Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik kb ugyanannyit visszaadn...

Illik kb ugyanannyit visszaadni értékben karácsonyra vagy mindegy?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, sógornőméknek 2. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a gyerekek kb azonos értékben kellene kapniuk vagy pedig az számít, hogy a család mennyit költ rá.


A kérdés onnan merült fel, hogy tavaly sógornőm egy 15e ft-os ajándékot KÉRT az egyik gyerekének, akkor már természetesen a másiknak is kb annyiért vettünk ajándékot. Csak emiatt, mert ő is konkrétan kért ajándékot, mi is készítettünk egy karácsonyi listát a gyerekünknek, mindenféle árkategóriában, és a sógornőm az egyik legolcsóbbat választotta ki róla, innen tudom mennyibe is került, kb feleannyi volt mint amit mi egy gyerekére költöttünk.


Úgy gondoltam először, nem kell nézni a pénzt, de aztán ugyanez megismétlődött a gyerekek szülinapján is.


Valahogy kicsit igazságtalannak érzem.Szerintetek?



2014. nov. 28. 16:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy te is nyuszi vagy? Ha ilyen a sógornő stílusa akkor vele így kell kommunikálni.

Szóval: Ha te 20 ezer felett vettél a két gyerekének, és ő 4000-ért vásárolt a tiédnek amikor átküldte a linket hogy jó lesz-e, akkor ajánlhattál volna valami mást.

Vagy ha már megvette, akkor linkelj be egy játékot kb.16000 értékben, hogy mondta a gyereked hogy ezt is nagyon szeretné. Akkor ezt az ajándékot kérnétek Jó?


Ha erre ír valamit akkor mondhatod hogy ok. akkor te is nézel olcsóbbat az ő gyerekeinek.

2014. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
38%

"Ezért "szoktuk" meg, hogy mi is legyünk nagyvonalúak az ajándékokkal."


Ha nagyvonalúságot szoktál volna meg, akkor most nem azon rinyálnál, hogy ki mennyiért vesz ajándékot. Csak megvennéd és kész. De ez szerintem tök gáz dolog, mikor valaki drága dolgokat vesz, és erre fel alanyi jogon elvárja hogy ugyanannyit adjanak ki mások is.


Az már csak mellékes, hogy ebben a történetben a gyerekek boldogsága lenne a lényeg, de szemmel láthatóan ők le vannak szarva.


De mondom, legegyszerűbb, senki nem vesz semmit, úgysem szívből adjátok.

2014. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Annyit érzékelek, hogy nincsenek különösebb pénzgondjaitok... de ezt a könyvelői szemléletet, a "tartozik-követel" -t meg kéne hagyni a könyvelőknek...van egy ismerősöm, aki minden évben az összes barátjának-rokonának egy doboz aprósüteményt ad. Nyugdijas, ráér megsütögetni, igen nagy fantáziával csinálja, soha nem ugyanolyan a sütistál tartalma, mint előző évben. Az összes kölyök, beleértve az öt és a huszonöt évest is, minden évben azt várja, hogy mi lesz a Jolika süteményesdobozában... ennyit az "én 15 ezret adtam, ti meg csak 7-et adtatok vissza" megoldásról. A sógornőd pukkadjon meg.
2014. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az egész rég nem arról szól, hogy karácsony, meg örömünnep, meg család melege, stb.

Az egész egy rohadt nagy biznisz és annyira elanyagiasodott a világ, hogy már itt tartunk, ezen problémázunk, hogy ki hány ezerért vesz ajándékot a másik gyerekének!

Mi lenne, ha azt mondanád, hogy idén saját kezűleg készítetek valamit a gyerekekkel közösen?

Amúgy minek kell egyáltalán megbeszélni előre, hogy mit adtok? Nem erről szól az ajándékozás!

Egyébként meg, ha már ennyire zavar, akkor állj ki magadért, magatokért és mondd meg neki! Nem kell ilyen kis gyávának lenni, hanem meg kell mondani a frankót! Az egyenes út mindig a legjobb út!

Ha meg egyáltalán nem veszi az adást (nem akarja), akkor mondd azt, hogy nem volt már az a játék, amit megbeszéltetek és vegyél valami olcsót, ami megegyezik a sógornő ajándékának összegével...

De nem hiszem el, hogy nem tudjátok ezt értelmes emberek módjára megbeszélni! Nem célozgatni kell, hanem megmondani kerek-perec.

2014. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Már bocsáss meg de elég bunkó a sógornőd. Én például ha megkérdezik tőlem hogy mit kérek karácsonyra próbálok valami olcsóra gondolni. Nem mondom azt hogy egy ívelt hiper szuper okos tévét kérek meg még.... Ha pedig valami drágát akarok akkor inkább azt mondom hogy pénzt szeretnék. Visszatérve a kérdésre szerintem mindegy mert a szándék a lényeg.
2014. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is volt ilyen mint a kérdezőjében. Nagyvonalúság és örömszerzés volt a jelszó. Viszont van az a pont amikor rájön az ember hogy az ő gyerekét sorozatosan semmibe veszik, míg a sajátjuknak a rokonokkal a csillagos eget is megvetetnék. Ebben a helyzetben az ember nem a pénzt számolgatja, hanem leesik a papírtantusz hogy a saját gyerekét mennyire lekezelik így. Persze máshogy néz ki ugyanez ha az egyik család szerényebben ajándékozhat. De itt most nem erről volt szó. Gondolom ha a kérdező személyének szánt ajándékokról lenne szó nem lenne fontos, mintha a gyereke
2014. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!