Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy 9 éves fiam ne nézzen "keresztül" a 2 éves lányomon?

Figyelt kérdés

Nem köszön Neki(egyáltalán nem szól hozzá), nem tudunk leülni játszani hármasban, mert fiam nem partner benne, közös programokon tudomást sem vesz róla, de a kislányom szólongatja, simogatja, zokog ha elmegy a fiam.

Fiam édesanyjával nevelkedik, féltestvérek. 2hetente van láthatás, sajnos folyton ez zajlik.( 3 éve váltunk, volt feleségem párjának szintén van gyereke, együtt élnek)


2010. jan. 11. 15:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%
Huh, ne bántódj meg, de ha velem ezt csinálnád úgy érzeném, hogy teljesen hülyének nézel...
2010. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
9 éves és 2 éves mégis mit tudjon együtt játszani, milyen programokat próbáltatok együtt? Nem igazán értem ezt, talán nem túl valószerűtlenek az elvárásaid ilyen téren?
2010. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert rokonok, még nem kötelező szeretniük egymást.
2010. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a valószínűtlen abban, ha elvárom, hogy köszönjön, vagy ha szól hozzá a kisebbik, figyeljen rá. Játékot fentiekben kifejtettem, egyébként a 2 évessel lehet akár könyvet nézegetni(olvasni), gyurmázni, rajzolni,autózni, legózni és sorolhatnám( ezeket szereti játszani lányom), mivel én is ott vagyok Velük... de ezt már írtam. Egyébként 2.osztályos.


Az osztályfőnökös ötlet azonban nem hangzik rosszul, mindenképpen kell bemennem félév miatt.

2010. jan. 11. 16:46
 15/31 A kérdező kommentje:
Írtam én azt, hogy elvárom a szeretetét?
2010. jan. 11. 16:47
 16/31 anonim ***** válasza:
87%

Úristen, ha 9 évesen egy 2 évessel kellett volna legózzak, hát az nagyon sz.r lett volna. Könyvek terén meg már Bajor Andort olvastam, azt meg ugye elsősorban olvasni kellett (még ha voltak is benne képek).

Hogy nem is köszön neki - hát az elég gáz, talán ha a kicsi megnő, a nagy pedig megkomolyodik akkor változni fog a helyzet és jobban fognak egymás iránt érdeklődni.

2010. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Te más voltál, mint most az én gyerekeim.
2010. jan. 11. 17:12
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Köztem és a testvérem közt 3 év korkülönbség van,még ez is rengeteg volt kb 18-15 éves korunkig.Akkor kezdtünk el egyáltalán beszélgetni egymással,már rég flenőttek vagyunk mindketten.Együtt járunk mostmár bulizni,mindig számithatunk egymásra..de gyerekkoromban semmit nem tudtam vele kezdeni.Utáltam,metr állandóan bömbölt,utáltam mert mindig árulkodott,utáltam hogy 16 évesen a 13 éve söcsém mindenhova velem akart jönni.Hogy neki nem kelett semmit cisnálnia soha otthon,mert ő még kicsi..

Szerintem egy 9 éves gyerek teljesen normális hogy kerezstülnéz egy kétévesen.Később ettől még lehetnek nagyon joba.

2010. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a fiaddal, és mondd meg neki, hogy attól, hogy van egy "új" gyereked, őt még nem szereted kevésbbé. Azt hiszem, az a probléma, hogy azt hiszi a fiad, hogy nem szereted, pedig de, igen. Pont abban a korszakban van, mikor a suliban arról van szó, hogy kinek a szülei a "jobbak".

Érdekes, hogy sokan még mindig úgy tartják, hogy az egészséges, atomizált családban élő gyerekek kiegyensúlyozottabbak, sikeresebbek. Pedig sokszor ők nagyobb nyomás alatt állnak otthon, mint az elvált szülők gyermeke(i).


19/L

2010. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok:


Vagy jó lenne kideríteni, mit is mond a volt feleséged a fiadnak az új családról, amiben Te most élsz. Mert sajnos nem elképzelhetetlen, hogy kavar.

2010. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!