Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a megrendült...

Hogyan lehet a megrendült bizalmat helyeállítani?

Figyelt kérdés

A párom kapcsolatunk elején egyértelmű dolgokat írogatott a volt barátnőjének, számomra bántó, megalázó dolgokat. Ezzel kapcsolatban akkor hazudott is. A napokban derült ez ki számomra. Az indoka minderre az volt, hogy szerette volna, ha szenved a lány, amolyan bosszú-féle (az nem tudom, miért lenne az, ha az exnek szidja, és egy kis nyári kalandnak állítja be az aktuálist), akkor még nem zárta le teljesen a dolgot magában, satöbbi. Több, mint 5 évig voltak együtt, a lány megcsalta, többször is, ezért lett végül vége (többek között).


Tetteiben viszont teljes mértékben hűséges, odaadó, szeret, minden, akkor is, és most is. A volt barátnővel 5 év alatt nem volt hajlandó összeköltözni, velem pár hónap alatt megtette ezt. Nincs kétségem sem a hűsége, sem a szerelme kérdésében sem.


Viszont megrendült a bizalmam, nagyon. Mintha kitépték volna a szívem a helyéről. Olyanokat írt a volt nőnek... Nagyon megalázó. Kitérő választ adott arra a kérdésre, hogy szeret-e engem, mikor féltékeny lettem rá, hogy beszélgetnek (a lány sokszor vissza akarta őt szerezni) gyakorlatilag gúnyt űzött belőlem (már rögtön aznap mesélte neki, hogy milyen féltékeny vagyok, nem akarom, hogy beszéljen vele- ez mellesleg nem igaz-, mire a lány: "és?" a párom: "hát beszélek veled, nem?"), mindenféle előzmény nélkül megjegyezte neki, hogy amióta szakítottak, látott egy-két lányt meztelenül, és neki van messzemenően a legjobb teste, nem egyszer egyértelműen szexre hívta, stb. Nem találkoztak azóta se, szóval tudom, hogy nem történt megcsalás- már fizikai-, de most nagyon nem tudom kezelni a dolgot.


Segítsetek, mit tegyek? Álompár voltunk eddig, szeretném, ha ez után is azok maradnánk. Most viszont ott a tüske bennem, és egyszerűen hülyének érzem magam. Mintha a kapcsolatunk első szakasza teljes hazugság lenne. A szemembe mondta, hogy szeret, miközben a lánynak ilyeneket írogat. Én ha tényleg szeretek valakit, nem tudok ilyet mondani másnak. És főleg, hogy egyik érve a dolog mellett az volt, hogy következmények nélkülinek hitte, sosem gondolta volna, hogy én ezt egyszer elolvasom és meglátom. Most komolyan, csak én vagyok az, aki nem azért nem írogat ilyesmit másnak, mert mi van, ha a párom véletlenül meglátja?


Nagyon bánt az egész helyzet, és nem tudom, hogyan lehetne jóvá tenni. Ebben kérem a segítségeteket. Most nem tudok vele semmiségekről beszélgetni, mintha mi sem történt volna.


Előre is köszönöm!


2014. nov. 29. 20:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Mióta vagytok együtt? Mennyi időről beszélünk?


Tudod ezzel az a baj, hogy ha eddig titkolni tudta, hogy miket hazudott a hátad mögött, ill. a szemedbe, akkor még ki tudja mi mást titkol? Honnan tudhatod, hogy nem találkozott vele, hogy nem beszél vele még mindig?

2014. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha igaz, amit írtál, akkor nagyon meg tudja magát játszani és hazudik is.
2014. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Az álompár nem egy ilyen kapcsolatnál kezdődik, mint a tiétek.
2014. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ti soha nem voltatok álompár - csak te eddig azt hitted. Eddig tartott a rózsaszínű köd. Nézd, elég régen élek ezen a Földön ahhoz, hogy tapasztalatból is beszéljek, ne csak könyvízű okosságokkal traktáljalak: aki egy lánnyal így viselkedik, mint a pasid, az veled is így fog. Minden nővel így viselkedne - csak idő kérdése.

