Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem akarja elfogadni...

A család nem akarja elfogadni a névválasztásunkat. Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bizarr, sokaknál kiütné a biztosítékot a névválasztásunk, de nem hinném, hogy annyira extrém neveket szándékozunk adni a gyerekünknek, hogy emiatt konfliktusok, "nembeszélekveletek", "sajnáljuk szegény gyereket, hogy ilyen neve lesz", és ehhez hasonló megjegyzések hagyják el a kedves rokonság (szülők, anyós, após, testvérek) száját. Kíváncsi lennék, hogy csak ők fújják fel ennyire a dolgot, vagy szerintetek is merész dolog ilyen nevet adni?


Lány: Lilien, Annaliza, Alinka, Borcsa, Honorka

Fiú: Csobán, Armand, Leó


2014. okt. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
46%

Én a "rokonokat" képviselem.

Nálunk a családban "szerencsétlen" gyereknek elég érdekes nevet adtak a szülők. Több hónapig téma volt, hogy miért ez lesz (mert két keresztneve is van a kicsinek és abból a "gagyit" használják), aztán leszálltunk róla.

A nagypapa a gyerek másik nevét használja, mert neki az jobban tetszik, mi meg becézzük a kicsit (mert úgy elmegy :) )


Amúgy azt csináltok amit akartok.

2014. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sem vagyok oda ezekért a nevekért, szerintem örüljetek neki,h szépen lekopnak a belepofázós rokonok. Most a névbe szólnak bele, aztán abba, hogy hogy szültél, utána kritizálják azt, hogy szoptatsz és miért nem adsz a gyerekre sapkát 40 fokban és ez menne majd a gyerek 30 éves koráig....

Ha valaki ez miatt megszakítja a kapcsolatot,akkor a vele való kapcsolatra nincs is szükségetek.

Csak ők fognak rosszul járni, hogy nem találkozhatnak az unokájukkal, elvesztik a testvérüket stb...

Amúgy szerintem az lesz,hha tartjátok magatokat az elképzeléseitekhez, akkor majd idővel elfogadják és megtanulják, h ti vagytok a szülők, ti döntötök a gyerekkel kapcsolatban.

2014. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim válasza:
100%

Nekem ezek a jönnek be nagyon :) : Armand, Leó, lilien annaliza

szerintem ezek tok jok, én vállalnám ezeket a neveket :)

2014. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézzetek utána, hogy melyiknek mi a jelentése...
2014. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
40%

Hát jah, kicsit hajmeresztő. Ha nem akarjátok hogy 18 éves korában nevet változtasson, akkor találjatok valami átlagosabb nevet a gyereknek :D

Csobán, én ilyen nevet max valami állatfajnak adnék... vagy még annak se XD Honorka, honor, mint becsület? Lánynak ilyen nevet? :DD nah jó bocsi, de tényleg :D

Ne csak egy gyerek énjéről nevezzétek el, hanem felnőtt korában hogy fog viszonyulni hozzá... Ez a Honorka eléggé komolytalannak tűnhet úgy 20. évtől már. SZERINTEM...

Bár ez miatt én se kötném össze a bajuszt, de az biztos hogy szét szekálnálak titeket vele :DDDD

Tőlem aztán jöhetnek a minuszok, hullára nem érdekel :D (de ezek a nevek... XD XD)

2014. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
46%

A "sajnálom, hogy ilyen neve lesz a gyereknek" szerintem abszolút jogos, pl. a Borcsa az csúfnév (és nem bece)

De hogy ezért örihari meg nembeszélekveled, az azért már túlzás szerintem.

2014. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
77%
Én meg nem tudom miért kell csóri gyerekeknek ilyen idióta neveket adni.Jó ne legyen Jóska meg Marcsa,de annyi szép név van.A Borcsa kb olyan semmilyen név mint ördög Nóri Micije.pl nekem a kutyám volt mici.Ebből Lilien egyedül normális név.
2014. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
84%

A mi családunk vidéki. Nagyon. Anyukám volt az első, aki feljött Pestre tanulni, majd itt alapított családot. Gyereket szült "vadházasságban" (a nagyszüleim szerint) és nem úgy nevezte el, ahogy a család többi nőtagját. Hanem egy kutya után (Lili vagyok)- mondták a nagyszüleim.


Egy hétig froclizták anyut, majd anyu megelégelte, és azt mondta, hogy az ő neve ronda név, ezért nem adta a gyereknek, mert őt szereti.:)))


Szóval majd lenyugszanak a rokonok, számomra elfogadhatók egyébként a nevek, amiket felsoroltál.


27N

2014. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
77%

Lilien, Annaliza vállalható, Alinka, Armand elmegy, a tobbi....

Nade ha nektek ezek tetszenek, akkor nevezzetek ugy a gyereket. Semmi közük hozza tulajdonképpen, hogyfogjak hívni.

2014. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas nevek, már ne is haragudj, (a Lilien és az Armand még elmegy) de hát ha nektek ezek tetszenek, akkor ezek tetszenek és kész. Ezt a családnak is el kellene fogadnia, azért egy névválasztás miatt nem kéne ekkora konfliktust kelteniük.
2014. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!