Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem akarja elfogadni...

A család nem akarja elfogadni a névválasztásunkat. Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bizarr, sokaknál kiütné a biztosítékot a névválasztásunk, de nem hinném, hogy annyira extrém neveket szándékozunk adni a gyerekünknek, hogy emiatt konfliktusok, "nembeszélekveletek", "sajnáljuk szegény gyereket, hogy ilyen neve lesz", és ehhez hasonló megjegyzések hagyják el a kedves rokonság (szülők, anyós, após, testvérek) száját. Kíváncsi lennék, hogy csak ők fújják fel ennyire a dolgot, vagy szerintetek is merész dolog ilyen nevet adni?


Lány: Lilien, Annaliza, Alinka, Borcsa, Honorka

Fiú: Csobán, Armand, Leó


2014. okt. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj de szerintem is gázok a nevek. Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy emiatt ne beszélnék pl a testvéremmel, de pl ez mi hogy Borcsa?? :D Még kutyának se adnám, annak se szép. Lilien elmegy, de a többi hatalmas szívás lesz neki.
2014. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

Hát, vannak érdekes nevek ezen a listán, annyi szent.

A Borcsa meg a Honorka tényleg anyakönyvezhető?

(Tudtommal a Borcsa a Borbála becézése)

2014. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
60%
A lány nevek szerintem mind csodaszépek, nekem legalábbis nagyon tetszik mindegyik :) A fiú nevek nem igazán tetszenek nekem, de attól még "vállalható" mindegyik szerintem :)
2014. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
A Honorka igen.Volt egy-fiatalon elhunyt-talán újságíró csajszi,a Hégető Honorka.
2014. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
89%

Hát azért nem olyan vészes nevek. Igaz a fiúnevek nekem egyáltalán nem tetszenek, de a lánynevek közül kifejezetten jól hangzik a Lilien és az Alinka. A Honorka sem egy újkeletű név. A Borcsa és az Annaliza nem tetszik.


Tehát nálam nem tartoznak a merész kategóriába inkább csak a nem tetszik kategóriába :)

2014. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez nem sok közük van. Szívük joga, hogy nem tetszik nekik, de hogy ezért ne beszéljenek veletek. Ha a nevekre vagy kíváncsi nekem személy szerint a Borcsa az ami nem igazán tetszik, (a Borbála már jobb, a Borcsa meg mint becenév esetleg), a többi nem olyan rossz. A fiúk speciel nekem nem tetszenek, az Armand főleg nem, de ez a Ti dolgotok. Az én kislányom Csenge, a nagymamám ki volt bukva mikor mondtuk, hogy ez lesz a neve. Azóta is mindig emlegeti, hogy már el se tudna neki más nevet képzelni. :)Szerintem ne foglalkozzatok velük.
2014. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekem baromira nem tetszenek a nevek, de ha a rokonod lennék, elfogadnám nyilván a döntéseteket, hiszen tényleg 100%-osan a ti dolgotok. A lényeg az, hogy ti ketten, mint leendő szülők, egyetértsetek! Ha ez így van, és köztetek nincs konfliktus ebben az ügyben, akkor a rokonokat hagyni kell szitkozódni, bólogatni kell és nem vitázni velük, mert ha egyszer megszületik a gyerek, a nevétől függetlenül azonnal mindegyik jön látogatni meg érdeklődni, figyeljétek meg :)
2014. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
A Lilienen kívül a többi szerintem is szörnyű, de ha ti ezeket választottátok, akkor ezeket. Túlzás amit a rokonságotok csinál.
2014. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is rettenetes neveket sikerült kitalálni, de én emiatt nem szakítanám meg a kapcsolatot veletek. A gyereket viszont szívből sajnálom.
2014. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

A Lilien ellen mi kifogásuk van? Ugyan a többi lány név nem tetszik, de talán meg lehet velük barátkozni idővel. Mondjuk a Borcsa meg a Honorka olyanok, mintha szülő által kitalált becenevek lennének, mint a Bogyó, vagy ilyenek.

Fiú nevek közül a Leó a legjobb, azzal nincs is semmi baj. Csobánt mellőzném, az Armand meg olyan, mintha szappanopera név lenne. Kábé nekem úgy hangzik, mint a Kevin...nagyon idegen.

Egyébként meg olyan neveket válasszatok, ami nektek tetszik, ők meg majd idővel elfogadják.

Nálunk is annak idején ment, hogy ne adjam már azt a nevet a lányunknak, meg hogy hülyén hangzik, most meg várom a másodikat, a mostani névválasztásra is azt mondják, hogy hülyén hangzik, erre én mondtam nekik, hogy legutóbb is ezt mondták és mégis most már hogy megszokták. Na, most meg tagadják, hogy ilyet mondtak volna....

Majd hozzászoknak, nem hiszem, hogy akkora marhák, hogy egy név miatt összevesznek veletek.

2014. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!