Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ! Ha AZ apa nem ismerte el...

Beata kinga kérdése:

! Ha AZ apa nem ismerte el gyermeket a születése után se még 1 év után se akkor késöbb tehet valamit a piciért?

Figyelt kérdés
Van házas társam ö elismerte de most a valodi spa megjelent azzal hogy ö elakarja ismerni Dns-tesztet akar csináltatni!!! Attol mert a Dns teszt elismeri hogy ö AZ spa attól függetlenül a pici nálunk marad ugye???hozzá tenném hogy bünetett elöitéletü a valodi apuka
2014. nov. 4. 09:43
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
A gyámhivatal által lett rendezve a kislany csaladi allapota
2014. nov. 4. 10:07
 12/34 anonim ***** válasza:
90%
Akkornyi. Ne csinalhat emmit, nincs joga semmihez.
2014. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Akkor jó
2014. nov. 4. 10:08
 14/34 anonim ***** válasza:

#6, persze, kérni kérheti, én is kérhetem az Eiffel-tornyot... csak hát nem indíthat pert, annak hiányában meg senki sem fogja kötelezni a gyereket a DNS-tesztre...


4:109. § [Az apasági vélelem megtámadására jogosultak]


(1) Az apaság vélelmének megtámadására a vélelmezett apa, az anya, a gyermek, a gyermek halála után leszármazója jogosult.


(2) Az apaság vélelmét azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tették meg, csak a vélelmezett apa támadhatja meg.


(3) Az anya a gyámhatóság jóváhagyásával, kiskorú gyermekével együttesen indíthat pert.


(4) Az anya volt férje akkor jogosult az apaság vélelmének megtámadására, ha a vélelem alapján az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek a megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni.


(5) Azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot jogszabály megkerülése céljából tették, az ügyész és a gyámhatóság jogosult az apai elismerő nyilatkozat megtámadására.


[link]

A biológiai apa NINCS a sorban!

2014. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Illetve Kérdező, a (4) pont szerint akkor indíthat pert, ha a fogantatás valószínű időpontjában házasságban éltetek egymással... de ezt a kérdésből nem valószínűsítem... akkor ugyanis eleve rá anyakönyvezték volna...
2014. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Amikor szültem nem volt velem !!! Azért kapta AZ en nevemet!!!a ferjem nevet a házasság kötés elött kapta csak utana hazasodtunk összr
2014. nov. 4. 10:16
 17/34 anonim ***** válasza:
Kérdező a név senkit se érdekel, a kérdés annyi, hogy a gyerek biológiai apjával HÁZASOK voltatok-e a szólést megelőző 9 hónap alatt, vagy nem????
2014. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok de még bejegyzett életársi kapcsolatban sem voltunk !!!!!! Így MIT tud lépni??? Vagy én MIT tudnák lépni ellene??
2014. nov. 4. 10:26
 19/34 anonim ***** válasza:
81%
OK, ennyi, akkor törvény szerint nem indíthat pert. És így ti sem tudtok lépni ellene, mert nincs mi ellen, a bíróság fogja egy "kérésének nincs jogi alapja" peren kívüli végzéssel elhajtani:)
2014. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Semmit nemmtud lepni es nektek sem kell semmit. Max ha zaklat, feljelentest teszel ellene a rendorsegen. Semmilyen joga nincs es enmis lesz.
2014. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!