Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az barátom megütött, ti...

Az barátom megütött, ti hogyan léptetek/lépnétek túl ezen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves lány vagyok. Az eset október vége felé történt. Mondtam a barátomnak, hogy ha nem látok változást az agresszivitása tekintetében, akkor szakítunk. Persze, előtte, amikor felhozódott ilyesmi, ígérte, hogy sosem ütne meg. Minden tökéletes volt vele, rengeteget beszélgettünk, és nevettünk, de volt, hogy egyik percről a másikra dühös lett, teljesen alaptalanul féltékenykedett. Szóval, amikor mondtam neki, h változnia kell, megütött, ököllel. Hatalmasat reccsent, szerencsére nem tört el az arccsontom, de csúnya monoklim lett.

Ez nálam történt, a lakásomon. Először megijedt, bocsánatot kért, majd mondta, h ez igazából az én hibám. Akármit csináltam (fenyegettem, kérleltem) nem volt hajlandó elmenni onnan, a telefonom is elvette. Nem volt más választásom, azt hazudtam neki, h nem haragszom, menjünk le venni vmi kaját. Ez nem volt igaz, a vasútállomásra mentem (ott élnek a szüleim, itt Bp-n nem tudtam, h kihez fordulhatnék ilyen szélsőséges esetben), ő pedig jött velem, mert nem tudtam sehogyan sem lerázni, csak a vonaton, mert neki nem volt jegye.

Természetesen nem adok neki több esélyt, márnem vagyunk együtt. A helyzetet nehezíti, hogy egy helyen dolgozunk. Azt gondoltam, h ok, ez megtörtént, most szakítottunk, és hamar túl leszek az egészen, de egyszerűen nem megy. Ugyanúgy be kellett mennem dolgozni, 1 kg alapozót tettem a monoklimra, és vastagkeretes szemüveget vettem fel, h ne látszódjon. 1-2 hétig minden reggel bőgtem. Nem csak emiatt, hatalmasat csalódtam benne, a bizalmamba fogadtam. A cégnél vezető beosztásban dolgozik, szerencsére nem egy irodában vagyunk. Ott ő a pótolhatatlan, mindent megtehet. Én pedig szenvedek az egésztől, és egy időzített bombának érzem magam. Legszívesebben elmondanám mindenkinek, de nem tehetem, és nem tudok rajta túllépni…. nagyon szeretek ott dolgozni, de olyan jó lenne, ha ő nem lenne ott.



2014. dec. 7. 17:01
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
87%

Ezek nagyon komoly dolgok, sok nő titkolja és nem mer szakítani se aztán van hogy az a vége, hogy a nő megöli a férfit s akkor már tényleg ő is a hibás.

Te viszont szakítottál, így a legfontosabb lépést már megtetted. Én továbbra is a pszichológus szakembert javaslom, mert amíg belül nem oldod meg magadban azt az ügyet addig kívül se biztos, hogy a megfelelő lépést fogod megtenni.

És vannak nagyon rossz "megoldások" is...

2014. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, rengeteg erőt merítettem belőlük. Sajnos a környezetemben kevés embernek mondhattam el (pl. Anyumnak egyáltalán nem, mert nagyon aggódna). Úgy érzem, h megint beszélnem kellene erről, talán tényleg a legjobb, ha szakemberhez megyek, bár nehezen szánok erre.

Nem könnyű a történteket összefoglalni pár sorban, úgy 1,5 hete úgy néz ki, h nyugtom van tőle, nem hívogat állandóan, h szeret, és kezdjük újra, vagy, hogy ki fog készíteni, és fel kell mondanom (igen, mindkettőt mondogatta, bár ez elég ellentmondásos...).

Gyűlölöm, mert bántott (lelkileg) és megütött (fizikailag), de nagyon hiányzik is, mert mindent meg tudtam vele beszélni, éjszakákat tudtunk átbeszélgetni, és sokat nevettünk. Sajnos neki két énje, és ez nem fog változni soha. Nem lehetek vele, és tudom, h jól döntöttem, amikor szakítottunk, mert aki egyszer megetette, az megteszi mégegyszer, és én undorodom az ilyen emberektől, de a pozitív dolgokat is nehéz elfelejteni és nélkülözni.

2014. dec. 9. 20:00
 33/54 anonim ***** válasza:
94%
Nincs két énje. Egy van, ami most derült ki, hogy milyen. A másik "énje" csak egy álca ami azért van, mert ha az elején kimutatná a foga fehérjét senki sem állna szóba vele. Tudja, hogy kell viselkedni ahhoz, hogy behálózzon valakit és amikor úgy gondolja hogy sikerült, kibukik a valódi énje. A jó dolgokra is így gondolj: egy átverés volt.
2014. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem lenne ez a "te hibád" beszólása, én még védeném is a pasit, és itt nagy vita kerekedne.

A igazad van abban, hogy aki egysze rmegüt az jó esélyel máskor is, bár ez csak gyakran van igy, nem minden esetben, de ez a "te hibád" reakció félelmetes a számomra.

Mindenki követhet el hibákat, - hogy kap e megbocsájtást, az más kérdés - de hogy valaki miután hibázik, a másikra próbálja kenni a felelősséget...


Tudom, hogy nehéz rászánni magad a szakemberre...

Én voltam az aki azt kétszer is tanácsolta...

De azt én se irtam, hogy könnyű lesz...