Sajnálom; én a helyedben lapátra tenném azonnal.

2014. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

na igen, kedves 3., én is úgy érzem, hogy a kapcsolatunk eleje hazugság volt.


nem vagyunk együtt amúgy régóta, még egy éve sincs, de azt hittem, benne találtam meg az igazit, aki tökéletes, olyan tipikus jófiú. ezért is ért ilyen nagy sokként ez az egész. nagyon nem erre számítottam tőle. olyan kis romantikus fajta, aki ha megölel és azt mondja, szeret, komolyan is gondolja. legalábbis azt hittem. ezért félek most ettől.


a beszélgetésük különben már megszakadt azóta, a lánynak új barátja van, nem írogat. de egy hónappal ezelőtt még kérte, hogy találkozzanak, és a barátom visszautasította, elég egyértelműen. erről beszámolt nekem, azért hiszem, hogy nem találkozgattak.

2014. nov. 29. 20:55
 6/26 anonim ***** válasza:
39%
5 Most nekem hiába vergődsz, mert teljesen egyértelmű, hogy ilyen kapcsolatban vagy benne, és mit művelnek veled.A te életed, ha hagyod a te nyügöd, de felesleges előadnod magad. Szerintem.
2014. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
Bizalmat sehogy!!!!
2014. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha te képes vagy azt hinni, hogy ez a pasi téged tényleg szeret, az a te bajod. Csalódni fogsz, ez teljesen biztos. Én azonnal lapátra tenném, nem tudna olyat hazudni, hogy elhiggyem amit mond. Innentől, hogy tudod miket művelt, hogy beszélt rólad a hátad mögött, magad alázod meg, ha tovább tűröd ezt, kiteszed még magad ennek. Az a helyzet ezzel az álomkapcsolattal, hogy itt te álmodsz csak, ő meg kihasznál, hü.yét csinál belőled. Olvad végig amit leírtál, és próbáld értelmezni. Azt a részét, ahol magadat kábítod, hagyd figyelmen kívül, csak a tényeket gondold végig. Szerinted tényleg szeret ő téged?
2014. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem lennék együtt egy olyan férfival, aki hazudik, becsapja és megalázza a másikat. Teljesen mindegy, hogy a kapcsolat melyik részében történt. Ha képes volt megtenni, akkor ilyen a jelleme.


Más: Azt akarta, hogy szenvedjen az ex? Ehhez képest jól beudvarolt neki és lehúzott téged.

2014. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Az teljesen világos hogy az ex még benne van a párod szívében. Lehet hogy az eszével és az érzéseivel is tudja hogy te vagy a neki való csodálatos lány, de sajnos még nem zárta le az előzőt. Ha nem lenne neki fontos az a lány, nem lenne az sem fontos hogy féltékennyé tegye őt. Olyan mintha azt akarná hogy érezze hogy micsoda klassz pasit veszített el a személyében. Azt is hangsúlyozni akarja a féltékenységeddel hogy ő van olyan értékes férfi hogy a párja félti más nőktől, vagy akár az extől.

Nincs lezárva benne még az a nő.


Nincs igazi javaslatom , inkább csak az hogy te ebben a helyzetben ne akard a megalázott szerencsétlen szamarat ló helyett játszani.

Ha időt akarsz még adni a dolognak, játszatod hogy hiszel neki a következő hibájáig. De ki is léphetsz embelt fővel a kapcsolatból Ha így teszel ne keresd az exet és ne üzenj neki semmit. Túl értékes nőnek látszana a párod és önmaga szemében. Elég csak annyi indok hogy k.rvázott a párod.


Ha játszod hogy hiszel neki a következő alkalomig, akkor se legyél magától érthetődő neki. Ne csinálj jeleneteket és ne legyél hisztériás, bármennyire is fáj. Legyél az a NŐ akiben látni kell hogy milyen értéket fogott ki, és ő igyekezzen megtartani téged. Te ne legyél pincsikutya.

2014. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!