Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a megrendült...

Hogyan lehet a megrendült bizalmat helyeállítani?

Figyelt kérdés

A párom kapcsolatunk elején egyértelmű dolgokat írogatott a volt barátnőjének, számomra bántó, megalázó dolgokat. Ezzel kapcsolatban akkor hazudott is. A napokban derült ez ki számomra. Az indoka minderre az volt, hogy szerette volna, ha szenved a lány, amolyan bosszú-féle (az nem tudom, miért lenne az, ha az exnek szidja, és egy kis nyári kalandnak állítja be az aktuálist), akkor még nem zárta le teljesen a dolgot magában, satöbbi. Több, mint 5 évig voltak együtt, a lány megcsalta, többször is, ezért lett végül vége (többek között).


Tetteiben viszont teljes mértékben hűséges, odaadó, szeret, minden, akkor is, és most is. A volt barátnővel 5 év alatt nem volt hajlandó összeköltözni, velem pár hónap alatt megtette ezt. Nincs kétségem sem a hűsége, sem a szerelme kérdésében sem.


Viszont megrendült a bizalmam, nagyon. Mintha kitépték volna a szívem a helyéről. Olyanokat írt a volt nőnek... Nagyon megalázó. Kitérő választ adott arra a kérdésre, hogy szeret-e engem, mikor féltékeny lettem rá, hogy beszélgetnek (a lány sokszor vissza akarta őt szerezni) gyakorlatilag gúnyt űzött belőlem (már rögtön aznap mesélte neki, hogy milyen féltékeny vagyok, nem akarom, hogy beszéljen vele- ez mellesleg nem igaz-, mire a lány: "és?" a párom: "hát beszélek veled, nem?"), mindenféle előzmény nélkül megjegyezte neki, hogy amióta szakítottak, látott egy-két lányt meztelenül, és neki van messzemenően a legjobb teste, nem egyszer egyértelműen szexre hívta, stb. Nem találkoztak azóta se, szóval tudom, hogy nem történt megcsalás- már fizikai-, de most nagyon nem tudom kezelni a dolgot.


Segítsetek, mit tegyek? Álompár voltunk eddig, szeretném, ha ez után is azok maradnánk. Most viszont ott a tüske bennem, és egyszerűen hülyének érzem magam. Mintha a kapcsolatunk első szakasza teljes hazugság lenne. A szemembe mondta, hogy szeret, miközben a lánynak ilyeneket írogat. Én ha tényleg szeretek valakit, nem tudok ilyet mondani másnak. És főleg, hogy egyik érve a dolog mellett az volt, hogy következmények nélkülinek hitte, sosem gondolta volna, hogy én ezt egyszer elolvasom és meglátom. Most komolyan, csak én vagyok az, aki nem azért nem írogat ilyesmit másnak, mert mi van, ha a párom véletlenül meglátja?


Nagyon bánt az egész helyzet, és nem tudom, hogyan lehetne jóvá tenni. Ebben kérem a segítségeteket. Most nem tudok vele semmiségekről beszélgetni, mintha mi sem történt volna.


Előre is köszönöm!


2014. nov. 29. 20:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Érdekes sztori, mert én 4,5 évet voltam a barátommal, ez alatt ötször szakított velem, voltak közben kalandjai is. Mikor utoljára jöttem össze vele, akkor én találtam meg az utolsó kapcsolatával való csetelést. Míg nekem állította, hogy a nő csak heti egy kufirc volt, a csetelésben siránkozott neki, hogy túl hamar (!) döntött mellettem, megbánta, kiderült, hogy a hátam mögött telefonálgattak, találkoztak is.

Mikor szóvá tettem a barátomnak, állította, hogy de annak már vége.

Aztán rá fél évre újra szakított, de többet nem jöttem össze vele. (Pedig hatodszor is meggondolta magát.)

Nos, azóta is azt gondolom, hogy ma már a levelezgetés kiderülése után ott hagynám. (Azóta lekoptattam, férjhez mentem.)

