Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik kb ugyanannyit visszaadn...

Illik kb ugyanannyit visszaadni értékben karácsonyra vagy mindegy?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, sógornőméknek 2. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a gyerekek kb azonos értékben kellene kapniuk vagy pedig az számít, hogy a család mennyit költ rá.


A kérdés onnan merült fel, hogy tavaly sógornőm egy 15e ft-os ajándékot KÉRT az egyik gyerekének, akkor már természetesen a másiknak is kb annyiért vettünk ajándékot. Csak emiatt, mert ő is konkrétan kért ajándékot, mi is készítettünk egy karácsonyi listát a gyerekünknek, mindenféle árkategóriában, és a sógornőm az egyik legolcsóbbat választotta ki róla, innen tudom mennyibe is került, kb feleannyi volt mint amit mi egy gyerekére költöttünk.


Úgy gondoltam először, nem kell nézni a pénzt, de aztán ugyanez megismétlődött a gyerekek szülinapján is.


Valahogy kicsit igazságtalannak érzem.Szerintetek?



2014. nov. 28. 16:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindegy, mert előfordulhat, hogy ami tényleg jó és találó ajándék, az pont nem annyiba kerül.

Gyakorlatilag ne haragudj, de elég nagy balekok vagytok. Megvettétek, amit kért, utána meg adtatok egy listát, amiről nem tetszett, amit választott. Minek írtátok akkor rá? :D


Ha túl drágának találjátok az ajándékot, akkor adjatok a gyereknek mást. Nem kötelező a sógornőd kívánságát teljesíteni.

2014. nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 unoka van. (nekem 2,Öcsémnek 2,a nővéremnek 1 gyerkőc) Megbeszéltük,hogy 5000 Ft keret lesz a gyerekekre,de úgy,hogy a saját gyerkőc ajándékába nem adunk.Ebbe beleszáll másik 2 tesó és anyu is.Így fejenként 1000 Ft lesz 1 gyerkőc.

Nekem 3000 (3 gyerekre),Öcsémnek 3000 (3 gyerekre),nővéremnek 4000 (4 gyerekre),a többieknek 5000-5000 Ft lesz 5 gyerekre. Ez összesen 25000 Ft. Kivitelezhető és minden gyerek kap ajándékot.

2014. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
A listara azert irtunk tobbfele arkategoriabol, mert a ferjem masik testvere is kerte. Erdekes modon ott latatlanul kb ugyanolyan ertekben mentek az ajandekok, pedig nem egyeztettunk mindent. A sogornom meg mondta mar elore is, hogy ok ezt adjak a listarol, "de meg adnak melle mast is". Az a mas meg egy apro kis muanyag jatek volt, erteke nem hiszem, hogy sok lehetett.
2014. nov. 29. 20:49
 14/26 A kérdező kommentje:

Ááá teljesen el vagyok keseredve. Elmondtuk sógornőnek, hogy mit veszünk a gyerekeknek, még a linket is átküldtem. Több mint 20.000 Ft értékben kap a két gyerek ajándékot, látta, ott volt az ár!


Erre ő is visszaküld egy linket, hogy ezt vennék a gyerekünknek, 4000 Ft értékben. Nem várom el, hogy fillérre kiszámolva azonos értékben adjunk, meg nem ez a lényeg, meg a gyereknek mindegy tudom, de ezt már durva pofátlanságnak tartom. Így is egyre pocsékabb a viszonyunk és tényleg igyekeztem maximálisan a kedvére tenni, mindig vittünk valamit ha mentünk, mindig igyekeztem egy szép ajándékot venni...most meg azt érzem banknak néznek és a kapcsolatunk ugyanúgy semmilyen.


Most már az ajándékokat megvettük, ő meg meglátjuk mit ad a végén és jövőre már másképp állunk az ajándékozáshoz. Ha tényleg ekkora lesz az értékkülönbség, akkor befejezzük a nagyvonalú ajándékozgatásokat meg kívánságlistás dolgokat. Nyugodtan lehülyézhettek, csak a családban ez soha nem volt gond, mindenki nagyvonalúan és örömmel ajándékozgatott ezért mi is "elengedtük" magunkat. Ez lesz a tanulópénz úgy látom. :-(

2014. dec. 2. 09:12
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy normalis.

Unnepeljetek a karacsonyt es ne vasaroljatok kenyszerbol.

A boltok hulyere rohogik magukat a buta ajandeklazas emberektol.

2014. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam, a család többi tagjával mindig mi jöttünk ki hülyén, hogy apróságokat adunk ők meg nagyvonalúan ajándékoztak. De ez volt a szívességekkel is, meghívásokkal is, mindennel. Iszonyat ciki volt párszor, mikor elhalmozták a gyerekünket zavarbaejtően drága ajándékokkal mi meg alig adtunk valamit. És engem úgy neveltek, hogy ne legyek zsugori, inkább adjak többet, de ne gondoljanak sz*revőnek.

Ezért "szoktuk" meg, hogy mi is legyünk nagyvonalúak az ajándékokkal.

2014. dec. 2. 09:51
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajat megatok rabjai vagytok.

Minket nem erdekel ki mit gondol mit nez stb

Kizarolag sk vagy kulinar ajandekot adunk.

2014. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg nagy balek vagy! Még december se volt mikor kiírtad a kérdést, de már ezen túráztatod az agyad! Rohadt boldog egy karácsonyotok lehet...


Miért nem beszélik meg a tesók egymással az összeghatárt? És minek ilyen drága ajándékot venni?

Azért majd légyszi januárba gyere vissza panaszkodni, hogy a te gyereked milyen vackot kapott bezzeg Te...

Én egy smucig majom vagyok, de saját gyerekemnek nem vennék 10 e Ft fölötti ajándékot, pedig van mit a tejbe aprítani...

Ennyi eszed van, még hitelt is vegyél fel az ajándékokra!

2014. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom senkit nem sértegettem, ezért én sem igazán érdemlem meg a sértegetést.


Mondtam, tudom, benéztük. De a pénz legyen a legkevesebb, amit veszítek az ügyön. Egyszer ki lehet bírni, legközelebb meg már másképp csináljuk. Ezt hívják tanulópénznek.


Szerintem az vesse rám az első követ, akinek még soha nem kellett tanulópénzt fizetnie.


Egyébként itt a karácsony december 6-án lesz (egyéb családi okok miatt), úgyhogy annyira nincs az későn. Kérlek ne ítélkezz látatlanul, mert az téged minősít "kedves" kommentelő.

2014. dec. 2. 17:50
 20/26 anonim ***** válasza:

Nálunk egy gyerek van, tesóméknál három. Nem igazán figyelgetjük az ár arányokat, mert néha egy egyszerúbbel szívesen játszanak mint egy márkással amivel kevés játéklehetőség van.

Mégis általában figyelik hogy hasonló értékben kapjon a mi gyerekünk ajándékot mint az ő három gyerkőcük együtt véve tőlünk. De sokszor ezek nem fontosak. Vannak olyan játékok amik nem olyan drágák és mind azzal szeretne játszani.

Szerintem nagyon gyorsan fejezzétek be ezt az ajándék megfelelési kényszert, mert ahogy nőnek a gyerekeik jönnek a táblagép, laptop és egyéb igények.....

A következő ünnepkor már ne kérdezzétek meg, és később se. Sógornődről meg van a véleményem.

2014. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!