Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is őrültség venni...

Szerintetek is őrültség venni egy lakókocsit, azért hogy tudjunk hol együtt lenni a párommal?

Figyelt kérdés
Az én szüleim úgy gondolkoznak hogy ide nem hozhatok férfiakat, se alkalmit, se 4 éve tartó komoly kapcsolatot, se délutánra, se itt aludni. És ez nem is fog változni, nem az erkölcsök miatt ilyenek hanem maguknak való emberek, akiket zavar ha bárkivel osztozni kell az amúgy is kicsi lakáson. Eljárni sem szoktak itthonról, csak az egyikőjük dolgozik. Barátomnál majdnem ugyanez a helyzet, ő a beteg anyukájával él, nem is tud egyenlőre elköltözni emiatt mert törödnie kell vele, hiába van már 30 on felül. Szóval a lényeg hogy egyre rosszabb így élni... Mert nyáron még rendben van a sok szabadtéri program. De rossz időben, télen, már nem tudunk hova menni, ha össze akarunk bújni, kettesbe lenni. Eddig autóban szoktunk ülni, de hideg, kényelmetlen. Szállodába járni heti rendszerességgel nincs pénzünk. Összeköltözni nem tudunk, és nem is akarunk albérletre kidobni pénzt, mert lakásra gyűjtünk, plusz majd nekem lesz szülői támogatás is anyagilag, szóval albérletbe menekülni hülyeség lenne erre a 3 évre. Arra gondoltam vehetnék egy lakókocsit illyen célra, egy nagyon olcsót, 400 ezer körülit. Csak mikor ezt felhoztam itthon, mindenki lehurrogott, hogy ilyen hülyeségre akarok kidobni pénzt? Meg hogy hova akarom tenni ha panelban lakok? Azt fel se fogják hogy pont miattuk kényszerülök ilyen megoldásokra...Másrészt ez egy maradandó dolog, nem kidobott pénz, mint az albérlet, vagy a szállodába járás. Ez nyaralni járni akkor is jó lesz ha már különköltözök.
2014. aug. 31. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Lakásra gyűjtesz egy olyan emberrel, akivel nem élsz-éltél együtt... És akivel kettesben sem tudtuk lenni. Nen tartom bölcs döntésnek... A lakókocsi meg... Hát elég nevetséges, h nincs kert, ahova beállhattok vele. Az egyetlen dolog, amivel többet lehet benne csinálni mint egy autóban, az max a szex... Az meg elég vicces lehet egy byilvános parkolóban, ahogy rázkódik az autó... Lenne közönséfetek :-)
2014. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

4 éve van kapcsolatod, de eddig nem tudtátok megoldani.

a maradék három évet meg majd csak kibekkelitek?

7 évig méltatlan körülmények között?

hogy lenne már kidobott pénz, ha azzal lehetsz, akivel szeretnél?

legalább egy szobát béreljetek, te ott élhetsz, ő meg jön, amikor tud. egy szoba nem olyan drága, és egészséges is elköltözni otthonról.

a lakókocsi parkolását egyébként hogy gondoltad? mert nem kapsz csak úgy ingyen telket a semmiből a lakókocsidnak.

2014. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon gyerekes elképzelés. Hetente nincs 3000-4000Ft-ok szállodára akkor teljesen felesleges saját lakásról álmodozni. Menjetek albérletbe,aztán kezdjétek meg a közös életett.
2014. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem annyira hülyeség, és ha már megvan a lakásotok, úgyis eladhatjátok a lakókocsit, így semmiképp nem lesz kidobott pénz vagy felesleges.
2014. szept. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

És hol állítanátok fel?

Ahhoz kell egy telek is, nem?

2014. szept. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
csak az a baj, hogy télen a lakókocsiban is hideg van...
2014. szept. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem mennék úgy albérletbe hogy egy szoba, idegen mindenféle emberekkel. Testvérem sincs, nem úgy nőttem fel hogy az ilyesmit elviseljem, miért dobnék ki pénzt azért hogy rosszabb körülményekben éljek mint most a szüleimmel? Oda sem járhatna a párom amikor kedve tartja, azért ez vagy a lakótársaknak vagy a tulajnak nem tetszene. Meg elég durvák az albérlet árak Sopronban. Szerintem igenis számít az a sok ezer forint, amit szállodára kellene kiadni, de nyilván nem ebből a pár forintból gyűjtök lakásra, írtam hogy szüleim támogatásával, tehát a pénz nagy részét ők adják és gyűjtik még jelenleg is. Épp ezért úgymond bunkóság lenne elköltöznöm már addig...Az úgy jönne ki hogy " na ti csak gyűjtsétek a lóvét de én nem bírlak elviselni titeket addig se". De a telek kérdésben igazatok van, erre nincs megoldás ezek szerint. Én úgy gondoltam hogy simán csak áll a parkolóban, ha elmegyünk akkor meg erdőbe megyünk vele ugyanúgy.
2014. szept. 1. 16:10
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

ha simáén áll egy parkolóban, akkor akinek megtetszik, szépen a vonóhorgára akasztja és viszi is. vagy leszedet a kerekeket, hogy nehezebben lopják el, de akkor te se viszed sehova :D

lakókocsi úgy működik, hogy rá kell dugni a áramra, így lesz világítás, fűtés. erdőben nem hiszem, hogy van ilyen direkt lakókocsiknak kialakított extra :D kemping, de akkor meg ott vagytok mint a motel.

400E-ért egyébként se kapsz rendszámos lakókocsit. rendszám nélküli van, az tökéletes telekre kirakni. de ha menni is akarsz vele nyaralni vagy épp erdőbe, akkor már kellenek a papírok, azok a kocsik meg picit fentebb kezdődnek.

a lepukkant ezer éves vackok meg eladhatatlanok, szóval nem feltétlenül térül meg az áruk.

2014. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%

nem mennél albérletbe idegenekkel.

életedben csak a szüleid voltak a lakótársaid.

de azért lakást akarsz venni valakivel, akivel sosem laktál együtt?

legalább próbáld ki, valami együttélési formát szerintem kezdj el gyakorolni.

idegenekkel egyébként könnyebb egy lakásban lakni, mint egy olyan férjjel, akit nem bírsz elviselni.

és erre nem az adásvételi szerződés meg a házassági papírok aláírása után kéne rájönni.

2014. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nagyon jó ötlet,és ne hagyd hogy lebeszéljenek róla.
2014. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!