2014. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy korábban is írtam, nagyon nehezíti a helyzetet, hogy egy munkahelyen dolgozunk. A szakítást követő 1-2 héten már mindenkinek mondogatta, h együtt van a volt barátnőjével, vettek egy lakást, és hamarosan beköltöznek. Annyira megalázó, most valószínűleg azt gondolják rólam, hogy egy naiv liba vagyok, akivel csalta a bnőjét... nem elég, hogy megütött, még ezt is híreszteli, nagyon kellemetlen. Ha már így van, legalább ne mondogatná mindenkinek.

Annyira vérlázító, és dühítő, komolyan elgondolkodtam azon, hogy elmondom a főnökömnek, mi történt. Bár azóta már eltelt 1,5 hónap, és nem is tudom elképzelni, h mi lenne a reakciója. De egyszerűen rosszul vagyok mér ettől az egésztől. Nem jellemző rám, h irigykednék, vagy másnak rosszat kívánnék, de most nagyon szeretném, ha visszakapná az élettől, és szenvedne. Nem bírom elviselni ezt az egész helyzetet, már megint arra gondoltam, h el kellene mennem erről a munkahelyről, de nagyon szeretem, és nem tudom, h hová mehetnék...

2014. dec. 12. 20:37
 36/54 anonim ***** válasza:
40%
Állásinterjukra eljárhatsz.
2014. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen lépj ki, ha teheted.

A férfi bűncselekményt követett el:

1. tettleg bántalmazott, vélhetően nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott.

2.Gyakorlatilag fogva tartott.

3. Eltulajdonította a telefonodat (lopás)

4. lelkileg terrorizált.


Ezért kb. 2-3 évet rásóztak volna, ha látleletet vétetsz, tanúkat szerzel és azonnal feljelented.


Elmulasztottad a látleletet, ezt nagyon rosszul tetted.

Én átszaladtam volna sikoltozva a szomszédba, mert akkor egy csomó tanút szereztem volna ez által.


A helyedben mielőbb új munkahelyet keresnék.


Aki nem tud uralkodni az indulatain, azt sürgősen faképnél kell hagyni, mert előbb-utóbb garantált a tettlegesség.

2014. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

"de most nagyon szeretném, ha visszakapná az élettől, és szenvedne."


Ebben legyél biztos!!! Vissza fogja kapni, kamatostul.


Mert ő nem fog változni, de lesz olyan nő, aki nem lesz olyan gyámoltalan, és nyuszi, és látleletet vétet, feljelenti, és börtönbe küldi a brigantit.


Te meg ne a "szépre-jóra" emlékezz, mert az nem az igazi énje. Az igazi énje a brutalitás, az önzés, az agresszió, a nő tulajdonlása és nem egyenrangúnak tekintése.


Ne légy féltékeny a volt nőjére, a helyedben én megtaláltam volna a módját, hogy beszéljek vele, s megkérdeztem volna tőle, hogy őt is megütötte-e. Hiszen nem miattad mentek szét, az elbeszélésedből ez derül ki.


Szerintem csak téged akar féltékennyé tenni a mesével, hogy visszament a volt nőjéhez, és lakást vettek, összeköltöztek. Attól tartok, hogy ott is ugyanaz történhetett, mint veled.

2014. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

A volt barátnőjével együtt van, ez biztos. Nem hinném, hogy bántotta, mert ő olyan típusú lány, aki mindent megcsinál a srácnak (elé megy, a munkahely előtt várja egy órán keresztül az esőben, teljesen kiszolgálja, stb.).


"Elmulasztottad a látleletet, ezt nagyon rosszul tetted. " szerencsére nem 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szereztem "csak" monoklim volt. Orvosi papírom van róla, h ez történt, de az nem minősül látleletnek. De már egyébként is elévült az ügy, letelt a 30 nap. Mostanság többnyire békén hagy, de mivel egy munkahelyen dolgozunk, nagyon nehezen lépek túl ezen az egészen, nemcsak megütött, előtte és utána lelkileg terrorizált, és még mindig érzem magamon a nyomait. Nem tudtok esetleg valamilyen szervezetet, ahová fordulhatnék ezzel a problémámmal? Egyenlőre pszichológust nemigazán engedhetek meg magamnak sajnos, remélem, hogy ez majd változik.


"Én átszaladtam volna sikoltozva a szomszédba, mert akkor egy csomó tanút szereztem volna ez által. " akulcsomat is elvette, így ezt nem tudtam kivitelezni. A rendőrséget is hívtam volna, ha nem veszi el a telefonom.


És végül egy 'update' a történethez:

Tegnap összeszedtem minden bátorságom (és ezzel együtt minden méltóságomat 'dobtam'), és beszéltem erről a főnökömmel. Sokféle reakcióra felkéászültem: kiakad, vonogatja a vállát, nem érdekli, stb. Nos egyik verzió sem történt meg, konkrétan kinevetett, és viccelődött az egész helyzeten. Hogy ő nem is tudja elképzelni, hogy jutottunk idáig, és én voltam könnyelmű (WTF? Ennyi erővel nem csinálok semmit, mert akkor nem hibázhatok...). Hát, nem pont erre volt szükségem.... Végeredmény nincs, azt mondta, h legyek a sráccal kimért, ennyi.

2014. dec. 16. 13:10
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
szerintem keress 1 másik állást. költözz el, vgy haza. látleletre szükség lett volna. Ne állj vele szóba. a szüleidnek mindenképpen mond el.
2014. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!