Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, házaspárok! Ti mit...

Szülők, házaspárok! Ti mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok, feleségem 27, 4 éve házasok vagyunk, van két gyerekünk: egy 2 hónapos lány és egy 4 és fél éves fiú, mi meg még elég fiatalok vagyunk, különösen én érzem magam annak, de édesanyám is fiatalon szült engem, 19 évesen, apám még születésemkor elhagyott. Most 43 éves, két éve együtt élt egy férfival egészen mostanáig, aki lelépett, mert nem akart gyereket, de édesanyám egy hónapja szülte a húgomat! Más testvérem nincs. Mit tennétek a helyemben? Szívesen segítenék többet anyukámnak a gyereknevelésben, most is félig meddig gondjukat viselem, de nem tudok sokat tenni, mert ugye nekem is van két kicsi gyerekem, és én még járok egyetemre is. De annyira sajnálom a helyzetet, ami kialakult, anyumat meg a kishúgomat. Szülőként különösen nehéz ezt néznem, szegény anyukám engem is egyedül nevelt föl. Nagymamám már nagyon öreg, beteg, nagyapám meg már nem is él, távolabbi rokonokkal nem is tartjuk a kapcsolatot. Mit tehetnék, miben segíthetnék? Azon gondolkodom, hogy megkeresem anyám élettársát, ki elhagyta, és ráparancsolok, ez jó ötlet?

2014. szept. 9. 18:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%
ja ebbe a korba teljesen normális dolog szülni mi?meg nézném én reggel hogyan mászik ki az ágyból miközben recseg ropog.vajon mije fáj?Meg milyen türelme van egy ilyen picihez,de milyen lesz amikor csúszni mászni pakolni fog?,.Hagyjuk ezt a süketelést,hujjé de jó öregen szülni..Saját magukat ámítják milyen fittek rugalmasak oszt mint a reumás mókus.De a biológia óra sajnos karcos..nyek nyak krrr
2014. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

43 és nem 63.

te milyen életvitelt folytatsz, milyen környezetben élsz, hogy egy 43 éves ember neked öregnek tűnik?

2014. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%
nincs jogod ràparancsolni. nem tudhatod miért nem vállalta fel őket. lehet anyud igy akarta megfogni a pasit. nem tudom milyen kapcsolatban vagy anyuddal, esetleg vigyázhatnàtok a hugodra anyud meg elmehet dolgozni.
2014. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%

43 éves még nem öreg, de nem is való kisgyerekes anyukának. Ahhoz már valóban öreg. Még akkor is, ha ma sokan szülnek ilyen idősen. Mit kezd majd 60 évesen egy 15-16 éves gyerekkel?

Kérdező: anyukád oldja meg a saját problémáját. Ha tudod, anyagilag segíts neki, de csak annyit, ami nem veszélyezteti a saját családod megélhetését.

Nem várhatod el a feleségedtől, hogy az anyád gyerekét is nevelgesse.

Annyit segíthetsz, hogy megpróbálod elérni, hogy az apa elvállalja a gyereket és fizessen tartásdíjat.

2014. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

Az anyuka 43 évesen nem csak nagymamakorú, hanem ténylegesen nagymamája két kis unokának.

Kérdező: alaposan gondold végig, hogy mit teszel, és a feleséged mit hajlandó elviselni.

Anyukád nagyon felelőtlen, amiért az apa akarata ellenére megszült egy gyereket.

De mi lesz velük, ha megszűnik a GYES? Anyukád kisgyerekkel, 48 évesen nem fog sehol munkát találni, és még a nyugdíjaskortól is messze van. Miből fognak megélni?

Ha te még tanulsz, akkor ti sem állhattok nagyon jól anyagilag? Ha felvállalod anyukádat és a húgodat, akkor nem csupán a saját családod megélhetését kockáztatod, hanem a házasságod is rámehet.

