Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ! Ha AZ apa nem ismerte el...

Beata kinga kérdése:

! Ha AZ apa nem ismerte el gyermeket a születése után se még 1 év után se akkor késöbb tehet valamit a piciért?

Figyelt kérdés
Van házas társam ö elismerte de most a valodi spa megjelent azzal hogy ö elakarja ismerni Dns-tesztet akar csináltatni!!! Attol mert a Dns teszt elismeri hogy ö AZ spa attól függetlenül a pici nálunk marad ugye???hozzá tenném hogy bünetett elöitéletü a valodi apuka
2014. nov. 4. 09:43
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Kösziii szépen most megnyugodtam
2014. nov. 4. 10:42
 22/34 anonim ***** válasza:
Teljesen megnyugodhatsz, a világon semmit nem tehet. Ír egy kérvényt a bíróságra, ott meg majd jól kiröhögik.
2014. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kíváncsiskodom, de miért most? Miért most akar hirtelen apuka lenni? Mivel indokolja?
2014. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy még maga se tudja !!!!ő most azon kapta fel a vízét hogy megeskűdtünk es a kislány azbö nevet kapta nem petig a valódi igazi apjáét!!!
2014. nov. 4. 14:52
 25/34 anonim ***** válasza:

ilyenkor a biologiai apa már semit se tehet még dns tesztet se kérhet, itt egyedül te kérhetsz dns tesztet de így se kapná meg nyilván de lenne láthatása,

a gyerek nincs x évre eltéve befötben míg apuka rájön hogy gondoskodni kéne róla

2014. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Én is igy gondoltam
2014. nov. 5. 07:34
 27/34 anonim ***** válasza:

Csak nehogy később tőle tudja meg a gyerek, hogy ő az apja.

Volt már erre precedens a családomban. Négy éves volt unokatesóm mire az apjának eszébe jutott, hogy csinált anno egy gyereket.

Addigra már örökbefogadta az anyja új párja.

10éves volt mikor apuci közölte vele az utcán. Persze összehazudott neki mindent.

Jó sokáig járhatott a gyerek pszihológushoz.

2014. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
27. Igen, ezek a dolgok nem szoktak egy életen át titokban maradni. Ami meg a másik, minden embernek, ennek a gyereknek is joga van tudni ki a vér szerinti apja. Valaki szúrt is be linket, talán értelmezni kellene! Hiába rendezett jogilag a gyerek ügye, az apja kérhet vizsgálatot, ha ő azt gondolja övé a gyerek. Ha bebizonyosodik az igaza, az pedig jogi procedúrát von maga után. De úgy látom ezt itt nem érti senki. Itt nem csak az apai jogok vitatása áll fenn, hanem a gyereknek is vannak jogai. A törvényben pedig szerepel, hogy az elismerő nyilatkozat tételéért, annak hamisságáért, félrevezetésért felelősségre lehet vonni a jog szerinti apát, aki a gyereket magáénak elismerte.
2014. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Hiába rendezett jogilag a gyerek ügye, az apja kérhet vizsgálatot, ha ő azt gondolja övé a gyerek. Ha bebizonyosodik az igaza, az pedig jogi procedúrát von maga után. De úgy látom ezt itt nem érti senki." - persze, mert NEM ÍGY VAN. A #14-ben ott a hatályos törvény idézete - a GYK szokásos agybaj szerint pontozgatva.

Csak akkor kérhetne, ha a valószínűsíthető fogantatási időben HÁZASSÁGBAN állt volna a kérdezővel, ezt rágtuk körbe.

"(4) Az anya volt férje akkor jogosult az apaság vélelmének megtámadására, ha a vélelem alapján az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek a megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni."

Vágod? Az anya volt FÉRJE akkor...

2014. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Értem én !de nem voltunk házasságban!!persze a gyerek tudni fogja hogy ki az Apja !de azt is tudni fogja mi volt az oka hogy nem ismerte el elöször!!!ez nem számit hogy hol volt 1 éven keresztül???meg hogy ha ő az Apja akkor miert hagyta el egy masik lany miatt a családot !hozzatenem 6 gyereke van egyröl sem gondoskodik egyiket se ismerte el akkor kérdé én most miert akarja???"
2014. nov. 5. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!