Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is őrültség venni...

Szerintetek is őrültség venni egy lakókocsit, azért hogy tudjunk hol együtt lenni a párommal?

Figyelt kérdés
Az én szüleim úgy gondolkoznak hogy ide nem hozhatok férfiakat, se alkalmit, se 4 éve tartó komoly kapcsolatot, se délutánra, se itt aludni. És ez nem is fog változni, nem az erkölcsök miatt ilyenek hanem maguknak való emberek, akiket zavar ha bárkivel osztozni kell az amúgy is kicsi lakáson. Eljárni sem szoktak itthonról, csak az egyikőjük dolgozik. Barátomnál majdnem ugyanez a helyzet, ő a beteg anyukájával él, nem is tud egyenlőre elköltözni emiatt mert törödnie kell vele, hiába van már 30 on felül. Szóval a lényeg hogy egyre rosszabb így élni... Mert nyáron még rendben van a sok szabadtéri program. De rossz időben, télen, már nem tudunk hova menni, ha össze akarunk bújni, kettesbe lenni. Eddig autóban szoktunk ülni, de hideg, kényelmetlen. Szállodába járni heti rendszerességgel nincs pénzünk. Összeköltözni nem tudunk, és nem is akarunk albérletre kidobni pénzt, mert lakásra gyűjtünk, plusz majd nekem lesz szülői támogatás is anyagilag, szóval albérletbe menekülni hülyeség lenne erre a 3 évre. Arra gondoltam vehetnék egy lakókocsit illyen célra, egy nagyon olcsót, 400 ezer körülit. Csak mikor ezt felhoztam itthon, mindenki lehurrogott, hogy ilyen hülyeségre akarok kidobni pénzt? Meg hogy hova akarom tenni ha panelban lakok? Azt fel se fogják hogy pont miattuk kényszerülök ilyen megoldásokra...Másrészt ez egy maradandó dolog, nem kidobott pénz, mint az albérlet, vagy a szállodába járás. Ez nyaralni járni akkor is jó lesz ha már különköltözök.
2014. aug. 31. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom mivel jár egy lakókocsi, de én is tervezem, h kellene egyet venni majd:)
2014. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem őrültség, ha van rá pénzetek akkor vegyetek, így lehetne egy saját kis kuckótok, ha pedig már nem kell el is adhatjátok.
2014. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is hülyeség, ha viszont ennyire szeretitek egymást, teljesen felesleges váratni egymást a közös élettel azért, hogy lakásra gyűjtsetek.

A szüleid megértem, hogy nem akarnak másokat kerülgetni a saját lakásukban, pláne ha kicsi.

Albérletre nem kidobod a pénzt, hanem a lakhatásért fizetsz. Amikor hitelt veszel fel egy lakásra, annak is ablakon megy ki a nagy része a kamatok miatt.

Én tuti az együttélést választanám, ha kell, akkor albérletben.

2014. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát az árán felül is vannak azért költségei egy ilyennek jócskán. Még ha kertes házban élnétek, ahol parkolhattok, de ha még azért is fizetni kell... jobb és ésszerűbb, ha egy albérletet fizettek és tényleg együtt éltek. Télen a lakókocsi sem lesz meleg csak úgy magától, ha lakásra gyűjtötök, később sem lesz hova tenni. Ez így elég átgondolatlan. Ha teljes albit nem is, egy szobát igazán kifizethettek a fenntartása helyett.
2014. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Jobb egy zárt furgon,mert az másra is jó.Azt is belehet rendezni ágy,hűtő,bár.
2014. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Lakókocsira kidobni pénzt szerintem butaság. Ezt a pénzt inkább költsétek olcsó albérletre. Még 3 év nagyon hosszú idő, tönkreteszi a kapcsolatotokat.
2014. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Szerinte nem az. Azt a pénzt amivel elmennétek albérletbe, simán visszahozza a lakókocsi.

Én albérletet amúgysem választanék, plusz hogy irtad h párod a beteg anyjával van jelenleg.

2014. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tök jó ötlet.
2014. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%
Csak akkor vegyetek lakókocsit, ha hippik vagytok!
2014. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, mennyiből tudjátok később eladni... Én inkább valami kis faházas telket vennék valami dűőben, bár lehet, hogy ahol Ti laktok, ott 100 km-es körzetben még az ilyen lakott településen kívüli kis ingatlan is drága, akkor sajna ez nem játszik.

Ha nem tudsz jobb megoldást, nem tartom őrültségnek, megértem, hogy probléma ez így. A lakókocsi olcsóbb, mint az albérlet 3 évre s valamennyiért csak el lehet adni a végén... S mivel van is hol laknotok, az albérlet visszalépés is lenne bizonyos szempontból, bár a kapcsolatotok szempontjából hatalmas előre... De ezt Neked kell eldöntened, hogy hogyan éri meg, mi nem látunk bele eléggé az életetekbe s akkor is a saját fejünkkel gondolkodunk, nem a Tietekkel...

2014. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!