Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hugom miatt darabokban a...

A hugom miatt darabokban a családom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Régebben ezt a kérdést tettem fel és azóta csak bonyolódott a helyzet.Hugom (16) már magántanuló.Megvan az orvosi szakvélemény,anyum nem tudott mit tenni,beadta a szülői kérelmet is,ami a magántanuláshoz kell.Apum persze neheztel anyukámra,úgy gondolja ő tette a hugom olyanná,amilyen lett,és úgy véli nagy hülyeséget csinál,elszúrja az életét,mert nem lehet mindig a problémák elől menekülni.Úgy gondoltuk viszont,hogy legalább most már nyugodt lesz,örül,hogy elérte,amit akart,de nem így van.Talán velünk már nem ordibál,de a barátjával annál többet.Már nekem kellemetlen a szomszéd szobából,ahogy a sráccal beszél,mert úgy érzi,nem foglalkozik vele.A srác 22 éves,fősuliba jár,most van vizsgaidőszakja és nem ér mindig rá a hugomra,megértem,hogy nem hiányzik neki a hiszije,ajtó csapkodása,sírása.A szüleim már kezdi sajnálni a fiút.Mondtuk a hugomnak,hogy ne beszéljen így vele,mert nagyot fog koppani.Néha kedves vele,valamikor meg mindennek lehordja ,mert negyed órát késett a tanulás miatt.Félek ha a hugom egyedül lesz otthon,lévén nem jár iskolába,csak eldurvul a helyzet,közben meg csak ezt szeretne,azt szeretne(új szoba,jogsi,bútorok) és a magántanulósdit se ideiglenesnek gondolja,ahogy a szüleim,hanem,hogy ő már így lett érettségiig.Anyukám nagyon ideges miatta,volt mikor nyugtatót vett be és mindig fáj a gyomra az idegtől,de már apummal sem tudja ezt megbeszélni,viszont amikor a tesóm jó hangulatában van,akkor lelkiznek egymással,de ha megbántja és ordibál vele a másik pillanatban,anyunak annál jobban fáj.Mit tehetnék én?Úgy érzem darabokra hullunk.A párom szerint,akivel lassan 3 éve vagyok együtt,sokat van nálunk,tehát rálát a dologra,a hugom annyira hisztis,hogy már attól lett pszichológiai alany és erre még rásegít a kamaszkor,ránőtt a szüleim fejére és itt már nincs mit tenni.Szerintetek?

Bocsánat,hogy hosszúra sikeredett,de olyan jó volt kiírni magamból.

21 l


2010. jan. 18. 16:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
A legjobb lenne elkülöníteni, hogy legalább másokat ne őrjítsen meg.
2010. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Már az első írásodnál is azt jutott eszembe,hogy a húgodat egyszer jól fel kéne pofozni a hisztije miatt!és most is ez a véleményem.Fiatal lányként én is sok mindent szerettem volna,és próbáltam én is a hisztivel! meg is kaptam a magamét..Én a szülők helyében nagyon hamar a sarkamra állnék amíg nem késő(bár lehet,hogy már az),és nem engednék az ő hisztijének.Eleve meg sem engedném,hogy 16 évesen a 22 éves barátja ott lakjon!Nagy szoba kell? örüljön,hogy van külön szobája! Jogsi kell? menjen dolgozzon meg érte! magán tanuló akart lenni? Miért mert hisztizik?Pár nyakleves,és rögtön tudni fogja hol a helye!

Bocsi,hogy ezt írom,de teljesen kiakadtam,hogy egy "taknyos kölyök" mennyire manipulálja a szüleit/családját.Tudja jól,hogy megteheti...nekem is van egy 15 éves lányom,aki szintén kamaszkorban van.Néha ő is hisztizik(ami még belefér,hisz ezen mindenki átesik,még én is átestem)de készíti ki a családot.Tudja,hogy meddig mehet el,és azt is tudja,hogy ha betart bizonyos szabályokat,én is sokat megengedek neki...A tisztelet a legfontosabb.Ha te húgos abszolút nem tiszteli a családját,és nagy ívben szarik arra,hogy ki megy tönkre miatta.

Egyébként ha kell akkor egy jó pofon után ha tovább hisztizik,elvitetném egy kórházba,hogy kezeltessék!!

A végére hagytam,hogy a szüleid rontották el.Saját maguknak köszönhetik,és ha nem tesznek valamit még rosszabb lesz!!

2010. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

16:50

kimaradt egy szó:De nem készíti ki a családját*

2010. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A barátja nem lakik nálunk,hanem egy utcával arrébb.A hugomnak nem teszik,hogy kicsi a szobája,nem fér be egy franciaágy stb.,ezért szeretné a nagyszobát megcsináltatni,rendbehozatni.Anyukám szerintem fél attól,hogy a hugom megutálja,és már csak azért sem pofozná fel,mert "szegény milyen beteg".Tehetetlennek érzem magamat,velem ilyen gondok sosem voltak,anyuék most duplán megkapják:(

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 18. 16:55
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Vegyétek el a kulcsait és rakjátok ki a lakásból. Majd észhez tér, vagy irasátok be egy bentlakásos helyre. Nem értem mért engedik a szüleid hogy a 16 éves gyerek diktáljon. Mi az hogy anyud nem tud mit tenni. Szerintem vedd a kezedbe a dolgot keverj le egyet anyudnak, párat a hugodnak és vigyétek dokihoz, és apud vigye suliba.
2010. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt mondom,hogy egy pofon helyre tenne mindent.Anyud fél,hogy megutálja? Ember! A húgod egy nagy nullának tartja az egész családot beleértve a barátját is..ha szeretne titeket nem csinálná ezt!

Én is elvinném valahová ahol tudják kezelni az ő "betegségét",vagy be íratnám egy bentlakásos suliba!

ha másképp nem megy rakják be ideiglenesen valami intézetbe,mindjárt jó gyerek lesz!!

2010. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

A húgod biztos, hogy mentálisan nem beteg?

Nem kéne kivizsgáltatni?

Neurológia, pszichológus, pszichiáter?

2010. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
ha nem a szüleid akkor te neveld meg pofozd fel és mond meg a magadét
2010. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a pofozkodás nem old meg semmit, láttam hasonló esetet elég közelről.Ahogy telik az idő csak rosszabb lesz.Neked csak azt tudom tanácsolni hogy próbáld függetleníteni magad amennyire csak lehet mert a te életed is tönkre fog menni.Ha a szüleid nem tesznek semmit, Te főleg nem tudsz.Olvastam az előző kérdésedet is ,hidd el hogy Te semmit nem tehetsz!!! A szüleidnek kéne leülni a húgoddal beszélni, határokat szabni. Sajnállak , nehéz helyzetben vagy.
2010. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
sajnos a szüleid nem nevelték meg a húgodat. pontosabban a húgod diktál a családban. te nem tehetsz semmit, a szüleidnek kéne de mivel ők eddig sem tettek semmit, csak az ő óhajait lesték(anyukád is inkább nyugtatókat vesz be , azaz menekül a helyzet elől,minthogy jól kiosztaná és helyretenné) így valószínű nem fog változni.
2010. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!