Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós tini vagyok,...

Depressziós tini vagyok, gyógyszert szedek, de úgy érzem, segítene, ha lenne mellettem egy társ. Egy kiskutyust szeretnék, de anya nem akar belemenni, hogy tudnám rávenni, hogy elhiggye, tényleg szükségem van rá?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs sok pénzünk kutyusra, de találtam olyat az interneten, amilyet szeretnék, 20E FT... Lehet hogy sok, de nagyon szeretném!! Úgy érzem segítene nekem ha mellettem lenne, neki mindig elmondhatnám mi bánt, és nem szólna vissza sem. :)) Hogy tudnám anyut kicsit megpuhítani??
2010. jan. 27. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

20ezerért nem kapsz normális kutyát. Annyiért a szaporítók árulják. Ráadásul ilyen fajta, legalább 100-200 ezer Ft. A szaporítós az olyan hogy nem figyeli a kutyákat, csak pénzt akar belőlük csinálni, ezért minnél olcsóbban tartja őket, nem ritkán szenvednek, kb kutyagyár. Nincsenek szűréseik, nem tudják mit örökítenek. Stb... Ez a fajta kutya egyébként is ritka és érzékeny fajta!

Fajtamentőknél nem kell fizetni a kutyákért! Legfeljebb jelképes adományt. Ne hagyd becsapni magad!

Száz meg száz kistermetű kutya várja a gazdit a menhelyen! Egészségesek és változatosak. Ne támogasd a szaporítókat... Mert nagyon sok pénzt ráfizethetsz ha kapsz egy beteges kutyát!

Azon kívül gondold meg jól! Egy kutyát minden nap sétáltatni kell, nincs olyan hogy nem akarsz épp kimenni, vagy beteg vagy, mást akarsz csinálni! Nevelni kell, tisztába kell lenni a dolgokkal, egy ilyen kicsi kutyát könnyű elkényeztetni ami aztán neked sem és neki sem jó! Kujtyaként kell kezelni, nem egy ágyban aludni vele meg egy tányérból etetni...

Ha tényleg akarsz egy kutyát akkor előszöris kezd el olvasgatni róluk, szerintem a szülinapodif eléggé fel tudnál készülni. Sok mindent kell róluk ám tudni. És menj el anyukáddal menhelyre, azért nem kell fizetni esetleg próbáld ki milyen önkéntesnek lenni. Ha ezek után bevállalod akkor anyukád is könnyebb lesz meggyőzni!

2010. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Sztem igaza van az előttem szólónak!

Ha besétálsz egy menhelyre, NEM TUDOD MEGÁLLNI, h el ne vigyél egy kis dögöt. ;P Annyira édesek, mikor rád néznek azokkal a szomorú szemeikkel... :$

nem lehet őket ptthagyni...

2010. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

szerintem is segitene neked a kiskutya, azt is el tudom képzelni hogy az emberekkel is jobban megtanulnál beszélni ha sétáltatás közben szóba keveredsz valakivel.


Szerintem a fö kérdés hogy Anyád mért nem engedi? Ha a pénz miatt akkor tényleg jó ötlet lenne a menhely, azzal biztos hogy nem támogatsz tisztességtelen tenyésztöket, és sok kutyus vár ott.


Persze azt nem szabad elfelejtened hogy egy kutya sok munka, azt nem hagyhatod egy év mulva egyedül ha nincs már kedved rá. Ha viszont komolyan gondolod és tudod mit jelent akkor remélem sikerül!

2010. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Ez aranyos így őneki is jobb helye lesz és te is jobban érzed magad. De egy kutya nagy felelősség, azzal is legyél tisztába. :)
2010. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gonosz vagyok,de ne vegyél kutyát. 15 vagy, egy kutya pedig elél 10 évig, ha kistermetű akkor meg bőven tovább.( a miénk 18 volt!!) Mi lesz, ha egyetemre mész? külföldre, lakásba költözöl, dolgozol és lesz rá napi 1 órád? Ne haragudj, de ez felelőtlenség volna. Nem vállalhatsz fel ennyi idősen ilyesmit, szerintem. Én inkább egy görényt ajánlanék. Egyszerűen azért, mert nagyon értelmes és tud társ lenni, de rövidebb életű és könnyebb magaddal vinni, gondozni ilyesmik. (egyébként görényt is tudsz ingyen örökbefogadni)

És kutyával szemben még egy: még egy dolog, hogy eteted, de az állatorvos elég drága. fajtatiszta kutyák meg tele vannak fajtabetegségekkel, költséges műtétek... Sajnállak, tényleg, de nem biztos, hogy jól járnál egy kutyával.

2010. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

itt fajta szerint kereshetsz menhelyi kutyákra:

[link]


mindeféle adatuk van a szobatisztaságtól a jelleméig, kora, neme...stb.

2010. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Már elnézsét kedves utolsó, de csak a rossz helyről vett, túlságosan divatos kutyák vannak tele betegségekkel.

A te írásod szerint akkor senkinek nem szabad hogy lgyen kutyája! Mert felnőtt korában is elköltözhet, megváltozhat a munkaideje, szülhet gyereket, lebetegedhet! Akkor kinek lehet kutyája? És attól még vannak felelős, jó gazdák!

Én 10 éves koromban kaptam a kutyámat! Amikor felvételiztem egy jó hírű gimnáziumba, akkor már kettő volt, illetve egy egész alom akiket világra segítettem, és nevelgettem amíg el nem vitték őket gazdik és nekem maradt egy! Most amikor érettségizni fogok, már 3 kutyám van! Az egyikkel azért van baj, mert öreg, a másikkal azért fiatal! De ez nem érdekel! Arról már ne is beszéljek hogy halálosan irigy vagyok a kutyáimre tehát senki nem nyúlhat hozzájuk, tehát mindent egyedül csináltam velük. Nagyon fogok hajtani hogy felvegyenek pesti egyetemre, mivel az közel van én pedig nem hagyhatom itt a kutyáimat, pedig vidékre sokkal könnyebben felvennének! Sosem lesz olyan munkám ami mellett nem tudok velük lenni, inkább akkor kevesebbet eszünk, sosem költözöm oda ahova nem vihetewm őket, sőt még a párom is kirúgnám ha azt mondaná hogy a kutyáim nélkül kellek! Ilyen egy igazi kutyás. Rengeteg komoly kutyás van a világon, sok gyerek és mindegyik meg tudja oldani! És nem neház azzá válni csak akarni kell. Áldozatot mindenért kell hozni, én a kutyákért hozok, más meg másért!

2010. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti.
2010. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
tudom nehéz lebeszélni arról a kutyusról,de van annyi aranyos,szeretetre vágyó elhagyott kutya akik csak egy szerető gazdit szeretnének és a napi minimum ételadagot...:( erre gondolj:( egyébként ha társnak kellene akkor meg főként az ilyen kutyusokat ajánlom,mert annyire meg tudja hálálni azt hogy befogadtad hogy elsem tudod képzelni!!ráadásul még pénzbe sem kerül!!hidd el nem hülyéskedek,nagyon hálás tud lenni!!!Főleg ha tényleg foglalkozol vele:) sétáltatod,rendesen adsz neki mindennap enni és játszol vele:)
2010. jan. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!