Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi különbségek - hogyan...

Anyagi különbségek - hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Hosszú házasság után váltam el és sokáig kerestem a boldogságot. Nem vagyok már fiatal. Sok év után megtaláltam azt az embert, aki mellett boldognak érzem magam, egy dolgot viszont nem tudok kezelni és helyre tenni magamban.


3 éve élünk együtt az én lakásomban. Neki nincs semmije az autóján kívül. A lakáson van hitel és bár jó a fizetésem, de ez miatt nagyon meg kell gondolni, hogy mire költünk. És nem csak ezért.

A párom sokáig keresett munkát, mire végre talált. Ő sem fiatal már, nincs is túlképezve. Napi 12 órát dolgozik minimálbérért.

Havi 60 ezerrel tud hozzájárulni a kiadásokhoz, amibe beletartozik a rezsi, a kocsija kiadásai, és minden egyéb. Ugye nem kell mondanom, hogy jelentős összeggel kell pótolnom, gyakorlatilag semmit nem tudunk félretenni.


Soha nem vetettem a szemére, sokat dolgozik, más munkát nem keres, igazából esélye sincs rá. Nagyon szeretem, békesség van közöttünk, de ezt a dolgot egyszerűen nem tudom kezelni magamban. Miért háborgok belülről emiatt? Irigy vagyok, magamnak való? Az igaz, hogy a koromnál fogva teljesen más elvek szerint nevelődtem a férfi szerepét illetően.


Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?


Én vagyok a nő.



#párkapcsolat #anyagi különbözőségek
2014. dec. 10. 07:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

8. válaszoló vagyok (aki felvetette, hogy a kocsi fenntartása minimálbérrel lehet, hogy már inkább a "luxus" kategória).


Megértem, amit írsz a bevásárlásról, de akkor kérlek számszerűsítsetek.

- pl. lehet-e házhozszállítással nagybevásárlást csinálni (pl. tesco online alkalmanként 2-500 Ft ha nem azonnal kell, hanem ráér másnap este is, ok, nem minden magyar településen elérhető, de hátha ti is olyan helyen éltek, ahol igen)- ha havonta 2* eljátszod ezt, az is elenyésző költség (olaj, ásványvíz, cukor stb. nem kell megnézni személyesen, a márkájáról, áráról tudod, hogy szereted-e, megéri-e, ehhez nem kell személyesen közreműködni, benzinezni, autózni, órákat sorbanállni, többszörösen pakolgatni)

- az, hogy 50 éves és neki ez "kell" ez egy buta indok- nem megbántani szeretnélek hidd el, de ugyaníg lehetne akkor az is egy ilyen alaptalan indok, hogy "de 50 évesen ha kell az autó, akkor kellene tudni fenntartani is- ha nem megy, akkor nem presztízsből csakazért is fenntartani, mert az nekem JÁR, hanem megteremteni a feltételeit, vagy ha nincs erre lehetőség, akkor ésszel, normális, felnőtt középkorú emberhez mérten tudni NEM-et mondani".


Én is közel 40 vagyok, elvált nő és igenis az anyagi dolgokat lehet számszerűsíteni (mennyi a tankolás, biztosítás, ha öreg az autó, akkor éves vizsgáztatás és vizsgára való felkészítés, gumicserék stb.)- meg fogsz lepődni, szép összeg jön ki.

Ennyiért évente 2* még úgy is jobban kijöttök, ha a nyaralás alatt pár napig taxival jártok vagy autót béreltek!

Csak ezt a többségnek fáj beismerni. A presztízs dolgokat pedig ne keverjük a számok közé, azt külön lehet átbeszélni.


Nekem bevallom egy kicsit soknak tűnik az a típusú "követelőzés", hogy 50 évesen minimálbér mellett "nekem jár és jogos" az öreg (így vélhetően fajlagosan nagyon drágán fenntartható) autó, a hobbi stb.

Abba is bele kellene józan ésszel gondolni, hogy a minimálbér a MINIMÁLIS megélhetésre elegendő (többre értelemszerűen NEM) és hol van itt a nyugdíj, a betegség idejére képzett tartalék.


Szép dolog, hogy szeretitek egymást, ezt senki nem kérdőjelezi meg. Egy kapcsolatban azonban tudni kell helyén kezelni az érzéseket és az anyagi dolgokat is.


(bár nem írtál konkrétumot, az öreg autó gondolom évente vizsgázik, ennek hatósági díjai kb. 25 eFt/év, a vizsgálat való felkészítés alsó hangon még 50-60 eFt/év, a fogyasztása 100 km-en legalább 8 liter körül lehet, az éves biztosítása legalább 20-25 eFt körül, a havi tankolás meg legalább 20 eFt- ez éves szinte nagyjából 335-350 eFt. Egy alsó kategóriás kisautó napi bérleti díja nyaralásra pl. napi 10 eFt kb. a taxinak szabott kilométerára 3 számjegyű (százas nagyságrendű) összeg.


...szerintem idáig kellene eljutni első körben.

Ha én minimálbér keresnék, hiába vagyok 40 éves és én is azt érzem, hogy segítség az autó, az első lenne, amit letennék.

2014. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha 60 ezerrel hozzájárul a kiadásokhoz, és tudod, hogy többel nem is tudna, akkor mi a gond???? Ha pedig ez gond, akkor keressél egy jobban keresőt.
2014. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2021. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hogy mi lett velünk? Belenyugodtam és nem számolgattam mindig az anyagiakat. Rájöttem, hogy a szeretet és a békés életünk sokkal fontosabb. Amikor elmúlt minden aggodalmam, akkor egyszer csak bejelentette, hogy keresett és talált is egy sokkal jobban fizető állást. Tette ezt anélkül, hogy egyetlen szóval is éreztettem volna vele ennek szükségességét. Önmaga érezte, hogy erre szüksége-szükségünk van és neki sem mindegy, hogy majd a nyugdíja hogy fog alakulni. Szóval az élet megoldotta.:) Sokat tanultam a helyzetből, az elfogadás és a békesség a legfontosabb az életben. Na meg az egészség.
2021. jan. 20. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!