Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleim nem kopognak ha bejönnek a szobámba? :S

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít,hogy a szüleim soha nem kopognak ha bejönnek a szobámba..Én viszont állandóan kopogok ha bemegyek hozzájuk! Szerintem tök normális,hogy egy 15 éves lány szobájába be kéne kopogni! Már ki is írtam,de ugyanúgy bejönnek! A másik dolog amit utálok,hogy apám rendmániás és állandóan bejön(természetesen kopogás nélkül) a szobámba és elkezd porszívózni,vagy törölgetni a szekrényemet. Ez nekem állati ciki! Szerintetek normális? (Normális válaszokat kérek)
2010. febr. 2. 20:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Az én anyám 19 éves létemre is állandóan bejön "pakolni". Ami azt jelenti, hogy ha valamit talál elolvas,megnéz stb.... Ők ilyenek az a baj. De készülj fel, itt a legtöbb válasz "amíg az ő házában laksz azt csinálod amit ő mond" típusú lesz.
2010. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
próbálkozz kultúrált hangnemben megbeszélni velük, hogy igényled azt hogy ne rontsanak ajtóstúl a szobádba.
2010. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Uhh, hát ez elég gáz -.-' Sztem le kéne ülnöd megbeszélni velük, h ez téged ,mennyire zavar, meg h ők pl mit szólnának, ha te is fognád magad és csak úgy berontanál a szobájukba, amikor kedved tartja. Ha meg akkor sem hajlandóak kopogni, akk zárd be az ajtód!=D
2010. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
illetve csinálhatod azt ha megbeszélni nem lehet, és utána is bejönnek, akkor te is csak ugy menj be kopogás nélkül.
2010. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém is elég kiváncsi de nem is zavar örülök hogy nekem legalább van anyukám más sajnos elveszti!!Kit érdekel hogy nem kopog te szoktál??
2010. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
76%
Ritkán vagyok otthon, de még megvan a szobám, de nekem se kopognak, vagy kopog, de egyből nyitja is az ajtót :S 24 éves vagyok...
2010. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
46%

Miért kellene a szüleidnek kopogni,ha bemennek hozzád? Titkolsz előlük valamit?Mert ha nem,akkor nem is zavarhatnak meg semmiben.Tanulni,netezni,olvasni akkor is tudsz,ha bemennek hozzád!Takaríts te ki rendszeresen a szobádban,akkor nem fog apukád takarítani helyetted!

Ha bezárod az ajtót,vagy elmondod,hogy ez téged zavar,akkor meg is kell ezt indokolnod!

2010. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%
Utolsónak:leírta,hogy szokott.S szerintem az ,hogy valakinek van anyukája én is hálás vagyok,hogy nekem van,de tiszteletbe kell tartania,hogy a kicsi lány kezd felnőni.Sztem szépen mond el nekik,ha nem fogják fel,akkor te is játszd el,hátha felfogják.:Da szoba pakolásról meg annyit,hogy ha mindig kitakarítasz,akkor csak nem megy be port tötölgetni:)
2010. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
77%

Mi egy elég nagy lakásban lakunk (nappali +3 hálószoba), de soha egyik szobaajtó sincs bezárva!!!

Egyedül a fürdőszobát és a W.C.-t zárjuk, de azt kulcsra, ott sem kell kopogni, látjuk ha foglalt.


A gyerekeim 18 és 19 évesek, mindketten nyitva tartják az ajtajaikat, furcsa lenne nekik, ha én bezárnám.

De a nappali ajtaja is mindig nyitva van.


Volt már olyan, hogy szerelő jött és ekkor becsuktam kilincsre a fiam és a lányom ajtajait, ne kukkoljon be a szerelő, de alig várták, hogy elmenjen, azonnal (ők!) kinyitották az ajtót. :D


Szóval, érdekes, de nálunk nem kell kopogni. :D


Ja, és engem nem zavar (vagyis zavar, de hagyom) a szobákban uralkodó káosz, ha nem férnek el az íróasztaluknál a sok cucctól, úgyis előbb-utóbb elpakolják.

2010. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
70%

Szia.Én is leülnék velük(én is ezt tettem),annyi lett az eredménye,hogy kopogott,és már nyitott is...:)Az elsőnek igaza van,valszín többünktől azt a választ fogod kapni,hogy amíg ők tartanak el,joguk,mivel mi többen már szülők vagyunk.Sztem azt el kell hogy fogadd,hogy ők ilyenek.Ha rendmániás valaki a családodból,előzd meg azzal,hogy még előtte kiporszívózol és leporolgatsz,mielőtt ő kezdene neki.Ha ezt párszor megcsinálod,garantáltan észre fogja venni magát,mert büszke lesz a dolgos kicsi gyermekére,és nyugodtan mondhatod,hogy legalább ezért békén lehet hagyni.

Viszont én is azt mondom,hogy amíg ők adják Neked a kosztot és a meleg otthont,addig effektíve azt csinálnak,amit szeretnének.Ők a családod.Azt elérheted,hogy kopognak,de azt ők biztos nem fogják elviselni,hogy mint írták,bezárd az ajtót,nem idegennel élsz együtt,hanem azzal a két emberrel,akinek az életed köszönheted,velük kell a legnyitottabbnak és őszintébbnek lenned.Nekem 3 fiam van,a legnagyobb 14 éves,koppantok,és belépek,de mi ezt megbeszéltük.Kulcsot viszont nem tűrnék el az ajtajában,legalábbis,amíg én nevelem,és én tartom el,addig biztos nem.Ez van.De kultúráltan mindent meg lehet beszélni sztem.Próbáld meg Te is.Sok sikert!

2010. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!