Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag megoldható valahogyan,...

Jogilag megoldható valahogyan, hogy a férjem másik kapcsolatából származó gyermekei ne örököljenek abból amit mi a közös gyermekeinknek szeretnénk hátrahagyni?

Figyelt kérdés
Nem kisemmizni akarom őket, de én nem azért dolgozok, hogy nekik több jusson, hanem azért, hogy a közös gyermekeinknek több legyen. A házasság alatt jogilag minden 50-50%-ban a miénk (nincs szerződés), de ha csak a belefektetett pénzt és munkát nézzük, akkor én többet tettem hozzá, mert mindenemet beleforgattam pl. örökség, saját lakás ára, a szüleimmel együtt csináltam a vakolástól kezdve a burkolásig, csinosításokig mindent...
2014. szept. 11. 12:48
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó nem kell álszenteskedni. Mindenki saját gyerekeiért dolgozik. Kérdező meghal azért nem mindegy, hogy vagyon 100% oszlik 2 gyerek között vagy 50%.
2014. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
39%
Nem álszenteskedek, nálam és a páromnál, bár mindkettőnknél sokkal nagyobb vagyonról volt szó, de kihagytak minket teljesen az örökségből. Ezért én a másik oldalról is látom a dolgokat.
2014. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmek igy csináltak: Apuka leült az előző házasságból származó gyerekeivel -ok mar nagy korúak voltak- es felajánlotta nekik, hogy választhatnak: kapnak egy-egy X értékű ingatlant, amit ok választhatnak ki ( vagy ugyanannyi készpénzt) rövid időn belul es a későbbiekben keletkező vagyonra onnantol kezdve az uj kapcsolatból származó gyermek lesz bejegyezve 80%ban tulajdonosnak, vagy nem kérnek most semmit es akkor a tulajdon jogokat minden vagyontárgyra 15-15-70 aranyban jegyzik be, tehat az "uj gyerek" 70%ban örököl. Mondjuk itt nagyerteku vagyonról volt szó, tobb vállalkozással es a feleség is sokkal szállt bele. Azt tudom, hogy az egyik gyerek az ingatlant választotta, a masik meg a készpénzt es ki költözött Spanyolországba.
2014. szept. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Az ok, hogy a feleség többet tett bele, de a férj is azért beletett valamennyit. Abból a valamennyiből meg mindenképp ki lesznek forgatva akkor az előző kapcsolatból származó gyerekek. Azért nem tudom elképzelni, hogy a férj csak 1-2 százalékot tett volna bele, ami tényleg nem sokat számít.

Férjednek ehhez akkor van gyomra? Mi lesz ha váltok és megint lesz új gyereke? Vagy előkerül még 1-2 gyerek innen-onnan?

2015. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

A közösen lakott házon neked eleve holtig tartó haszonélvezeted lesz, a többi vagyonból egy gyermekrészt örökölsz, kérdező, ami aztán csak a te gyerekeidnek megy tovább. Ha nincs a házon hitel, azt megtehetitek, hogy a tulajdoni hányadot megváltoztatjátok úgy, ahogy mindkettőtök szerint korrekt.

A többivel nem foglalkoznék, szerintem ezzel eléred azt a célt, hogy a te munkád gyümölcsét csak a te gyerekeid élvezzék, minden további lépés kicsinyesség és a másik két gyerek kisemmizése.

2015. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Kérdező te gyerekeidnek már most több jutott, mert az apjukkal nevelkedhettek...
2015. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!