Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem akarja elfogadni...

A család nem akarja elfogadni a névválasztásunkat. Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bizarr, sokaknál kiütné a biztosítékot a névválasztásunk, de nem hinném, hogy annyira extrém neveket szándékozunk adni a gyerekünknek, hogy emiatt konfliktusok, "nembeszélekveletek", "sajnáljuk szegény gyereket, hogy ilyen neve lesz", és ehhez hasonló megjegyzések hagyják el a kedves rokonság (szülők, anyós, após, testvérek) száját. Kíváncsi lennék, hogy csak ők fújják fel ennyire a dolgot, vagy szerintetek is merész dolog ilyen nevet adni?


Lány: Lilien, Annaliza, Alinka, Borcsa, Honorka

Fiú: Csobán, Armand, Leó


2014. okt. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányomnak a nevét én is elmondtam, de mindenki lehurrogott, pedig nem ennyire "bizarr" mint az itt felsoroltak, de mégis azt adtam és mindenki elfogadta még a 95 éves nagyanyám is. Most is lányt várok, de még a nemét sem mondjuk meg senkinek nem hogy a nevét!

Ez a ti döntésetek, senki másnak nincs beleszólása.

De azért én is leírom a véleményem a Lilien, Annaliza, Honorka és az Armand tetszik a többi egyáltalán nem....de ez a ti döntésetek.

Jó babavárást! :)

2014. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nevezem el a gyermekem, ahogy akarom, egyedül a páromnak van hozzá köze. Rokonnak nem tetszik nagyon egyszerű, el lehet menni a bús p-be, nem kötelező nekünk beszélni egymással.

Nem bonyolult szerintem.

2014. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
41%

Ezek a nevek valóban ritka ocsmányak. Ettől függetlenül túlzás a rokonok viselkedése.


Egyébként remélem a fiatokat majd Csobánkának becézik. :D

2014. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
Nézd, 30 éve a Nikolettán voltak ugyanígy felháborodva az emberek, akkor az volt ritka és "idegen hangzású". Aztán megszokták. Ezek a nevek is ismertebbek lesznek, 30 év múlva már senki nem fog fennakadni rajta.
2014. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hagyjátok már ezt a mi lesz a felnő dolgot!:D

1. Az akkori felnőttek ma születnek, a fele ilyen névvel.

2. Kérdezd meg a nagyszüleidet, mi számít szerinte szép és mi a túl giccses név. Lefogadom, hogy anno a családtagok ugyanígy osztották egymást, mert úristen, mi lesz, ha a gyerek felnő, és Zolinak vagy Nikinek hívják? Senki sem fogja komolyan venni. Bezzeg egy Gizi vagy Pál..

2014. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
Vannak furcsa nevű ismerőseim, de nekünk, akik évek óta jóban vagyunk velük, illetve családtagjaiknak, már egyáltalán nem tűnik fel, és becézni is mindent lehet. (Ahogy csúfolódni is.) Ismerkedésnél / iskolában / munkahelyen pedig kifejezetten hasznos és érdekes tud lenni egy "bizarr" név. Nekem sokkal jobban tetszenek az ilyen különleges nevek, mint az átlagosak. (Niki, Viki, Kriszti, Zoli, Peti, Feri, stb. :D) A lényeg, hogy ne legyen azért csúnya hangzása (mint pl. a Borcsa és Csobán :D). Mindenesetre semmiképp nem vesznék össze egy családtagommal, sőt senkivel sem azon, hogy hogy hívja a gyerekét. :D
2014. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
37%
A jelentés tudom, hogy sokaknak mnem számít, de pl. a Csobán jelentése juhász, pásztor. Azért a gyereket ne hívják már állatőrzőnek.
2014. okt. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Utolsó: akkor Jézust se hívjuk annak?

Dehonesztáló ez, szerinted?

2014. okt. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

Jézust pásztornak hívni teljesen más. Ő metaforikus jelentésben pésztor, ahogyan a nyáj is metaforikus, hiszen nem állatokra utal, hanem az emberekre.

De a Csobán valóban, a szó szoros értelmében az állatok, juhok őrzője. A szláv nyelvben valóban így is hívják a juhászt.

2014. okt. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

A pásztorlehet Pásztor, a Csobán pedig csak pásztor. Aham.

Mindenesetre, szerinted dehonesztáló név a pásztor?

A ferenc nem az?

Csak a "fényesség őrzője" és a "jó hír hírnöke" nevek azok, amelyek méltóak egy emberi lényhez?

Persze...

2014. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!