Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg az öcsédnek, hogy ha nem tetszik valami költözzön albérletbe/koliba, ott majd a tulajjal főzethet magára, amíg ki nem vágja. Férjednek szintúgy.
2014. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
7%

nincs 10-fél kettőig tartó óvónői műszak...


Nekem az anyukám és az anyósom, sógornőm is óvónő, vagy reggel már hétre mennek, vagy délelőtt, de akkor ott vannak kora estig, míg gyerek van.


Szóval ez a része tuti nem igaz.


Én két helyen dolgozm, és el nem tudom képzelni, hogy ne legyen minden nap főtt étel, már csak azért sem, mert a gyerek is itthon eszik, és neki kell.

Millióan megoldják 12 óra mellett is a főzést.


Ha te ezt nem akarod csinálni, mondd azt, jogodban áll nem főzni, de hülye kifogást ne keress.

2014. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 A kérdező kommentje:

Anyósom magánóvodában dolgozik. Vagy 10re megy és ő van zárásig, vagy reggel ő nyit, és akkor ebéd és fektetés után jön el. Hetente váltják egymást az óvónők.


A gyerekek esznek meleg ételt az oviban-iskolában, és itthon is van mindig főtt étel. Csak nem mindig aznapi.


És nem a kifogásokat keresem, leírtam a kérdésben is: inkább a gyerekekkel vagyok, minthogy főzzek.

2014. szept. 6. 16:12
 4/93 anonim ***** válasza:
94%

"Én két helyen dolgozm, és el nem tudom képzelni, hogy ne legyen minden nap főtt étel, már csak azért sem, mert a gyerek is itthon eszik, és neki kell.

Millióan megoldják 12 óra mellett is a főzést. "


Kedves válaszoló, ez a te problémád. Mindenki mást tart fontosnak a szabadidejében. A kérdező pedig a gyerekeivel akar foglalkozni még 1 óra esti robotolás helyett.


Egyébként millióan vannak, akik megeszik a másnapi kaját is, nem kell annyira finnyásnak lenni.

Ha az öcséd ennyire meg akarja mondani, mi a jó, akkor

1. költözzön haza anyucihoz, aki mindig főz, és legyen bejárós

2. főzzön magának, szorgalmi időszakban simán beleférne az idejébe.

3. nálunk apukám is tud főzni, mondhatnád a fiúknak, hogy szálljanak be a munkába, ne csak az eredményt várják, és gondolom a mosogatás is rád maradna utána.

2014. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
99%
Egyik nap fozz te, masodik nap a ferjed, harmadik nap az ocsed. Igy mindenkire jut munka. Ha enni akarnak, tegyenek is erte.
2014. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
2%

Hat nem tudom, nalunk is az volt mindig a normalis, hogy minden este fott etel van. En most nem dolgozom, de amikor dolgoztam is igy volt. Reggel 8ra mentem, este 6ig dolgoztam, utana foztem. De anyam pl hajnalban kelt mindig, megfozott, utana ment dolgozni. Amugymeg egy atlag vacsorat osszedobni fel ora, nem olyan hosszu ido, a gyerekek meg besegithetnek, addig is egyutt vagytok.

Mikor vegzel este? Amugy szeretsz fozni?

2014. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:
Nem szeretek főzni.
2014. szept. 6. 16:21
 8/93 anonim ***** válasza:
3%

mondom, hogy jogában áll nem főzni, de hülye kifogást ne gyártson. Mondja, hogy nem és kész.

Teszem hozzá, a francért vállal családot, aki nem akar róluk gondoskodni...

2014. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
6%
Előre főzöl több napra,ha rendesen főzni derogál, ez a megoldás.
2014. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
5%
tessék, akkor mondd azt, hogy nem szereted, mi a francért keresel kifogásokat? Milyen házasság, ahol meg kell magyarázni a nemet?
2014. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!