010. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mármint az elsőnek kiemelten:) és az eddigieket is!
2010. jan. 11. 16:06
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megy hozzatok a 9 eves fiad lathatasra, akkor inkabb o legyen a kozpont, ne a kicsi.

Ha nem szereti a kicsit, nem tudtok mit tenni, probaljatok meg elfogadni igy. Tudod neki nem jatszopajtas a kics, hanem egy nyafogo, kicsi kis bogomasina, aki egyszeruen idegesiti.

Kerdezd meg a 9 evest is, hogy miert nem szereti, es hogyan tudna megszeretni es mit akar o, milyen programokat? A masik mostoha testveret otthon szereti? Vele jobban el van?

2010. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem meg elgondolkoddato, hogy még nem is köszön neki. Egy 9 eves kisfiu mar 3-4-ik osztalyba jar, szoval ezen mar tul kellett volna esnie. Én attol tartanek, h esetleg fizikailag is bantalmazna a kislanyt, nem hagynam vele egyedul.

Szerintem elöbb beszelj az edesannyaval, majd ha lehetséges vidd el gyerek pszichologushoz, esetleg a tanarnenivel is lehet beszelni, hogy beszelgessenek az iskolaban a kistestvérekrol.

2010. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A játék együtt az, amikor leülök velük, és kislánynak mutatom, ami őt érdekli és a fiamnak a számára érdekes dolgot. Megpróbálok úgy viselkedni, hogy mindketten egyenlően kapjanak. Sosem mondtam a fiamnak hogy szeresse, sosem bíztam rá, sőt max addig hagytam kettesben őket,míg kiléptem a konyhába. Ha idejön szerintem el kell fogadnia, más is van rajta kívül, alapvető emberséget várok el, úgymond a korához megfelelő toleranciát, de sajna semmi.

Arra már én is gondoltam, hogy az anyjával beszélek,megkérdezem mégis mit mond a fiúnknak, hogy addig vagyok jó,míg adok,adok,adok ha nem adok akkor vigyem haza.

2010. jan. 11. 16:11
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Jézusoom. Már miért kéne elvinni a kisfiút pszichológushoz, meg miért kell feltételezni abból, hogy nem nem köszön a másik gyereknek, azt, hogy bántalmazná? Nem édestestvére, joga van eldönteni, hogy kit szeret. Csak azért nem kell hülyének tartani, mert nem alakult ki benne a szimpátia.
2010. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!