Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve végeztem a sulival....

2 éve végeztem a sulival. Azóta nem találok munkát. Lassan kiraknak otthonról. Legalább segélyre jogosult vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy nem találok normális munkát, csak alkalmi munkákat, de az max. 5000-10 ezer Ft/hó, és sajnos nem mindig van munka. Már vagy 100-szor voltam állásinterjún, és ennél 10-szer több helyre adtam be jelentkezésem. Általában gyakorlat hiányában utasítottak el, vagy azért mert nem tudok folyékonyan németül beszélni. A munkaügyi központban regisztrálva vagyok mint álláskereső, de eddig semmit nem értem vele.

Anyukám már nagyon ideges, hogy neki kell eltartania, és ez jogos is. Hisz 60 ezer forintot keres, és van még egy testvérem, aki még tanul. Nagyon nehezen élünk meg. Nem kaphatnék valami támogatást az önkormányzattól? Munkaügyi nem ad semmit. Már írtam egy levelet a polgármesteri hiv.-ba, de válaszra sem méltattak. Nem szeretném, ha miattam árvereznék el a lakásunkat, vagy anyukám belebetegedne a helyzetbe. 22 éves lány vagyok, informatikus és kereskedő végzettségekkel.


2010. jan. 22. 14:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Sajnos én pont így vagyok, mint Te. csak én a párommal lakom. Sz-Sz-B. m :(

22/L

2010. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

támogatást szerintem anyukád igényelhet az önkormányzattól, pl lakásfenntartási támogatás

de (és most ne ijedj meg az intézménytől, mert nem harapnak) a családsegítő szolgálat szívesen segít abban, hogy megtaláljátok még a többi igénybe vehető segítséget


munka: én bp-i vagyok de Sopronba jártam fősulira, levelezőn, fontolgattam hogy odaköltözöm albérletbe (jóval olcsóbb mint BP) és Ausztriában keresek (határközeli) melót, így egy uniós fizetésből végképp piti lett volna fizetni az albérletet, holott én 20 szónál nem tudok többet németül, de ez épp jó alkalom lett volna arra, hogy tanuljak, szerintem neked is így kéne tenned, mehettek közös albiba unokatesóddal, attól még dolgozhattok más-más helyen

2010. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Tedd egy kicsit lejjebb a mércét. Nem muszáj pont a szakmádban elhelyezkedni. én középsuliba jártam, plusz utána két évet tanultam. Dolgoztam mint pincérnő, de ma már személyi asszisztens vagyok. A pincérnősködés mellett kerestem a megfelelő munkát. De itt se úgy kezdtem mint személyi asszisztens. Először amolyan kifutó voltam az irodában. Hoztam-vittem a mindenki postáját, és szép lassan haladtam felfelé - és nem "seggnyalással" értem el a mai szintet.
2010. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Az elmúlt két év alatt lehetett volna azt a németet csiszolni,de még mindig nem késő! [link]

Ezt csak úgy találtam.

Egyébként nem írtad mit tanultál,de:ha pl tanárnak,akkor ha nyaranta önkéntesként alapítványnál bevállaltál volna gyermekfelügyeletet,akkor már írhatnád az önéletrajzba a gyakorlatot...

2010. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Bocsi írtad a végzettségedet.

Akkor irány pár alapítvány,informatikusra mindenhol szükség van.Némi önkéntes munka nagyon jó kapcsolatokat eredményezhet!

2010. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm naponta jár Sopronból, Kapuvárról Ausztriába. De szerintem nézd meg a Bezirks Blaetter nevű újság honlapját (az újság mindig tele van hirdetésekkel) vagy valami másik osztrák honlapot, ahol idősek mellé keresnek ápolókat.

Én pl. most is tudnék egy lehetőséget, igaz, öreg nénit kell ápolni, nem egy álommeló, de mint írtad, a szükség nagy úr.:S Átmenetileg ilyen munkával tudnál segíteni magatokon.

