Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a megrendült...

Hogyan lehet a megrendült bizalmat helyeállítani?

Figyelt kérdés

A párom kapcsolatunk elején egyértelmű dolgokat írogatott a volt barátnőjének, számomra bántó, megalázó dolgokat. Ezzel kapcsolatban akkor hazudott is. A napokban derült ez ki számomra. Az indoka minderre az volt, hogy szerette volna, ha szenved a lány, amolyan bosszú-féle (az nem tudom, miért lenne az, ha az exnek szidja, és egy kis nyári kalandnak állítja be az aktuálist), akkor még nem zárta le teljesen a dolgot magában, satöbbi. Több, mint 5 évig voltak együtt, a lány megcsalta, többször is, ezért lett végül vége (többek között).


Tetteiben viszont teljes mértékben hűséges, odaadó, szeret, minden, akkor is, és most is. A volt barátnővel 5 év alatt nem volt hajlandó összeköltözni, velem pár hónap alatt megtette ezt. Nincs kétségem sem a hűsége, sem a szerelme kérdésében sem.


Viszont megrendült a bizalmam, nagyon. Mintha kitépték volna a szívem a helyéről. Olyanokat írt a volt nőnek... Nagyon megalázó. Kitérő választ adott arra a kérdésre, hogy szeret-e engem, mikor féltékeny lettem rá, hogy beszélgetnek (a lány sokszor vissza akarta őt szerezni) gyakorlatilag gúnyt űzött belőlem (már rögtön aznap mesélte neki, hogy milyen féltékeny vagyok, nem akarom, hogy beszéljen vele- ez mellesleg nem igaz-, mire a lány: "és?" a párom: "hát beszélek veled, nem?"), mindenféle előzmény nélkül megjegyezte neki, hogy amióta szakítottak, látott egy-két lányt meztelenül, és neki van messzemenően a legjobb teste, nem egyszer egyértelműen szexre hívta, stb. Nem találkoztak azóta se, szóval tudom, hogy nem történt megcsalás- már fizikai-, de most nagyon nem tudom kezelni a dolgot.


Segítsetek, mit tegyek? Álompár voltunk eddig, szeretném, ha ez után is azok maradnánk. Most viszont ott a tüske bennem, és egyszerűen hülyének érzem magam. Mintha a kapcsolatunk első szakasza teljes hazugság lenne. A szemembe mondta, hogy szeret, miközben a lánynak ilyeneket írogat. Én ha tényleg szeretek valakit, nem tudok ilyet mondani másnak. És főleg, hogy egyik érve a dolog mellett az volt, hogy következmények nélkülinek hitte, sosem gondolta volna, hogy én ezt egyszer elolvasom és meglátom. Most komolyan, csak én vagyok az, aki nem azért nem írogat ilyesmit másnak, mert mi van, ha a párom véletlenül meglátja?


Nagyon bánt az egész helyzet, és nem tudom, hogyan lehetne jóvá tenni. Ebben kérem a segítségeteket. Most nem tudok vele semmiségekről beszélgetni, mintha mi sem történt volna.


Előre is köszönöm!


2014. nov. 29. 20:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ezek után te még vele vagy??? Szerinted még miket csinált a hátad mögött, amiről nem tudsz?

Biztos, hogy egy ilyen emberre akarod pazarolni az időt? Ezt csak te hitted tökéletes kapcsolatnak.

2014. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Elég egyértelmű, hogy te csak könnyű nyári kalandként indultál nála, akivel az exét akarta féltékennyé tenni. Teljes mértékben hülyére vett és megalázott a kapcsolatotok kezdetén. Az a baj, hogy ez nem évekkel ezelőtt történt, mert azt írod, kb egy éve vagyok együtt.. szóval nem lehet tudni, hogy egyszerűen csak lemondott az exéről, és beléd szeretett, vagy lemondott róla, és kényelemből veled maradt.

Az eljátszott bizalmat szinte lehetetlen visszaállítani. Ösztönös önvédelmi mechanizmus. Egy idegenben előbb bízol, mint abban, akiben már csalódtál. Hasonlóképpen jártam már én is sajnos, de én nem tudtam bízni többet az exemben. Halálosan szerelmesnek mutatta magát, küzdött, hogy az övé legyek, és közben másik vasat is tartott a tűzbe. Ez tényleg olyan jellemhiba, ami fölött nem tudtam szemet hunyni. Persze nem ez volt a szakítás oka, de könnyebbé tette a döntést, mikor kiderült.

Okosnak kell lenned, hogy felmérd, megéri-e folytatni. Ne feledd, minden jogod megvan ahhoz, hogy rosszul érezd magad, és meginogjon a bizalmad a párodban. Ha ő ezt nem érzi jogosnak (hiszen rég volt..), akkor nem akarja vállalni a felelősséget, nem bánta meg, csak azt, hogy kiderült. Nem szeret téged. Ha viszont komolyan át tudjátok beszélni, hajlandó bármit megtenni a bizalmad visszanyeréséért, akkor talán van még remény. Ha viszont a legkisebb jelét is érzed az érdektelenségnek, ne legyél egy ilyen ember lábtörlője.

