Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van egy fiatal...

Mennyi esélye van egy fiatal házaspárnak manapság, hogy még nyugdíjaskoruk előtt saját lakásuk legyen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az összes létező állami támogatást elvették. A gyerekek után járó támogatásokat megnyírbálták. Az átlagkeresetek töredékükre estek, az elmúlt egy évben tömegesek voltak az elbocsátások, akinek még van állása, az sem kap még infláció-követő emelést sem. A cafeteriát megadóztatták, a hitelek törlesztőrészletei az egekbe szöktek, és nem látni még a válság végét... Állandóan csak azt hangoztatják, hogy "már csak egy kicsit kell összehúzni magunkat, tényleg csak egy kicsit, már csak pár évig fogjuk a tizedét keresni a nyugati béreknek azonos árszínvonal mellett"...


Fiatal, huszonéveikben járó házaspár vagyunk, diplomával, mindketten minimálbér alatt keresünk (és még tegyük össze a két kicsi kezünket, hogy egyáltalán van munkánk, és bejelentett, ha csak négy órára is).


Szülőknél lakunk, az elköltözés minden reménye nélkül. Próbálkoztunk már külföldön is, de a válságra hivatkozva mindenhonnan elhajtottak minket (azzal takarózva, hogy még az illető ország állampolgárait is leépítik, nemhogy még külföldieknek adjanak munkát). A spórolt pénzünket elvitte a négyhavi külföldön való bohóckodás.


Itthon diákhitelt kell törleszteni, a kamatai annak is az egekben szárnyalnak (pedig forintalapú, ugyebár).


Saját lakásra, autóra, gyerekre gondolni sem merünk. Hitelre szintén gondolni sem merünk, egyrészt a bankok ilyen fizetés mellett szóba sem állnak velünk, másrészt kb. két hóanpig tudnánk fizetni a törlesztőt. Éppen elég a diákhitelt törleszteni...


Az egyetlen lehetőség a saját lakásra, hogy megörököljük a szülőkét (de mégis, ugyan ki akarja a saját szülőjét holtan látni?), majd húsz-harminc év múlva, mikorra mi is negyvenes-ötvenes éveinkben fogunk járni. Vállaljunk gyereket a semmire, a szülők lakásába, ahol még a nagyszülők is ott laknak?


Egyszóval arra várom a válaszokat, hogy a mai embertelen világban mégis hogy boldogulhat két fiatal ember, ha a szülei nem tehetősek, és nem tudnak a fenekük alá lakást, autót, iletve a kapcsolatok révén jó állást adni?


2010. jan. 26. 18:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai világban semmi esély. Legalábbis nálunk.

Én itthon vagyok gyeden a gyerekkel, a párom dolgozik, van egy bt-nk, amit ha tisztességesen vezet az ember, akkor nem sok haszon van rajta. Sajnos.

Már van olyan ismerősünk, aki fele annyi munkával, százezreket keres, mi meg örülünk, ha kifizetjük a járulékokat, meg mindent.

Sajnos ez van. Tényleg tisztességtelennek kell lenni, és mindenkit eltaposni, hogy jusson előrébb az ember.

Lehet azért vagyunk még mindig lent.:)

2010. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
48%

Mi nem vagyunk tisztességtelenek, teljesen "fehéren" dolgozunk mindketten.

Előtted író voltam.

2010. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

mondjátok már meg, hogy mi az az egyetemi szak, amnek az elvégzésével ilyen jól lehet keresni?! (százezreket, vagy legalább 200ezret).

esküszöm, arra fogom orientálni a ygerekemet, mert a mi egyetemi diplománk a férjemmel egy kalap sz.rt nem ér...

2010. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus szak.
2010. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Szia, en a helyedben Franciaorszagba mennek, es kint tolmacskodnek. Ha francia-orosz diplomad van, akkor miert hagyod elveszni? Ha Magyarorszagon nem boldogulsz, miert nem mesz mashova? Miert nevezed "bohockodasnak" a 4 honapi kulfoldi kintletet? En evekig dolgoztam kulfoldon, nagyon de nagyon sporoltam, de meglett az eredmenye, mert vettem egy lakast egy nagyvarosban. Most alberloknek van kiadva.

Ma is kulfoldon elek, mert otthon nem tudtam mar dolgozni a kulfoldi jo fizetes utan a kevesert.

En a helyedben mindenkepp kimennek a parommal egyutt orokre is akar. De ha nem orokre, akkor par evre amig a lakasunk arat meg nem keressuk. Otthon varhatsz te a jobb sorsra, a jobb eletre, en nem hiszem, hogy eljon.

Szerintem legyel talpraesettebb es ne akarjal megint valamit elkezdeni tanulni! Egy ilyen kituno diplomaval, mint a tied nem hiszem el, hogy ne tudnad tobbre vinni!

Legyel talpraesett, es probalj megelni a jeg hatan is!

Ha egy ilyen jo diplomaval nem jutsz egyrol a kettore, akkor miert gondolod, hogy egy OKJ-s papirral tobbre viszed majd? Ne viccelj mar! Amitek van, abbol hozzatok ki a legtobbet.

2010. jan. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök.
2010. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!