Legalább te ne legyél felelőtlen. Segíts, ahol tudsz,de anyukád oldja meg a saját gondjait.

2014. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
3%
Anyukám is 43 éves. fitt, sportol, fiatalos stb, de azt mondja, hogy eg nap az unokával (másfél éves a fiam) és kikèszül. nem (csak) fizikailag, hanem azt mondja, ő ehhez már idegileg fáradt, hogy folyamatosan figyelni kell stb. nálunk sose volt aggódós, most meg mindent túlparázik. Szóval ő is azt mondja, hog fiatal, de ha most kéne elkezdenie, akkor beleszakadna, pedig háro. gyereket nevelt fel egyedül
2014. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
5%

14: Mért 60 éves az öreg?:-o

Én 40 vagyok, nem érzem magam még felnőttnek.

2014. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

Édesanyád volt élettársán számon kérni, hogy miért nem élnek együtt nem egy jó ötlet. Ezzel az erővel édesanyádat is számon kérhetnéd. :(

Ez nem a te dolgod tényleg.


Édesanyád őszintén remélem, hogy felelősen vállalt gyermeket (ne haragudj, de a leírásodból azért nem feltétlenül ez tűnik ki...), így neked gyermekeként nem kellene segítened jobban, mint a kisgyermek édesapja.


Ha te is 20 évesen házasodtál, jelenleg is egyetemre jársz és van két kis gyermeked, akkor gondolom anyagiakban te sem vagy úgy eleresztve, hogy a gyermek apja helyett helytállj.

Neked már van egy családod, két kicsi gyermeked, feleséged, elsősorban az ő életükért, boldogulásukért vagy felelős.

Ha ezen FELÜL még marad szabad anyagi forrásod, időd stb. akkor tudsz édesanyádnak és a csecsemőnek segíteni.


Amiben biztosan tudnál (ha elfogadja a segítségedet):

- amennyiben a volt élettárs lelépett a csecsemő elismerése előtt, akkor segíthetsz édesanyádnak az apaság megállapítása iránti kereset megírásában, beadásában, a gyermekelhelyezés és tartásdíj megállapításában, intézésében a bíróságon (neten letölhető keresetlevél minták is vannak és a bíróságokon hetente egyszer ingyenes ún. panasznapi ügyintézés, ahol segítenek a keresetet megfogalmazni, átnézik jogvégzett ott dolgozók tartalmi és formai szempontok alapján stb.)

- gyermekek után járó ellátások intézése (papírkitöltés stb.)- tgyás, gyed jó esetben, gyes igénylés alanyi jogon és családi pótlék

- feleségeddel normálisan egyeztetve egymás segítségére tudtok lenni alkalmi gyermekfelügyeletben- ha neki van intéznivalója, alkalmi munkája stb. akkor a feleséged besegíthet a pici gondozásába és ugyanígy visszafelé is- ez hatalmas segítség lenne mindkét családnak. Fontos viszont, hogy előre egyeztessétek, hogy ki mit vár a másiktól, milyen időben, hol stb. történik- hogy később ne legyen abból vita, hogy pl. mit etetett meg az egyik anya a másik gyermekével vagy mennyire vette/nem vette figyelembe a kéréseit

- a gyerekeid picit nagyobbak a csecsemő testvérednél, így a róluk lemaradt ruhák, babaápolási dolgok, játékok stb. hasznosak lehetnek édesanyádnál. Jó esetben ő ezt időnként egy-egy kisebb ajándékkal, a te gyermekeidre való felügyelettel stb. meg tudja hálálni.

- közel s távol egyetlen férfiként édesanyád háztartásában a kisebb karbantartási munkákban tudsz besegíteni (pl. izzócsere, nehezebb bútorok mozgatása, háztartási gépek bekötése, tiszítása stb.)