2014. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A bizalmat egyszer lehet eljátszani. De akkor végleg.
2014. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Mintha csak az en tortenetemet irtad volna le. Nalunk is hasonlo volt a sztori:lebuktatott emaielezes,ugyanaz az indok-bosszu az ex fele,es o is nyitott volt egy talalkozasra a hatam mogott. A talibol nem lett semmi,mert elotte bukott le. Ugyanigy azt hittem,h.le van zarva a mult,es en vagyok a nagy o,igy hidegzuhanykent ert. Elmondhatatlan fajdalom. Szakitas szelen alltunk,merhetetlenul megingott bizalommal a reszemrol. Adtam meg egy eselyt, ne kerdezd miert. A szivemre hallgattam. Sajnos az incidens felig meddig ujra megismetlodott par hettel kesobb. Nem beszelt az exevel,de lebukott a parom h.nyomonkoveti napi szinten a csaj blogjat. El sem tudom mondani,mit ereztem. Eletem legkomolyabb beszelgetese utan kapott egy utolso utani eselyt. Lehet,hogy most sokan kinevetnek,de tudom,h.engem szeret,es az a csaj nem erdemli meg,h.miatta szakitsunk. Mi vagyunk egymasnak a nagy o -k. Azt mondom,jogy hallgass a szivedre. Eljon az a pont,mikor az esz nem tud a sziven felulkerekedni. Ne arra figyelj,masok mit szolnak! Nehez dolog ez. A bizalom vissza tud jonni... Csak ido kell hozza. (Nalunk januarban jon a baba. Hidd el,helyre tudnak jonni a dolgok.)
2014. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

" Álompár voltunk eddig, szeretném, ha ez után is azok maradnánk."


Igen, ez így van, egy ideig sokan tudnak álompár lenni, de nem a teljes valójuk, csak egy átmeneti életszakasz.

Ő igazából olyan (is), amilyennek most kiderült....

2014. nov. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Helyre állnak a dolgok amennyire lehet. Ha sonló szituban voltam én is. Utolsó utáni esély itt is megvolt. Tudom hogy szeret és mindent megtesz értem de a sok fájdalom előbb utóbb kiöli a szeretetet. Nagyon szerettem a párom 13 éves kapcsolat és régen már a gondolatától is sírtam hogy valaha is elveszíthetem. Mostmár tehet bármit nem tudom őt úgy szeretni ahogy kellene és ez már idő kérdése meddig tart még a kapcsolatunk. Az ilyen csak felesleges időhúzás sztem. De ez a te életed te érzed. Én csak sok szerencsét kívánhatok neked!!!
2014. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Koszonom mindenkinek,aki lepontozott 0%ra. Ennyit a kimerito es hosszu,oszinte valaszok ertelmerol. A kerdezo meg meg csak nem is valaszolt... 14es voltam...
2014. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17. Szerinted miért pontoztak 0%-ra? Nem is sejted? Mert akkor nagyon nagy bajban vagy te is ha nem. Amit leírtál, az ostobaság fogalmát túlmenően meríti ki, erre meg másokat nem biztatunk!
2014. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
En egy szoval sem biztattam arra,h.ne szakitson a parjaval. Annyit irtam,h.hallgasson a szivere,es ne azt tartsa szem elott,h.masok mit szolnak a dontesehez. Sosem tudni,mi van zart ajtok mogott,epp ezert nem kampanyoltam sem az egyuttmaradas,sem a szakitas mellett. Emellett leirtam a sajat tortenetemet. Szerintem maximalisan korrekt voltam. Reszemrol ennyivel le is van zarva a sztori,ugyis mindenki ugy ertelmezi a masik altal leirtakat,ahogy akarja.
2014. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt ember tudatosan hagyja így megalázni magát, és benne marad egy ilyen kapcsolatban, akkor megérdemli a sorsát, és ami rá vár. Szép dolog a szerelem, meg a hallgassunk a szívünkre, de az a jó Isten nem véletlenül adott észt is nekünk, amit néha használni is kellene. Egy párkapcsolatnak 2 ember kölcsönös szerelméről, szeretetéről, egymás iránti tiszteletéről kellene szólni. Ilyen esetekben, hol van a kölcsönösség, amikor az egyik fél totálisan hü.yének nézi a másikat, használja mint egy tárgyat, megalázza, ahogy csak tudja, stb? De ezt nem muszáj tűrni senkinek, ki lehet lépni, nem kell érzelmi rabszolgának lenni. És mégis képesek sokan évekig, évtizedekig ezt tenni magukkal, a születendő gyerekeiket ilyen életnek kitenni. Úgy járna legjobban szerencsétlen, ha a pasi lépne le, mert ő úgyis képtelen szakítani.
2014. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!