A barátnőmnek hangmérnöki diplomája van és mégis öreget ápol kint. Szóval, ez van.

Ha gondolod írj nekem és adok telefonszámot ehhez a munkához, vagy megnézem az újságokat.

És nem kell folyékonyan beszélni németül. Elég, ha megérteted magad.:)

2010. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

szia, én vagyok az au pair-es bejegyző. :)

Godnolom azóta utánanéztél, de mivel kérdezted leírom kicsit pontosabban. Az au pair bentlakásos baby sittert jelent. Családtól függ, hogy mik az elvárások, de általában gyerekfelügyeletet, valamint könnyebb házimunkát takar. A munkáért cserébe jár a szállás, ellátás plusz némi zsebpénz. Általában minden országban max 26 éves korig lehet elvállalni ilyen megbízást. A családok általában tudják, hogy a fiatalok nyelvtanulás céljából vállalják el, úgyhogy perfekt tudást sehol sem várnak el. Én mikor legelőszőr mentem egy kukkot sem beszéltem angolul.

Persze vállalhatsz idősgondozást is, esetleg rendes fizetsésért is, de mindenképp számolj utána, hogy az adott országban mibe kerül a megélhetés. Már ha az adott országban szeretnél élni. Én amúgy a bentlakást javasolnám elsőre, mert ez biztonságot ad, mégiscsak egy idegen világba mész és idővel, ha már határozottabb leszel még mindig eldöntheted, hogy pontosan mit és hogy is szeretnél.

Párokat is szoktak keresni, de ez sokkal ritkább és szerintem nem érdemes erre várni. Esetleg próbáljatok meg mind a ketten ugyanabba a városba keresni munkát az unokatesóddal. Így ha nem is laktok majd együtt, közel lesztek egymáshoz. De különben nem kell félned... nem para .

2010. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én fél éve vagyok munkanélkülin,az önkormányzat csak egyszeri segélyt ad,amit 2 havonta lehet igényelni ez 5 ezer ft! :S Többe kerül az utazás,meg a papírmunka mint maga a segély,de ez lényegtelen. A munkaügyi meg csak akkor ad segélyt,ha volt már munkaviszonyod. Ez van... Sok sikert neked,hátha találsz valamit! 21/L
2010. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
47%
Menj el a munkaügyibe, van olyan lehetőség, hogy tanulsz egy szakmát. Elmész egy pár hónapos tanfolyamra és kapni fogod a minimálbért + 90% utiköltségtérítést (ha busszal járnál a tanfolyamra). Én is voltam ilyenen. Lesz egy plusz szakmád is, és pár hónapig pénzed is. Csak mindennap be kell járni, nincs lógás! Ez csak 1 ötlet, lehet hogy valamiért te ezt nem tudod igényelni (pl. ha már egyszer igénybevetted), de ha igen, akkor próbáld meg! Sok sikert!
2010. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
17:16-os vagyok. Ez a tanfolyamos dolog nem lenne rossz ötlet,de van ezzel egy kis probléma. Én pl. novemberben jelentkeztem egy ilyenre,január elején ki is küldték a papírt,hogy menjünk be a tesztírásra. Majd ott közölte a nő,hogy változott a program,az ilyen tanfolyamokat csak azok tehetik le most,akinek 2008. szeptembere után szűnt meg a munkahelye a válság miatt. Mindenhol őket veszik most előre,ez van. Több helyen is utána érdeklődtem,azt mondták,hogy egy jó hónap múlva érdeklődjünk,hátha tudnak valamit mondani. :S Ha lenne pénze egy pályakezdő munkanélkülinek,akkor biztos nem ülne otthon,hanem letenne egy másik helyen egy hasonló tanfolyamot. De mivel nincsen és segély sem jár,így kénytelen várni és továbbra is munkát keresni kevés sikerrel. :( 21/L
2010. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!