- ha a feleségeddel elmentek havi nagyobb bevásárlásra pl. autóval, akkor megtehetitek azt a szívességet, hogy megkérdezitek, hogy hozhattok-e neki valamit, amit pl. cipelni kell (pl. kartonos te, ásáványvíz, mosópor stb.)- itt is a cipekedés és az idő is nagy segítség, de ha nektek belefér, akkor meg tudod beszélni a feleségeddel, hogy tudtok-e akár a bevásárlás árával is segíteni neki- nem ismerjük az anyagi helyzeteteket, ezért ezt nem írom evidenciának


Egyébként pedig ülj le vele és kérdezd meg, hogy miben tudnál segítségére lenni és azt is megkérdezném tőle, hogy ő hogyan képzeli a nagymama szerepet a te gyermekeiddel ebben a sajátos élethelyzetben. Mert attól, hogy ő is szült egy késői gyermeket, jó lenne, ha tudna nagymamája lenni a te kicsijeidnek is. Gyermekeként én kíváncsi lennék, hogy ebben akar-e és milyen módon szerepet vállalni.

2014. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
3%

Te, kérdező, szerintem felelőtlen és önző vagy. Még 19 évesen nemzettél egy gyereket, azóta már kettő is van, mert neked nem volt elég anyád rossz példája, hogy ő is 19 éves korában szült téged. Mégis, hogy voltál ennyi idősen képes családot vállalni? Magányosnak érezted magad, vagy mi problémád volt? Akkor fejezhetted be kb. szerintem a középiskolát, amikor a feleséged már gyereket várt. Egy ostoba kölyök voltál, aki csak a kalandot kereste, és pórul járt, most nesze, itt van, iszod a levét.


És azt írtad, hogy 4 éve vagy házas, az idősebbik gyereked meg 4 és fél éves, ez azt jelenti, hogy egy terhes nőt vettél el, tehát azért nősültél csak meg, mert te nem bírtad otthagyni a gyerekedet meg az anyját. Szóval szerintem te úgy kezeled a családodat, mint egy terhet, amit kötelességed volt magadra venni. De akkor mire kellett még egy kisbaba? Mire jó ez neked?


Aztán most, hogy az anyád szült még egy gyereket, te rögtön felelősséget akarsz érte is vállalni? Jól gondolkodj el azon, amit most mondok: anyád azért ment bele ilyen magabiztosan a késői gyerekvállalásba, mert látta, hogy a fia törődik a gyerekeivel, és gondolta, hogy majd az ő gyerekét is úgy fogod szeretni meg nevelni, mint apja helyett az apja. Szóval nem kistestvért szült neked, hanem egy újabb gyereket.


Amit te fogsz csinálni hamarosan, ahogy én látom (nem nézek ki belőled többet): eleged lesz ebből az egész szituból, és lelépsz, otthagyod az összes családtagodat, mint ahogyan otthagyott téged is az apád. Te apád fia vagy, és hidd el, hajlamos vagy rá, mert ahogy mondják, az alma nem esik messze a fájától. Te is ugyanolyan vagy, csak nem mered, még magadnak se bevallani!

2014. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19-es válaszadó! Te ugyanazt írtad most, amit a rokonaink mondtak még régen, ezért romlott meg velük a kapcsolatunk. Még 15 voltam, amikor távoli rokonok jöttek látogatni anyámat, engem lenéztek, és megmondták nekem, amit ők láttak, hogy én is ugyanolyan leszek, mint az apám, aki elhagyta anyámat, mert külsőre teljesen úgy nézek ki, és én sem lehetek különb, örüljek, hogy anyám hajlandó nevelni. Anyám megszakította velük emiatt a kapcsolatot, azóta nem láttuk őket. Ez igaz lenne, hogy most újra ezzel jönnek nekem itt? Én próbálok jó családapa lenni, és soha nem hagynám el a családomat, akárhány gyerekem fog még születni. Arra törekszem, hogy ne legyek olyan még véletlenül se, mint amilyen apám volt.
2014. szept. 10. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!