Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi különbségek - hogyan...

Anyagi különbségek - hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Hosszú házasság után váltam el és sokáig kerestem a boldogságot. Nem vagyok már fiatal. Sok év után megtaláltam azt az embert, aki mellett boldognak érzem magam, egy dolgot viszont nem tudok kezelni és helyre tenni magamban.


3 éve élünk együtt az én lakásomban. Neki nincs semmije az autóján kívül. A lakáson van hitel és bár jó a fizetésem, de ez miatt nagyon meg kell gondolni, hogy mire költünk. És nem csak ezért.

A párom sokáig keresett munkát, mire végre talált. Ő sem fiatal már, nincs is túlképezve. Napi 12 órát dolgozik minimálbérért.

Havi 60 ezerrel tud hozzájárulni a kiadásokhoz, amibe beletartozik a rezsi, a kocsija kiadásai, és minden egyéb. Ugye nem kell mondanom, hogy jelentős összeggel kell pótolnom, gyakorlatilag semmit nem tudunk félretenni.


Soha nem vetettem a szemére, sokat dolgozik, más munkát nem keres, igazából esélye sincs rá. Nagyon szeretem, békesség van közöttünk, de ezt a dolgot egyszerűen nem tudom kezelni magamban. Miért háborgok belülről emiatt? Irigy vagyok, magamnak való? Az igaz, hogy a koromnál fogva teljesen más elvek szerint nevelődtem a férfi szerepét illetően.


Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?


Én vagyok a nő.



#párkapcsolat #anyagi különbözőségek
2014. dec. 10. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Hát, ha nem tudod, hogy ez nem lényegi, és hogy egyik napról a másikra fordulhat a kocka- pl.te leesel a lábadról, és csak az ő pénze lesz - akkor buta vagy.

A pénz jön-megy, a szerencse forgandó. A szeretet érzését súrolnia sem szabad, mert kikezdi, aláássa, megrohasztja.

*

" A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik. "

[link]

2014. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha napi 12 órát dolgozik, akkor már emellett nem tudna más is elvállalni. Ha nem tudsz neki egy jobban fizető állást szerezni, és szsereted, jól megvagytok, akkor nem tudom mi a gondod.
2014. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat.Szorgalmas, dolgozik, hozzájárul a közös kasszához. Gondolom szeret is téged. Mi itt a probléma?
2014. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha egyedül lennél, nélküle, akkor jobban kijönnél anyagilag?

Szerintem járjatok mindig nyitott szemmel, hátha talál jobb munkát. Vagy ha nem is fizet sokkal jobban, de legalább nem 12 órát kell dolgozni.

2014. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Pontosan azért tettem fel a kérdést, hogy kívülről más is látta. Én nem tudom elfogulatlanul megítélni és sokszor rossz érzés van bennem azért, hogy nem tudok félretenni, vagy a gyerekeimnek többet adni.

Ha belegondolok, hogy elveszíthetem, akkor már a szeretet érzése jóval erősebb lesz bennem a "kihasználás" érzésénél. Ezt kellene végleg helyretennem magamban.

2014. dec. 10. 08:45
 6/14 A kérdező kommentje:
jav: lássa
2014. dec. 10. 08:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Te mennyit keresel, mennyi a hiteled? Szerintem ott van a gond, hogy hiába van közös életetek, mégis azt nézed, hogy mi a tiéd, és mi az övé. Ha mindketten fiatalok lennétek hasonló bérrel, képzettséggel, és egyaránt nem tudnátok előre jutni, akkor még megértenélek, de így nem. Neked van lakásod amiben lakhattok, örülnöd kéne neki. Gondolom az anyagi körülményeivel, a munkájával,kiadásaival tisztában voltál akkor is, amikor még csak ismerkedtetek
2014. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon becsülendő ebben a mai helyzetben, hogy dolgozik tisztességesen.


Amit én végiggondolnék, vagy megbeszélnék/megkérdeznék tőle (NEM én döntenék helyette!), hogy a minimálbéres fizetéséből valóban létszükséglet-e egy autó fenntartása?

Ebben a helyzetben egy autó tankolása, biztosításai, szervízei bizony az a "luxus", ami minimálbérből nem finanszírozható.


Bárkinek ezt tanácsolnám, hogy az autó kérdést gondolja végig.

Esetleg számoljátok ki, hogy havonta milyen összeget emészt fel és azt mire, hogyan tudnátok a közös életetekben felhasználni (esetleg megtakarítás, közös élmények/nyaralás, házfelújítás, valamilyen tartós használati tárgy beszerzése, de még a neki időben elkezdett nyugdíjas évekre való előtakarékosság sem buta ötlet).


Hosszú távon érdemes megnézni a dolgokat, mert ha most (és eddig jóideje) minimálbérért alacsony képzettséggel dolgozott, akkor bizony a nyugdíja is ilyen szegényes lesz és- bár nem írtad mennyi idős vagy, gondolom 40+, akár 50+ is- a minimálnyugdíjból még nehezebben lehet felszínen maradni, mint a minimálbérből.

Erre tudatosan azért még van időtök EGYÜTT felkészülni, átbeszélni.

(akár azzal is, hogy az autó eladásra kerül és az eddig kocsifenntartásra fordított összegnek legalább egy részét előtakarékoskodja valamilyen módon).


Szerintem nem vagy irigy, nem vagy magadnakvaló, hiszen most is megosztod a pároddal azt, amid van. Az viszont joggal elvárható tőle is, hogy addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér és igyekezzen ő is előrelátóan, felelősen szemlélni a jövőjét, nyugdíjas éveit, mert a jelenlegi felállásban ez sajnos csak rosszabb lesz.

2014. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Itt az a problema hogy te joval tobbet potolsz a kiadasba mint a parod??

akkor nem beszeljunk itt a szeretettrol!

van sajat hazad, a parod sem naplopo, mit varsz? Jogy elehyel tartva?? Parod jobban keresne akkor nem is lenne problema.?

furcsa, nalunk nincs az hogy ez az enyem ez a ferjeme, minden kozos.

parodnak is lehetnek igenyei, vagyai amire mar esetleg nem telik, meg sem panaszkodik!

megertenem ha azert panaszkodnal, mert a parod nem dolgozik stb akkor megertenelek, de igy mar nem!


Vagy elfogadod hogy ennyi a havi fizuja, ennyivel tud beszalni, vagy elkuldod a francba, es a te penzedet ugy osztod be ahogyan akarod, biztos jobban kijosz ha havi-60.e ft kevesebb lesz!

2014. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A kocsitól nem szeretne megválni, férfiként nagyon is ragaszkodik hozzá. Meg hát az az igazság, hogy 50+ korban sokat segít az autó a nagybevásárlásoknál és az esetleges nagyobb kiruccanásoknál. Valóban sokba kerül, mert nem fiatal kocsi, át fogjuk gondolni, érdemes-e fenntartani.


46 %-os: félreértettél. Nálunk is minden közös, csak nagyon eltolódtak az arányok. Ez miatt van a rossz érzésem. Egyébként az ő hobbija is maximálisan tiszteletben van tartva, minden évben kigazdálkodjuk a nem kevés költséget, amivel jár. Nekem is van hobbim, én is megkapom. Ez az egyedüli luxusunk.

2014. dec. 10. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!