Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzt gyűjteni, vagy együtt...

Pénzt gyűjteni, vagy együtt élni a fontosabb ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyok együtt a párommal, ugyanabban a városban élünk, de külön. Ő szülőknél, és lakótárssal lakom (bérlem a lakást). 27-28 évesek vagyunk. Szinte minden nap találkozunk, együtt is alszunk nálam, vagy nála, de a munka és az egyéb teendőink miatt az esti 1-2 óránál nem tudunk többet együtt lenni hétköznapokon. Anyagilag a családunk nem tud támogatni minket.


Mivel én lakást bérlek, alig van egy kis félre tett pénzem. A párom otthon csak jelképes összeget ad haza, így tud félre tenni, mert saját lakást szeretne. Én már szeretnék együtt élni vele, ő anyagi okokból még nem.


Nem is tudom, ebben a helyzetben melyikőnknek van igaza.


Még nem elég a félre tett pénze egy kisebb saját lakásra, talán még a lakás árának a felére sem. Én nem tudnék pénzzel beszállni a lakás megvételébe, mert nekem alig van. Ha albérletbe költöznénk össze, valóban nagyon kevés pénzünk maradna, kettőnknek együtt véve is. Ám ha még gyűjtögetni akar, otthon kell maradnia még 2-3 évig is, és akkor is kellene hitel a lakás megvételéhez.


Szeretjük egymást, szeretek vele lenni, de lassan úgy érzem, összeköltözés nélkül ennyi idősen, ennyi idő után nincs értelme ennek a kapcsolatnak. Olyan, mintha szinte egy középiskolai szintű dolog lenne.


Most akkor kinek van igaza, mit lehetne tenni?


2014. aug. 5. 10:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én ezt a "lakásért mindent feladunk, még az önálló életet is" gondolkodást nem biztos, hogy minden szituációban értékelem. 30 év kürül én már azért össze akarnék költözni a barátommal akár albérletbe is, hogy inkább legyen önálló életünk, minthogy 2-3 év múlva TALÁN lakás. Ami ugye nem is közös.
2014. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!