Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Elfogadnátok ha a 24...

Szülők! Elfogadnátok ha a 24 éves lanyotoknak 37 éves barátja lenne?

Figyelt kérdés
éves barátja van? A fiú egyébként végképp nem néz ki annyinak, így amikor megismerkedtek a lánnyal, a lány nem tudta hány éves...miután megtudta a korát, tidta hogy nem kellene belemennie, de akkor már késő volt, egymásba szerettek...már több mint egy éve együtt vannak, kezdetben titkolták a kapcsolatot a szülők elöl, de észrevehetően boldogok...ti mint szülők ezt elfogadnátok?
2014. nov. 23. 23:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a kor számít. Valaki lehet 37 éves és külsőre meg kinéz 25-nek. Ezek csak számok szerintem
2014. nov. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Külsőleg kb 28-nak néz ki a srác...
2014. nov. 24. 00:14
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Most itt csak én nem értem hogy hol a nagy probléma? A lányod 24 éves, bőven felnőtt ember, kialakult személyiséggel, tudja mit akar, illetve kit akar. A férfi 13 évvel idősebb nála, ez most tényleg akkor nagy húde-hajde? Nem 43 évvel idősebb, csak 13-mal, ami ebben a korban már egyáltalán nem olyan sok. Az én párom szintén 13 évvel idősebb nálam, de soha meg se fordult a fejemben hogy ez kicsit is probléma lehet, és a családoméban sem szerencsére. Ne legyél már ennyire maradi és szűk látókörű! Miért gondolod hogy a lányodat csak egy vele egykorú fiú teheti boldoggá? A szerelem nem így működik...
2014. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%
Szóval te vagy a lány, kedves kérdező, és félsz elmondani a szüleidnek, hogy a választottad 37 éves. A szüleidnek gyakorlatilag semmi köze hozzá, hogy kivel élsz, találkozol, fexel le. Persze ha még ők tartanak el, akkor nyilván bele akarnak szólni. Felnőtt vagy, te választasz, és ezt nekik tiszteletben kellene tartani. Ha biztosnak érzed a választásodat ( legalábbis még egy kis időre) akkor simán mutasd be a szüleidnek. Mit kell ezen ennyit kattogni? A bemutatás különben sem úgy zajlik: "Bemutatom Józsit, aki 37 éves."
2014. nov. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
20%

Hölgyeim!!

Nagyon sok pozitiv hozzáállású kommentwket olvastam aminek nagyon örülök. Igaz, hogy a kommentelők nagyrésze is nagyobb korkülönbséggel rendelkezik a kapcsolatában mint az kiderűl a sorok közt .

Egy valami két-három kommentben is szemet szúrt. Mi az, hogy ha 37 de csak 28-nak látszik akkor elfogadott a dolog? Vagy valami hasonlót olvastam.

Én 45 vagyok tavaly elött összejöttem életem eddigi legnagyobb szerelmével aki akkor volt 18!! Nem számított a kor, az sem, hogy ő vagy én milyen vagyok külsőre.

Nag,on egy hullámhosszon voltunk és ez számított. Ettől működött a kapcsolatunk. Én alig nézek ki 30-nak de sosem ez számit egy kapcsolatban. Ha meg van a két ember közti azonos hullám akkor az minden tiltás ellenére műkődni fog.

2014. nov. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A szülők tudják
2014. nov. 24. 00:53
 17/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor miről szól a problémád? Nem akarják elfogadni?

(azért az ilyesmihez a szülőknek azért idő kell, mert ők is emberből vannak - és él egy kép bennük a gyerekük jövőjéről, ami nagyjából az átlagos. A nagyobb korkülönbséges kapcsolatok meg ehhez képest valamennyit mindig borítanak, és ezt szokni kell - mondjuk, hogy nem lesz unoka, vagy pont az elképzeltnél hamarabb lesz, adott a külön lakás amit majd évek múlva vártak, vagy ilyenek...)

2014. nov. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

Ok, hogy tudják, de miért kellene elfogadniuk vagy sem? 24 éves nagykorú lány vagy, és te választasz!

- A szüleid ki akarnak tagadni?

- Együtt élsz még velük, és nem engedik felvenni a telefont?

- Addig rágták a füledet, amíg megmérgezték a kapcsolatot, és most szakítanál, de támogatókat keresel, hogy megerősítsenek a döntésedben?

- Szégyelled, hogy ennyivel idősebb, és ha ezt tudod, nem szerettél volna bele?

A szerelem vak és kortalan. A korkülönbségről alkotott dogmákat belénk nevelték.( egyébként általában tapasztalatokon alapulnak). De kivételek mindig vannak, és a kommentelők között is vannak ilyenek szép számmal. Olvashattad, mi mint szülők elfogadnánk a kapcsolatodat, de nem azért, mert a fiú fiatalabbnak néz ki a koránál, hanem mert téged felelős döntést meghozni képes felnőttnek tekintünk. Reméljük, a szüleid is.

2014. nov. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%

Most nagyon komolyan beszélek: ha valakinek negyvenesként egy a tini korból épp kinőtt, még félig gyerek partner kell, ővele érzi egy szinten szellemi-érzelmi érettséget tekintve, azzal igazán nagy gond van. Mind agyilag, mind emocionálisan.Ezek a fazonok kiforratlan személyiségeket keresnek, akiket még befolyásolni, irányítani lehet.

És nem vagyok durva, sem vérbeli őrző-védő szülő, de féltem a lányom. És egyik legnagyobb rémálmom, hogy egy hasonlóan gondolkodó, mentálisan-pszichésen visszamaradott egyén megkörnyékezi.

És bár ő okos, mindenkit el lehet vakítani, hát még egy tapasztalatlan fiatalt. Pénzzel, önbizalommal, befolyással, figyelemmel...láttam már rá pár példát, egyik sem volt pozitív végkifejletű.

2014. nov. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Eleinte nem örültek neki és még mindig igy erzem ,hogy nem ez az amit elkepzeltek. Fontos tudnom mások ezt hogy latjak mert egyre komolyodik a dolog koztunk. Bar az erzeseimen semmit sem valtoztat, csak érdekel ki hogy áll hozzá. A fiunal egyebkent szo sincs arrol hogy fiatalokhoz vonzodna eddig mindig vele egykoru párja volt igy neki is új volt a helyzet.
2014. nov. 24. 05:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!