Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van egy fiatal...

Mennyi esélye van egy fiatal házaspárnak manapság, hogy még nyugdíjaskoruk előtt saját lakásuk legyen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az összes létező állami támogatást elvették. A gyerekek után járó támogatásokat megnyírbálták. Az átlagkeresetek töredékükre estek, az elmúlt egy évben tömegesek voltak az elbocsátások, akinek még van állása, az sem kap még infláció-követő emelést sem. A cafeteriát megadóztatták, a hitelek törlesztőrészletei az egekbe szöktek, és nem látni még a válság végét... Állandóan csak azt hangoztatják, hogy "már csak egy kicsit kell összehúzni magunkat, tényleg csak egy kicsit, már csak pár évig fogjuk a tizedét keresni a nyugati béreknek azonos árszínvonal mellett"...


Fiatal, huszonéveikben járó házaspár vagyunk, diplomával, mindketten minimálbér alatt keresünk (és még tegyük össze a két kicsi kezünket, hogy egyáltalán van munkánk, és bejelentett, ha csak négy órára is).


Szülőknél lakunk, az elköltözés minden reménye nélkül. Próbálkoztunk már külföldön is, de a válságra hivatkozva mindenhonnan elhajtottak minket (azzal takarózva, hogy még az illető ország állampolgárait is leépítik, nemhogy még külföldieknek adjanak munkát). A spórolt pénzünket elvitte a négyhavi külföldön való bohóckodás.


Itthon diákhitelt kell törleszteni, a kamatai annak is az egekben szárnyalnak (pedig forintalapú, ugyebár).


Saját lakásra, autóra, gyerekre gondolni sem merünk. Hitelre szintén gondolni sem merünk, egyrészt a bankok ilyen fizetés mellett szóba sem állnak velünk, másrészt kb. két hóanpig tudnánk fizetni a törlesztőt. Éppen elég a diákhitelt törleszteni...


Az egyetlen lehetőség a saját lakásra, hogy megörököljük a szülőkét (de mégis, ugyan ki akarja a saját szülőjét holtan látni?), majd húsz-harminc év múlva, mikorra mi is negyvenes-ötvenes éveinkben fogunk járni. Vállaljunk gyereket a semmire, a szülők lakásába, ahol még a nagyszülők is ott laknak?


Egyszóval arra várom a válaszokat, hogy a mai embertelen világban mégis hogy boldogulhat két fiatal ember, ha a szülei nem tehetősek, és nem tudnak a fenekük alá lakást, autót, iletve a kapcsolatok révén jó állást adni?


2010. jan. 26. 18:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
19:34 teljesen igazad van, mindenkin át kell gázolni, mindenhol meg kell találni a kiskapukat ahoz, hogy boldogulni tudj!
2010. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
53%

Én kezdő tanár vagyok. Az én fizetésem eddig még egyszer sem érte el a 100.000 Ft-ot. Felteszem a kérdést: Érdemes volt tanulni azért hogy Magyarországon dolgozhassak? Szüleimmel élek, lakásra esélyem sincs, de hobbim az autózás hát venni akartam nem túl rég egy kocsit elfogadható áron, kinéztem még tavaly nyáron, megvolt a pénz stb. Megvettem? NEM! Mert ha megvettem volna idén vagyonos embernek számítanék és be kellene vallanom, és a kocsi egy éves adója egy havi fizetésem lenne. Csakhogy ne gondoljatok nagy valamire egy 10 éves Renault Laguna lett volna... a nonszensz az egészben az, hogy 17 milláért lehet venni kocsit amiért nem kell vagyonadót fizetni... szóval ez valami elképesztő. Sok mocsadék szar szemétláda ott fent a parlamentben csak a zsebét tömi.

Tervezem, hogy külföldre megyek dolgozni és itt rohadjon meg ez a kis mocskos tetves ország a görény politikusaival együtt.

Ezt javaslom mindenkinek akinek még nincs családja, hagyjuk el emberek ezt a süllyedő hajót! Aki meg igazi hazafi és nem így látja az meg fulladjon bele az adósságtengerébe...

2010. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű ami ebbe az országba megy!!! :'(((
2010. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
9%

19:42

amit az országra mondtál az javaészt csak a fejére meg a farkára igaz.. Nem szeretem ha valaki így nyilatkozik hazánkról mint te de nem haragszok érte mert igazad van.

