Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem akarja elfogadni...

A család nem akarja elfogadni a névválasztásunkat. Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bizarr, sokaknál kiütné a biztosítékot a névválasztásunk, de nem hinném, hogy annyira extrém neveket szándékozunk adni a gyerekünknek, hogy emiatt konfliktusok, "nembeszélekveletek", "sajnáljuk szegény gyereket, hogy ilyen neve lesz", és ehhez hasonló megjegyzések hagyják el a kedves rokonság (szülők, anyós, após, testvérek) száját. Kíváncsi lennék, hogy csak ők fújják fel ennyire a dolgot, vagy szerintetek is merész dolog ilyen nevet adni?


Lány: Lilien, Annaliza, Alinka, Borcsa, Honorka

Fiú: Csobán, Armand, Leó


2014. okt. 1. 15:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
sőt, az én nevem jelentése: gyönyörűséges. hát ha látnátok...:D
2014. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

On: A Lilen nekem is tetszik, én a helyedben, ha lány lesz ezt adnám a kicsinek és a tágabb családdal megegyeznék egy második névben, amit együtt választunk. ha a gyereknek az tetszik azt használja majd. :D Öcsém például István Richárd és a Ricsit használja. :D


Off: Ha már a jelentéseknél tartunk, én Brigitta vagyok. ami az egyik kelta (óír) istennő nevéből lett magyarosítva. Ez azért vicces, mert ír származású vagyok, a hajam is vörös és csak így húsz évvel később találta meg anyukám a neten a jelentését. :D

2014. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

fu, nekem a Csobán kifejezetten tetszik. Mondjuk a helyesírás-ellenőrző aláhúzza mint nem létező szót. :D

Szerintem majd megbékélnek. Ha nekem valaha lesz gyerekem, Somának szeretném nevezni, tesóm azt mondta, nem lesz a keresztapja, anyám meg azt, hogy ő nem lesz a nagyanyja. Mondjuk vicceltek, de én éreztem a rosszallásukat. Majd ha eljutunk odáig, Renátónak is hívhatnám, csak tartanák már a kezükben...:)

Jah, ha lányom lesz, Sárának akarom keresztelni, az se tetszik nekik. Én nem értem, legszebbeket választottam.

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy nyugika, majd megbékélnek, ne törődjetek velük.

Bár a Borcsa tényleg meredek.

2014. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
53-as: szép név a Soma és a Sára is. Nekem tetszik. de hadd kérdezzem már meg, hogy a gyerek apjának nem lesz beleszólása a névválasztásba? Mert annyira egyértleműen kijelentetted ezt.
2014. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

#54

Nyilván lesz. Ezek az én elképzeléseim, majd az apjuk is hozzáfűzi a véleményét.

Azért írtam így a kérdezőnek, mert ő a családot, rokonságot nem érti, azért írtam én is a családomról, nem a gyerek apjáról.

2014. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
Lilien tetszik, Annaliza, Armand elmegy, a többi az nem jön be...
2014. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
A Lilien tetszik, a többi... hát... ne, inkább ne. Kérlek, a gyerek érdekében!
2014. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
mindent csak a borcsát ne. egy életre szóló csúfolódás jegyet adsz a gyereknek vele
2014. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy Csobán nevű kisfiút. Mondjuk már 16 éves. Csobinak becézik, és nem csúfolták soha. Mondjuk mikor először találkoztam vele, és bemutatkozott, rákérdeztem, hogy és mi a rendes neved. :-) Vicces és kínos volt. :-)


Én egyiket se adnám a gyerekemnek, de én azt gondolom ez a ti magánügyetek, hogy mi lesz a neve. Biztos rosszul esik ez a reakció a rokonok részéről, az én kislányom Bianka lett, nekem is rosszul esett volna, ha így reagáltak volna.

2014. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
43%
Ha tényleg csak ezek a nevek tetszenek, akkor ne hagyjátok magatokat, de én személy szerint ha ilyen nevet kaptam volna, elgondolkodtam volna, hogy a szüleim miért akartak velem ennyire kiszúrni.
2014. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!