Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve végeztem a sulival....

2 éve végeztem a sulival. Azóta nem találok munkát. Lassan kiraknak otthonról. Legalább segélyre jogosult vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy nem találok normális munkát, csak alkalmi munkákat, de az max. 5000-10 ezer Ft/hó, és sajnos nem mindig van munka. Már vagy 100-szor voltam állásinterjún, és ennél 10-szer több helyre adtam be jelentkezésem. Általában gyakorlat hiányában utasítottak el, vagy azért mert nem tudok folyékonyan németül beszélni. A munkaügyi központban regisztrálva vagyok mint álláskereső, de eddig semmit nem értem vele.

Anyukám már nagyon ideges, hogy neki kell eltartania, és ez jogos is. Hisz 60 ezer forintot keres, és van még egy testvérem, aki még tanul. Nagyon nehezen élünk meg. Nem kaphatnék valami támogatást az önkormányzattól? Munkaügyi nem ad semmit. Már írtam egy levelet a polgármesteri hiv.-ba, de válaszra sem méltattak. Nem szeretném, ha miattam árvereznék el a lakásunkat, vagy anyukám belebetegedne a helyzetbe. 22 éves lány vagyok, informatikus és kereskedő végzettségekkel.


2010. jan. 22. 14:08
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ez az au pair pontosan mit takar? Nem is hallottam még róla. Kifejtenéd nekem egy kicsit?

Köszönöm.

2010. jan. 22. 14:25
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem ez a bébiszitterkedés , gyerekfelügyelet lesz .
2010. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
igen köszönöm. már olvasok utána. :)
2010. jan. 22. 14:30
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő vagyok, de tulajdonképpen a bébiszitterkedést jelenti. Különben tényleg jó lehetőség. A barátnőm Írországban volt. Talán Ausztria lenne a legjobb, ott idősek gondozását is vállalhatod, ami bevásárlást, főzést stb. jelent. Javasoltam volna a hosszteszkedést, mert ismerek olyat, aki csak ebből él, és saját lakásban lakik, de ő Pesten él.

Különben egy cipőben járunk, és én is 22 vagyok. Érettségim van csak, de én még lószart is lapátoltam, hogy legyen fizum. Sajnos nem nagyon lehet elhelyezkedni már a tanult szakmában. Az agrármérnők haverom is csak kertet ás.

Egyéb: Állandóan nézem az Expressz weboldalát, és egy héten belül teljesen felborult az "egyensúly". Hétfőn még az állásajánlatok voltak nagyobb számban, tegnap viszont már sokkal több volt az álláskereső. Borzasztó a helyzet.:(

Sok sikert neked!:)

2010. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor nem is olyan rossz helyzeted, kisanyám!

ha tudsz némiképp németül, akkor mehetsz ki ausztriába a mammerekhez házvetőnőnek.

barátnőm anyuja is ezt nyomja, 700eurós fizuért, és kb annyi a dolga, h vigyázzon a nénire, meg főzzön neki, meg takarítson.

szóval amíg nincs jobb, addig nézz utána ennek.

2010. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
100%
mennyél be az önkormányzathoz mert kell h neked is járjon pénz.mert az irásod szerint nem éri el az egy főre jutó jövedelmetek a megállapítottat.igaz csak olyan 20ezer.de jobb a semminél.meg szoktak lenni önkormányzatoknál munkák,és ha szerencséd van behívnak.az meg 60 ezer környékén mozgolódik.legalábbis itt nálunk.
2010. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Milyen típusú munkákra jelentkezel? Mennyi szokott lenni a bérigényed? Mit szoktak mondani, ha esetleg indokolják, h miért nem te kellettél? A németen kívül van még valami?


Valahol kell lennie problémának, vagy a nem megfelelő állásokat válogatod le, vagy valami probléma van a személyes állásinterjún. Ott hogy szoktál viselkedni, milyen ruhában mész stb?

2010. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Arra is gondoltam, nem tudom mennyire megvalósítható, hogy van egy fiú unokatestvérem aki szakács, és ő is állást keres. Nagyon jó kapcsolatban vagyunk, szerintetek az lehetséges, hogy ketten menjünk egy családhoz? vagy ilyeneket nem vállalnak be? csak mert egyedül félnék kimenni, bár a szükség nagy úr.
2010. jan. 22. 14:35
 19/30 anonim ***** válasza:
igazából én is kíváncsi lennék rá, hogy milyen munkákat pályáztál meg mennyit kértél, mi történt stb.. elmesélhetnél 1-2 interjút.
2010. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy évnél régebb óta vagy regisztrált munkanélküli, akkor jogosult vagy az önkormányzatnál igényelni rendelkezésre állási támogatást, ami havi 28500 ft. Én is most igényeltem meg, igaz, én kaptam kemény 3 hónapig havi 30000 segélyt, de lejárt, mert nem volt egy év munkaviszonyom. Ha érettségizett vagy, és megadják ezt a RÁT-ot, bármilyen érettségihez kötött munkára behívhatnak. Én pl. portás leszek a polgármesteri hivatalban.
2010. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!