2010. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
100%

19:42-es vagyok


Hát igen, szerintem is igazam van :), bár biztos nem adnék igazat az írásomnak ha keresnék mondjuk havi szinten 7-800-at vagy 1 millát. Akkor azzal az idióta szöveggel jönnék amivel a gazdagok, hogy ne törődjetek semmivel csak az egészség az ami számít stb.

2010. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

én vagyok, aki kérdezte, mennyit kerestek.

hát így tényleg gáz, így nem kaptok hitelt:(((

ketten 60ezer? egyetemi végzettséggel, szomorú és dühítő.

nekünk szerencsénk van a férjemmel, ami a lakást illetI: anyósom vette meg a 3/4-ő állta, a többi hitel.

mi is egyetemi végzettségűek vagyunk, szánalmas fzetéssel, férjem tanár, havi kb. 100 000 Ft-ot keres, én az ország egyik legnagyobb cégénél dolgoztam, kevés fizetésért, most gyed-en vagyok.

mi is fizetjük a diákhitelt, lakáshitelt, nagyon magas a rezsi, így a fizetésből marad kb. 30 000 Ftunk, hármunkra.

de nem panaszkodom, mert a saját lakásunban élünk.

2010. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás, ha veszitek a sátorfátokat és kimentek külföldre dolgozni. Még akkor is megéri, ha "rangon auli" munkát végeztek, mert ott legalább azt is megfizetik. Ott összehozhattok egy lakásra valót néhány év alatt. Az unokahugom tiz évvel ezelőtt másfél évig volt ápolónő Németországban. Négymillió ft-tal jött haza. Akkoriban ezért vett egy másfél szobás lakást és berendezte.
2010. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
51%

Ha nincsenek tehetős szüleid, vagyonos családod, hátszeled, akkor csak egy óriási szerencsében bízhatsz. Abban, hogy hirtelen találtok sokkal jobban fizető állást.

Az esélyeitek a nullához konvergálnak. Ahogy millió fiatalé is. Ezt a világot éljük, bele kell törődni. Külfölddel kapcsolatban is igazad van, őket is megcsapta a válság szele, onnan is inkább hazafelé hajtják a bevándorlókat.

Tény és való, nagy hiba volt tanulnotok, egy jó szakmával többre vinnétek, de hát most már mindegy. Legalább van bejelentett munkahelyed.

2010. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%
Nem bántásból, de mégis milyen diplomátok van a férjeddel? Mi szintén diplomásak vagyunk és lakáshitelt törlesztünk, diákhitelt és még sok minden mást is és még az összes kiadásunk kifizetése után is marad 200ezer forintunk minden hónapban. Pedig mi se kaptunk semmit a szülőktől, maximum lelkiekben álltak mögöttünk, de anyagilag semmit nem tudtak segíteni. 24-26 évesek vagyunk.
2010. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
17%

Én se tudom elképzelni, milyen színű diploma lehet az, amivel csak 4 órás állást kaptok mindketten. Erre jó a "legyen mindenkinek diplomája" hozzáállás, gratulálok hozzá utólag is az illetékeseknek. Most van mindnkinek diplomája. Aztán pont kitörölheti vele, pláne, ha nevenincs iskolában szerezte...


Mi diplomások vagyunk (rendes, igazi) mindketten, alkalmazottként dolgozunk, napi 8 órát, keresünk nettó 4-600.000 Ft-ot mindketten (na jó, én most gyed-en vagyok...), van saját, új házunk és 3 gyerekünk, autónk.

Hitel minimális (számunkra). Készpénzünk is van bőven, milliók. 36 évesen, tehát tizenegy-két éves munka után.


Úgyhogy így lehet boldogulni ma két fiatalnak, akinek nem tettek a segge alá lakást, jó állást.

Tanultunk, megfelelő szakmát és abban jól dolgozunk.


Ne másokat gyűlölj, mert neki jobb nálad, azt nézd, hogyan lehetne neked is jobb...


Most olvastam a HVG felvételiről szóló cikkét, ma mindenki kommunikációt akar tanulni, azt nem tudom, hol a csudában fognak vele elhelyezkedni... Ennyi bölcsészt se tudom, hogy ki vesz fel bárhová is, amit ma ontanak magukból a sulik. Mennyit lehet azzal keresni egyáltalán??? Villamosmérnöknek 2-esekkel felvesznek, mert az ma már derogál (?!). Akkor miről beszélgetünk???

2010. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!