Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem akarja elfogadni...

A család nem akarja elfogadni a névválasztásunkat. Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bizarr, sokaknál kiütné a biztosítékot a névválasztásunk, de nem hinném, hogy annyira extrém neveket szándékozunk adni a gyerekünknek, hogy emiatt konfliktusok, "nembeszélekveletek", "sajnáljuk szegény gyereket, hogy ilyen neve lesz", és ehhez hasonló megjegyzések hagyják el a kedves rokonság (szülők, anyós, após, testvérek) száját. Kíváncsi lennék, hogy csak ők fújják fel ennyire a dolgot, vagy szerintetek is merész dolog ilyen nevet adni?


Lány: Lilien, Annaliza, Alinka, Borcsa, Honorka

Fiú: Csobán, Armand, Leó


2014. okt. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezen jót nevettem... gyerekkoromban a szomszédék tehénét hívták Borcsának.

Az Armand és a Leó meg igazi szappanoperás nevek.

2014. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik név tetszik, pl. a Lilien, valamelyik nem pl. Borcsa. De nem az számít, hogy nekem, vagy a rokonoknak mi tetszik és mi nem. Ez a ti közös döntésetek, és az csak jó, ha ebben (is) egyetértetek. A többiekkel nem kell foglalkozni. Egyrészt, mert nincs joguk beleszólni, másrészt, ha már most az elején engedtek a nyomásnak, akkor a későbbiekben is feljogosítva érzik majd magukat, hogy megmondják nektek, mi a jó a gyereknek. (pl. mit egyen a gyerek, hisztikezelés, együtt vagy különalvás.. és hasonló sarkalatos témák).

Én a helyedben nem mennék bele vitába és nem kezdeményezném velük a beszélgetést. Ha lehiggadtak és ők keresnek benneteket, akkor mehet minden tovább az eddigiek szerint. Kitartás.

2014. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
Alapvetően nekem sem tetszenek a nevek, de pl., ha lenne fiatok, hívhatnátok Csobánnak, ha később lányotok is, őt meg Mátrának (árpád egyik lányának neve volt). Ebben az összetételben nagyon tetszene.
2014. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

Már vártam, hogy vmi megbotránkoztató nevek lesznek pl. Adolf (egy zsidó család esetleg megsértődhet rajta). De ezekkel mi a baj? A ti döntésetek! Ne engedjétek befolyásolni magatokat.

Szerintem a Lilien és Armand nem rossz.

2014. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
89%

Az ide írók szokták mostanában olvasgatni az anyakönyvezhető neveket, és az éves top 100 utónév listát?:) Mert ma már minden második gyereknek ilyen neve van az oviban, senki nem botránkozik meg rajta. Lilienből többet is fel tudnák sorolni, aki mostanában született az ismeretségi körömben, szerintem benne lesz a következő évek legelterjedtebb nevei között. Az Annaliza viszonylag új, de semmivel sem rosszabb az Annamáriánál vagy Annabellánál.. Amúgy már az Annasára is anyakönyvezhető, ha jól tudom, no az tényleg nem tetszik. Alinka nekem inkább oroszos, nagyon régi név, itt inkább az Alina verzió terjedt el. A Borcsa tényleg csúnya, én azt nem javaslom.. A Honorka pedig elég régen ismert, bár ritka név, Hégető Honorkával került a köztudatba.

A fiúnevekben sincs semmi extrém, az Armand és a Leó kezd nagyon elterjedni, Csobánt egyet sem ismerek.

Bár nem adnám ezeket a neveket a gyerekemnek, de a sokak által könnyesre imádott Lucát vagy Bencét sem tartom szépnek.. Ne érdekeljen mások véleménye. A Zsüliett és a Dzsásztin gáz lenne, ezek inkább átlagosak manapság.

A családodnak nincs semmi joga lázadni, nem hívhatnak mindenkit Erzsébetnek vagy Jenőnek, mert az ő idejükben még az tetszett meg nekik..

2014. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
63%

Tavaly tanultunk éneken egy dalt, amiben a szolgát hívták Borcsának. Az Annaliza és a Lilien tetszik. de könyörgöm. Az összes többi vagy kutyanévnek vagy gúnynévnek felel meg. Esküszöm, ha valaha gyerekem lesz, akármennyire is tetszik, majd valami számomra jól csengő név sosem tennék vele ilyet.


Képzeld el, hogy huszonvalahány-évesen besétál állásinterjúra, megkérdezik a nevét és azt mondja: Kovács Csobán (vagy épp ha lány, akkor Kovács Honorka) jobbra-balra dőlne mindenki a nevetéstől. Egy tanácsot tudnék adni: gondoljatok már a gyerekre.


Te hogy éreznéd magad, ha tegyük fel: Kalinka Alinka lenne a neved? És hogy éreznéd magad, ha Orosz Kornélia lenne? Ugye, hogy más? :D

2014. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
46%
"Kalinka Alinka", "Kovács Csobán" rendes nem kapok levegőt XD XD XD
2014. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
46%

Majdnem kiestem a fotelből, amikor végignéztem a listádat. Borzalom. De ne aggódj, tuti nem fogtok kitűnni a tömegből, annyira gáz neveket adnak manapság a szülők, hogy ezek simán passzolni fognak az oviba meg a bölcsibe a többi gyerek közé. A lényeg, hogy vagy valami nyugati fillingje legyen, esetleg ősmagyar név, vagy pedig valami olyan, amiről elsőre meg se lehet állapítani, hogy az most valami betegség, vagy állatfaj, vagy kisbolygó, vagy indogermán szitokszó.

Gyerekként még jól van, hogy idióta a neve, de mi lesz ha felnő? Jó napot Armand bácsi! Jó estét Csobi bá! Csókolom Honorka néni! Besírnék ha ilyet meghallanék az utcán. xDD

2014. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
33%

x"""D Neee, meghaltam. Köszi, ez a röhögőgörcs most jót tett így estére :DDD


NE nevezd így a gyerekedet. Könyörgöm, NE. az ő érdekében.

A Lilien még hagyján, az tetszik, na de a többi...

2014. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es, pont ismerek egy Armand Kevin nevű gyereket :D amúgy szerintem nem rosszak, a Honorka furcsa, de én szeretem a szokatlan neveket :)
2014. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!