Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy 9 éves fiam ne nézzen "keresztül" a 2 éves lányomon?

Figyelt kérdés

Nem köszön Neki(egyáltalán nem szól hozzá), nem tudunk leülni játszani hármasban, mert fiam nem partner benne, közös programokon tudomást sem vesz róla, de a kislányom szólongatja, simogatja, zokog ha elmegy a fiam.

Fiam édesanyjával nevelkedik, féltestvérek. 2hetente van láthatás, sajnos folyton ez zajlik.( 3 éve váltunk, volt feleségem párjának szintén van gyereke, együtt élnek)


2010. jan. 11. 15:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kisfiú sokat sértült a válás miatt és egyértelműen féltékeny a kislányra, mert most ő családban él és valószínűleg sokkal több figyelmet kap a szüleitől, mint amit ő. A kisfiú szülei külön élnek, náluk már sosem lesz ilyen családi idill, ezért kifejezetten féltékeny a kislányra. Attól, hogy a volt feleségnek is van párja, az a férfi nem helyettesíti az ő édesapját. Lehet, hogy később sem fog ez változni, de az is lehet, hogy ahogy nő, több mindent megért majd és kezd majd másként hozzá állni. Én valahol megértem ezt a 9 éves fiút, máris sok mindenen ment keresztül. Szerintem te is próbáld megérteni, több időt vele tölteni és ha rájön, hogy te ugyanúgy szereted, mint a lányodat, akkor abba fogja hagyni. Csakhogy ő nem tudja ugyanazt a szeretetet érezni, mivel csak 2 hetente lát téged. Joggal érzi, hogy érzelmileg a kislány közelebb áll hozzád érzelmileg, csak ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ha még a volt feleségeddel meg is tudnád beszélni, hogy legyen nálatok többet a kisfiú, akkor lehet, hogy az anyukájával romlana meg a kapcsolat. Nem él veled, ez már sosem lesz a régi.
2010. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megértem a fiamat, de azért nehéz egy 2 évest megnyugtatni,hogy ne sírjon és megértetni Vele mi miért van.

Ezért kérdeztem, hogy nincs-e valamilyen ötletetek, hogy ne menjen egyik gyerek kárára sem a dolog.

2010. jan. 11. 18:46
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát a válás sajnos ilyen. Akármilyen jó apa vagy, nem tudod megoldani, hogy egyik gyerek kárára se menjen, hisz a fiaddal eleve 2 hetente találkozol csak. Sajnos az nem igazi család, de ne hibáztasd magad, amit tudsz, tegyél meg. Ennél jobban nem tudsz kijönni ebből. A válás ilyen dolgokat okoz.
2010. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az a tipikus szülő vagy, akinek a kicsi az első, a kedvenc. Nekem ez jött le. Ide jössz, és elkezded szidni a fiadat. Nem csoda, hogy ő is érzi ezt. Biztos, mikor nálatok van, akkor is mindig a kicsi hisztizni kezd, és máris ő kerül a középpontban, őt vigasztalja mindenki. Inkább csináljatok közös programokat te és a fiad, de ne a két gyereket akard összehozni. (egyébként én is idősebb testvér vagyok, és teljesen megértem a fiad viselkedését)
2010. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
74%

Nagy a korkulonbseg, es a fiadat nem erdeklik a kisebb gyerekek. Ha lanyod lenne, akkor o jobban elbabazna, jobban eljatszana a kicsivel.

Vagy a volt feleseged is esetleg kicsit mond olyan dolgokat amitol a fiadnak elmegy a kedve a kicsitol.

Vagy azt gondolod, hogy a fiad mar oriasi, es felnottkent kellene a kicsivel bannia, ugy mint neked.

Azt probald megerteni, hogy egy 9 eves kisfinak abszolut NEM jatszopartnere egy 2 eves kislany!!!

Ne viccelj mar, hogy a te 2 evesed Legozik, meg okosan nezegeti a konyveket, meg miket csinal. A 2 eves szintjen epiti a Lego-jat, meg nezegeti a konyvet es magyaraz neki:)

Sajnalom a fiadat, hiszen 2 hetente inkabb hozzad megy, nem a 2 eves kicsihez. Szoval ertsd meg a fiadat, neki apara van szuksege, nem egy kicsi kis kislanyra.

A mostani parod szuljon a 2 evesnek egy testvert, es akkor lesz neki jatszotarsa. Igy oldhato meg legjobban a dolog.

Minden jot Nektek:)

2010. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is igaza van a 19:23-asnak. Külön csinálj programot a fiaddal, kettesben, kislány nélkül. A jelenlegi párod foglalkozzon akkor a kicsivel, külön. Nyilván nem kell egész napos programot csinálni, de pár órát kéne vele külön töltened, kettesben, amikor csak az övé vagy.


A fiú nem tud apaként "lealacsonyodni" a kislányhoz. Ő még nem érti azt hogy "de fiam, legyél vele kedves és megértő, mert ő még kicsi..." és elég frusztráló lehet neki, hogy a kicsi van folyton a középpontban, a kicsivel vagy minden nap, ő csak kéthetente lát téged, és akkor is a kicsivel kell foglalkozni. Szerintem még így is a jobbik eset, hogy egyáltalán nem foglalkozik a kicsivel, levegőnek nézi, és nem leordítja vagy netán csúnyán bánik vele.