Ugyanazt éreztem, mint te. Megalázottságot. Pedig azzal a nővel csak 3 hónapot volt, de sóhajtoztak, meg hogy összeházasodhattak volna, és belém nem is szerelmes, nem is tudja, miért van velem, stb.

2014. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
14-es 100-1a te eseted. Gratulálok hogy sikerült és boldog vagy de az esetek többsége sajnos nem happi endel végződik. Sajnos én is ebbe a többségbe tartozom és én is csak a tapasztalatomat írtam le. Nekünk is napok kérdése a kapcsolatunk harmadjára játszák el a bizalmamat. 16-os vagyok.
2014. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Igen,biztos 100bol 1 vagyok,es azt is tudom,hogy meg ezutan is beuthet barmikor a baj. Az ember ilyen hidegzuhanyok utan mar ketkedo marad. A bizalom visszajohet,de a rossz emlekek nem torlodnek. Bennem sem tudtak! De kaptam az incidensek ota olyan bizonyitekokat,amik remenyt adtak a jovore. Ezert irtam,h.hallgasson a szivere. :)

Kivancsi lennek,a kerdezo mit szol a valaszokhoz,nem reagal :/ 14.voltam

2014. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Igen igazad van. :-)
2014. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

nem reagálok, mert zavartalanul szeretném olvasni a válaszokat, az alapján, amit kiírtam :) mármint, a válaszaim zavaró körülményei nélkül.


bennem alapjáraton nem az volt a kérdés, hogy szakítsak-e vele. az volt bennem a kérdéses, hogy mivel a kapcsolat elején történt mindez, van-e más is, akit ennyire szíven ütne a dolog. mert ha most lenne mindez, kb 8 hónap után, nem is lenne kérdés, viszont azóta már millió módon bizonyított, a nőt ezerszer lekoptatta (még ha nem is úgy, ahogy azt én szerettem volna, de határozottan és egyértelműen azért), nem beszélve arról, hogy velem 3 hónap járás után közös cicát vállalt és összeköltözött, míg a volt nővel 5 év után sem tette meg mindezt. most 28 éves, ők egy éve szakítottak nagyjából. tehát nem azért nem költözött vele, mert fiatal volt, azért nem, mert nem akart.


nagyon rosszul esett mindaz, amiket írtak egymásnak, de elhiszem neki, amit mondott, miszerint csak azt szerette volna, hogy a lány epekedik utána, mondván, hogy ő elég sokat szomorkodott miatta (megcsalások, érzelmileg távolságtartó nőszemély, stb). és végülis, ez működött. nem mondom, hogy megértem, de azóta már kicsit lenyugodtam és vele is (a barátommal) csomószor átbeszéltük. nincs kétségem a hűsége felől, mert tényleg semmi nem utalt arra, hogy ők bármikor találkoztak volna (amikor a lány hívta magához, még ez az időszak alatt is, akkor is mindig kitért ez elől a barátom). főleg, hogy elmondása szerint a lánnyal a szex sem volt jó (már amikor volt, havonta egyszer), tehát értelme sem lett volna ennek mellettem.


azt sajnálom, ahogy alakult némely válaszoló élete, és nagyon örülök annak is, hogy vannak ellenpéldák a szomorú esetekre. de nem érzem pontosan olyannak a helyzetet, mert ismertségünk első 1-1,5 hónapjában történt mindez, amióta tettek bizonyították, hogy tényleg csak szájkarate volt az egész, nem az utolsó 1 hónapban, ami valóban megijesztene, és kétségem sem lenne afelől, hogy mi a teendő.


úgy gondolom, hogy az elmúlt fél év azért elég bizonyító erejű ahhoz, hogy még mindig naivan bízzak benne, aztán majd legfeljebb az élet kemény pofonokkal tanít meg arra, hogy nem kéne. ez benne van, nyilván. remélem, hogy nem lesz. :)

2014. dec. 3. 19:24
 26/26 anonim ***** válasza:
Végülis elmagyaráztad magadnak, hogy így jó. Akkor ennyi.
2014. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!