Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag megoldható valahogyan,...

Jogilag megoldható valahogyan, hogy a férjem másik kapcsolatából származó gyermekei ne örököljenek abból amit mi a közös gyermekeinknek szeretnénk hátrahagyni?

Figyelt kérdés
Nem kisemmizni akarom őket, de én nem azért dolgozok, hogy nekik több jusson, hanem azért, hogy a közös gyermekeinknek több legyen. A házasság alatt jogilag minden 50-50%-ban a miénk (nincs szerződés), de ha csak a belefektetett pénzt és munkát nézzük, akkor én többet tettem hozzá, mert mindenemet beleforgattam pl. örökség, saját lakás ára, a szüleimmel együtt csináltam a vakolástól kezdve a burkolásig, csinosításokig mindent...
2014. szept. 11. 12:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
54%
Eltartasi szerzodesnel is jar a koteles resz. Nem lehet kivedeni csak azzal, ha nincs vagyon, utolso.
2014. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
54%
Köteles részt mindenképp kapnak.
2014. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Nem eltartási szerződésnél nincs köteles rész.
2014. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
De van
2014. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
77%

Akkor tessék.

"Nagymamám és nagypapám elváltak anno nagypapám megnősült ujra és született édesanyámnak egy féltestvére.

Nagypapám meghalt 1994-ben állitólag előtte eltartási szerződést kötöttek a fiúval, így ha édesanyám örökölt is volna ez elvileg akkor már nem valósul meg mivel a fiúnak adták a lakást és el is adta.

Édesanyámat kihagyták a hagyatéki eljárásból. Szeretnénk utána járni jár -e Neki valami Édesapja után vagy már igy nem mivel a féltestvérének a nevén volt a lakás amit el is adott? Végrendelet nem készült."


Dr Szász István válasza:

A eltartási szerződés kizárja a köteles részt, így édesanyja sajnos nem örököl.



Közösen építettünk egy családi házat, ami az én nevemen szerepel. Van egy közös fiúnk akivel eltartási szerződést szeretnék kötni. Ez lehetséges férjem közreműködése nélkül úgy, hogy a holtig tartó haszonélvezet viszont megmaradjon neki? Ő a haszonélvezethez ragaszkodik.

Örököl e férjem előző házasságából származó lánya?


Dr Szász István válasza

A tartási szerződést megelőzően javasolt a haszonélvet alapítása Ön és férje között. Ez illetékmentesen megtehető.

Ezt követően, ha létrejön az eltartási szerződés Ön és fia között, az eltartás értékébe a haszonélvezeti jog levonása utáni ingatlanérték számít. Férje leánya ebből az ingatlanból öröklésre nem lesz jogosult.



Millió hasonló válasz van az interneten. Nincs köteles rész.

2014. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
69%
a férjed után örökölnek nem utánad
2014. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Eltartàsi szerzõdésnél NINCS köteles rész.

Én is ìgy kaptam a hàzat nagymamàmtòl, mert a gyerekei ( igen, az én szülõm is, ahogy engem is) magasròl leszartàk ìgy havonta fizettem neki csekken, akkor még ìgy is lehetett egy jelképes összeget , ìgy jogilag bizonyìthatò volt az eltartàs közben àpoltam, etettem stb. és mindezt a hàzért cserébe.

Senkinek nem fizettem semmit.

2014. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
16%
Ahogy én olvasom ki akarod semmizni őket, mert semmit nem akarsz nekik adni. Ha a férjed örökölne utánad egy részt, meg persze a közös gyerek, akkor az apai részből már az összes gyerek örökölne jogosan, mert gondolom a férjed is letett valamit. Írass mindent a gyerekedre ti legyetek a haszonélvezők. Bár nekem ez már gusztustalan egy kicsit.
2014. szept. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Nem teheted meg, hogy megfosztod a gyerekeit az örökségtől, mivel ha egy apa meghal, automatikusan az utódai is kapnak a hagyatékából.

Ezt onnan tudom, hogy 18 évesen örököltem egy fél lakást nagyapámtól, aki a végrendeletből szándékosan kihagyta apámat (mert drogozik, agresszív és hálátlan), és nagyapám azt hitte, ennyivel le van tudva a dolog.

Viszont én úgy kaptam meg az örökségemet, hogy a jegyző észrevette a "bibit", hogy apámra nem száll semmi, ezért belebiggyesztette a levélbe, hogy a jogszabály szerint az örökségem fele őt, azaz apámat illeti.

L23

2014. szept. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
47%
28. vagyok, nem értem miért kell lepontozni, a kérdező úgy csinál, mintha apuka semmivel nem járulna hozzá a dolgokhoz. Amit apuka beletesz, annak az összes gyerek között kéne osztódnia, nemcsak a közösén. A kérdező pedig tisztán leírta, hogy az se jó, ha az ő nevén lesz, mert ha előbb meghal, akkor amit a férje utána örökölne, az többfelé menne. Hát gondolom valamivel a férj is hozzájárult a dolgokhoz.
2014. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!