2010. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Én hét évvel vagyok idősebb az édeshúgomnál és utáltam amíg kicsi volt. Féltékeny voltam rá, és utáltam, hogy a nyakamba varrták, nekem még be is kellett pelenkáznom. Később is utáltam, mert folyton rám akaszkodott, én meg olyanokat játszottam vele, hogy az embernek minden ujja másképp szól, és minden ujját külön megrángattam, hogy ordítson.


Mikor már "értelmes" gyerek lett belőle, akkor kezdtünk jól kijönni, aztán szinte én neveletem fel, velem beszélt meg mindent, de míg kicsi volt, nem szerettem.


A feleségem is azt mondta, hogy mikor kisöccse lett, akkor olyan féltékeny volt, hogy megmondta a szüleinek, hogy kidobja a kukába.


Egyik sem szép dolog, de még egy édes testvér is kiválthat ilyet a gyerekből, nemhogy egy válás után, mikor két hetente találkozik veled, te meg leülteted őt is meg a kis "vakarcsot" és idiótáskodsz velük. Ő rád kíváncsi és nem egy másik gyerekre, akivel nem tud mit kezdeni. Inkább a lányok vannak jól meg a kisgyerekekkel, de még köztük is van olyan, aki nem tud velük mit kezdeni.


Én például mindig utáltam olyan rokonokhoz is menni, ahol kisgyerek volt, mert tudtam, hogy rajtam fognak lógni, meg foglalkoznom kell velük és én még beszélni sem tudtam velük úgy, hogy etyerepetyere és mindig én kaptam ki, ha a kicsiknek valami nem tetszett.


Érdekes különben én is utáltam a kicsiket és valahogy ők még is szerettek engem, és így még rosszabb volt, mert békén sem hagytak.

2010. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Látom sokan leakadtak a lego-nál vagy a könyvnél. Nem várom el a fiamtól, hogy "alacsonyodjon" le a két éves gyerekhez. Leírtam, én játszom velük. Olvasom pl. a focis könyvet, kitérek mellette a képekhez, és magyarázom a kicsinek. Legozni úgy szoktunk, hogy pl. házat építek a fiammal, közben dicsérem a kisebbet ahogy egymásra rakja a kockákat.

De emellett leülök Vele számítógépezni, ismertetem a nettel vagy a kedvenc NFS játékán gyűjtjük a "pénzt" hogy kedvére cicomázza a sportautót. Ha jó idő van gördeszka, bicikli, foci.

1 éven keresztül játszottuk azt, hogy mikor Ő itt volt, a kisebbiket elvitte az édesanyja, de az sem megoldás.

Nekem is van 10 évvel fiatalabb féltestvérem, de ilyesmi nem fordult elő köztünk.

Végezetül,ha hisztizik a kislány, az anyukája mindig csitítja,megnyugtatja és a nagyobbik fiam semmi dorgálást nem kap érte, hisz nem miatta van, mivel Ő emberszámba nem veszi, így nincs is kontaktus közöttük.


A kérdésem pedig a következő:


Mit tehetnék annak érdekében, hogy 9 éves fiam ne nézzen "keresztül" a 2 éves lányomon?


Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 11. 20:56
 29/31 anonim válasza:

Szerintem először értékeld át, hogy milyen a fiaddal a te kapcsolatod. Úgy értem, mennyire kötődik hozzád, mennyire hallgat rád, mennyire "ad" arra amit mondasz neki. Ha úgy érzed, hogy érzelmileg nagyon kötődik hozzád (írhattam volna azt is, hogy a világon téged szeret a legjobban) akkor a lányodban potenciális ellenséget lát, akivel örök küzdelem folyik apa szeretetéért. Főleg olyan szituációkban, ha mondjuk egy hármasban töltött "játék" során neki kell engednie a kicsi akaratának, pl : add oda azt neki, tudod hogy ő még kicsi, és ilyesmi. Ilyen idősen még az édes testvérek is ölik egymást. Nem feltétlenül a foglalkozások módjával van baj, hanem fiad betolakodónak érezheti magát a ti megszokott mindennapjaitokba. Nem szeretnék indiszkrét lenni, de a kislány anyukájához hogy viszonyul fiad?

Tanácsolni csak annyit tudok, hogy ha ott van a fiad és egy hármas program alkalmával hagyd hogy az ő akarata érvényesüljön (persze csak módjával). Vagy tennék a kislány felé egy megjegyzést, hogy : gyere kérdezzük meg xy-t (fiú) most mit szeretne "játszani"-hogy érezze, hogy fontos az amit ő szeretne, és ennek a kislány is alá rendeli magát, így látja hogy ő nem vetélytárs, hiszen azt csináljuk (a kislány is)-és ez a lényeg, amit ő akart.


Bocs ha hosszúra sikerült. ez az én véleményem.

:))

2010. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Szerintem egyszerűen féltékeny, és telenyomják a fejét. Ez a tipikus jele. Úgy érzi a kicsi jobb, szebb, aranyosabb. Gondolom anyukája meg fűti, hogy igen, miatta nincs itt apu stb. Nem akarok semmit feltételezni, de ez így szokott történni. Pedig egy kisfiúnak az apa elsősorban a példaképe. Nem tudod megsűríteni a kétheti láthatást?
2010. jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!